https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Czy materac lateksowy jest zdrowy?

Od odpowiednio dobranego materaca zależy nie tylko to czy dobrze się wyśpimy, ale też nasze zdrowie. Na rynku wśród różnego rodzaju materacy, spotkać możemy też materace lateksowy. Czy są one zdrowe i pozytywnie wpływają na działanie naszego organizmu?

Dobrze dobrany materac
Odpowiedź na to pytanie nie jest jednoznaczna. Dobrej jakości materac lateksowy będzie miał pozytywny wpływ na nasz organizm i tym samym jest oczywiście zdrowy. Kiepskiej jakości materac bardzo szybko zacznie negatywnie wpływać na nasz komfort i jakość snu. Nie jest to oczywiście cecha wyjątkowa dla materacy wyprodukowanych na bazie silikonu. Każdy materac, jeśli jest kiepskiej jakości, szybko stanie się źródłem problemów. Cóż jednak znaczy w praktyce stwierdzenie – dobry materac. To taki, który dobrze dopasowuję się do naszego ciała, a zwłaszcza do uwypukleń kręgosłupa. Powinien być elastyczny, to znaczy po wstaniu z łóżka, ma wrócić do pierwotnej postaci. Właściwy materac nie może być za miękki, twardy czy sztywny. Zbyt sztywny w ogóle nie zareaguje na nasze ciało, a na za bardzo miękkim będą widoczne trwałe odkształcenia.

Jaki materac lateksowy?
Większość osób po spaniu na materacu lateksowym czuję się wypoczęta, ponieważ podczas snu nie występują skurcze mięśni oraz nie są odczuwalne bóle kręgosłupa. Są one doskonałym rozwiązaniem, zwłaszcza jeśli nie śpimy w łóżku sami. Materace lateksowe mają bowiem tę zaletę, że dostosowują się do wagi i ciała śpiącej osoby. Dzięki temu każde z was wyśpi się wygodnie. Takie produkty są również niezwykle trwałe, nie następuje ich szybkie zużywanie się. Z powodzeniem mogą służyć przez wiele lat i nie tracą swoich pierwotnych, fabrycznych właściwości. Są zatem zdrowsze od większości materacy, które trzeba albo wymieniać, albo pogodzić się z tym, że nie wpływają korzystnie na nasze zdrowie. Materace lateksowe na pewno są odpowiednie dla alergików, wolne od składników uczulających. Mają bowiem olbrzymie właściwości higieniczne i nie tworzą się w nich siedliska grzybów czy bakterii.

 

 

A jeśli zastanawiasz szukasz dobrego materaca lub zastanawiasz się jaki materac będzie idealny dla Ciebie to zapraszamy do jednego z naszych salonów

Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Wodzisław Śląski, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76

Dąbrowa Górnicza, ul. 11 Listopada 24

Gliwice, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44B