Gdy przestępujemy do wyboru łóżka, mamy świadomość tego, jak duże znaczenie może mieć odpowiedni dobór materiału, z którego jest ono wykonane. Możliwości jest co najmniej kilka i tylko od nas zależy to, czy zdecydujemy się na naturalne drewno, czy też na modne łózko tapicerowane. Oczywiście, nietrudno się domyślić, że niełatwo o rozwiązanie wolne od wad.
Łóżko drewniane bez tajemnic
Łóżko drewniane w sypialni przez pewien czas kojarzyło się nam przede wszystkim ze stylem retro i z meblami, które można było podziwiać w domach naszych dziadków. Od przynajmniej kilkunastu lat obserwujemy jednak powrót do łask tego naturalnego materiału i trudno dziwić się jego rosnącej popularności. Meble wykonane z drewna to gwarancja zdrowego snu już choćby dlatego, że mamy do czynienia z materiałem, który nie wywołuje uczulenia. Warte podkreślenia są przy tym również jego właściwości antystatyczne, które docenią nie tylko alergicy. Co więcej, łózka drewniane pasują do każdego wnętrza, a choć najczęściej kojarzymy je z sypialniami, łózka drewniane dla dzieci również cieszą się bardzo dużą popularnością wśród kupujących. Jeśli zatem podczas zakupu należy na coś zwracać uwagę, kluczowe znaczenie ma przede wszystkim jakość drewna oraz staranność wykonania mebla. Wskazane jest też pamiętanie o regularnej konserwacji, w innym wypadku może się bowiem okazać, że nawet spore nakłady finansowe nie zrekompensują naszych wcześniejszych zaniedbań.
A może łózko tapicerowane?
Tym, co przemawia za łóżkami tapicerowanymi, jest przede wszystkim bogaty wybór faktur oraz kolorów. Same tkaniny obiciowe także charakteryzują się dużą różnorodnością, mamy więc do czynienia między innymi z welurem i różnego rodzaju skórami. Oczywiście, także te meble mają swoje minusy, wśród których na szczególną uwagę zasługuje nieco niższa odporność na uszkodzenia. Materiały są też często podatne na przetarcia, a to sprawia, że ich wygląd zmienia się nieco wraz z upływem czasu. Oczywiście, odpowiedni wybór obicia może zminimalizować ryzyko uszkodzenia, warto więc zastanowić się nad tym, czy nie zainwestować w rozwiązanie droższe, ale trwalsze.