https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Co zrobić gdy drewniane łóżko skrzypi

Co zrobić żeby drewniane łóżko nie skrzypiało?
—–

Nie ma nic bardziej irytującego niż bezsenność z powodu skrzypiącego łóżka. Na szczęście nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup nowych mebli, aby pozbyć się skrzypienia. Zidentyfikowanie dokładnego źródła nieprzyjemnego dźwięku, a także dokręcenie i smarowanie połączeń doczołowych ramy łóżka pomoże wyeliminować skrzypienie.

[Ustalenie przyczyny piszczenia]

Przede wszystkim zdejmij materac i podstawę ortopedyczną z łóżka. Podstawa ortopedyczna to specjalna podstawa z desek, która znajduje się pod materacem. Połóż materac i podstawę ortopedyczną łóżka na podłodze. Zanim zbadasz swoje łóżko sypialniane, sprawdź czy przypadkiem skrzypienie nie jest winą materaca. Wejdź na materac i poruszaj się trochę. Sprawdź skrzypienie podstawy łóżka ortopedycznego. Naciśnij go od góry i spróbuj wstrząsnąć. Jeśli usłyszysz skrzyp, prawdopodobnie przyczyną problemów są podstawy ortopedyczne, a nie rama łóżka. Wyeliminowałeś dwa czynniki, zatem to drewniane łóżko jest źródłem skrzypienia. Potrząśnij nogami łóżka i słuchaj uważnie. Piszczenie często występuje na stykach między nogami łóżka a resztą ramy łóżka, więc spróbuj potrząsnąć każdą nogą. Spróbuj znaleźć dokładne miejsce, z którego pochodzi skrzyp. Przesuń paski nośne poniżej na wewnętrznej stronie ramy łóżka. Paski nośne mogą być drewniane lub metalowe i są umieszczone w pewnej odległości od siebie.

[Jak zredukować skrzypienie?]

Zobacz, jak połączenie stykowe ramy łóżka jest ułożone w miejscu, z którego dochodzi skrzypienie. Jeśli na śrubach znajduje się mocowanie, weź śrubokręt odpowiedniej wielkości. Jeśli jest przykręcony, będziesz potrzebował klucza. Następnie należy dokręcić skrzypiące złącze doczołowe. Czasami przyczyną skrzypienia ramy łóżka jest osłabione mocowanie w stawach. Przed całkowitym rozmontowaniem ramy spróbuj dokręcić śruby i śruby w miejscu, z którego dochodzi skrzypienie. Jeśli nie możesz mocniej dokręcić łączników, oznacza to, że są one już wystarczająco mocno dokręcone. Użyj podkładki, jeśli masz trudności z dokręceniem śruby do końca. Jeśli nie możesz całkowicie dokręcić połączenia doczołowego za pomocą śruby, nałóż dodatkową podkładkę na śrubę, aby zajmowała wolną przestrzeń między śrubą a elementem ramy łóżka. Ostatecznie nasmaruj każde złącze doczołowe. Nasmaruj wszystkie powierzchnie obu stykających się części doczołowych, w tym połączenia blokujące, haki i po prostu gładkie powierzchnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Dąbrowa Górnicza, ul. 11 Listopada 24

Gliwice, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b