Co zrobić gdy drewniane łóżko skrzypi

Co zrobić żeby drewniane łóżko nie skrzypiało?
—–

Nie ma nic bardziej irytującego niż bezsenność z powodu skrzypiącego łóżka. Na szczęście nie trzeba wydawać pieniędzy na zakup nowych mebli, aby pozbyć się skrzypienia. Zidentyfikowanie dokładnego źródła nieprzyjemnego dźwięku, a także dokręcenie i smarowanie połączeń doczołowych ramy łóżka pomoże wyeliminować skrzypienie.

[Ustalenie przyczyny piszczenia]

Przede wszystkim zdejmij materac i podstawę ortopedyczną z łóżka. Podstawa ortopedyczna to specjalna podstawa z desek, która znajduje się pod materacem. Połóż materac i podstawę ortopedyczną łóżka na podłodze. Zanim zbadasz swoje łóżko sypialniane, sprawdź czy przypadkiem skrzypienie nie jest winą materaca. Wejdź na materac i poruszaj się trochę. Sprawdź skrzypienie podstawy łóżka ortopedycznego. Naciśnij go od góry i spróbuj wstrząsnąć. Jeśli usłyszysz skrzyp, prawdopodobnie przyczyną problemów są podstawy ortopedyczne, a nie rama łóżka. Wyeliminowałeś dwa czynniki, zatem to drewniane łóżko jest źródłem skrzypienia. Potrząśnij nogami łóżka i słuchaj uważnie. Piszczenie często występuje na stykach między nogami łóżka a resztą ramy łóżka, więc spróbuj potrząsnąć każdą nogą. Spróbuj znaleźć dokładne miejsce, z którego pochodzi skrzyp. Przesuń paski nośne poniżej na wewnętrznej stronie ramy łóżka. Paski nośne mogą być drewniane lub metalowe i są umieszczone w pewnej odległości od siebie.

[Jak zredukować skrzypienie?]

Zobacz, jak połączenie stykowe ramy łóżka jest ułożone w miejscu, z którego dochodzi skrzypienie. Jeśli na śrubach znajduje się mocowanie, weź śrubokręt odpowiedniej wielkości. Jeśli jest przykręcony, będziesz potrzebował klucza. Następnie należy dokręcić skrzypiące złącze doczołowe. Czasami przyczyną skrzypienia ramy łóżka jest osłabione mocowanie w stawach. Przed całkowitym rozmontowaniem ramy spróbuj dokręcić śruby i śruby w miejscu, z którego dochodzi skrzypienie. Jeśli nie możesz mocniej dokręcić łączników, oznacza to, że są one już wystarczająco mocno dokręcone. Użyj podkładki, jeśli masz trudności z dokręceniem śruby do końca. Jeśli nie możesz całkowicie dokręcić połączenia doczołowego za pomocą śruby, nałóż dodatkową podkładkę na śrubę, aby zajmowała wolną przestrzeń między śrubą a elementem ramy łóżka. Ostatecznie nasmaruj każde złącze doczołowe. Nasmaruj wszystkie powierzchnie obu stykających się części doczołowych, w tym połączenia blokujące, haki i po prostu gładkie powierzchnie.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?