https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Czym kierować się przy wyborze ramy łóżka?

Warto dowiedzieć się, czym kierować się przy wyborze ramy łóżka. Jest to bowiem element, który jest najbardziej widoczny. Musi być zatem dobrze dopasowany nie tylko do posłania, ale także wystroju sypialni.

Zdrowy sen ma ogromne znaczenie dla naszego organizmu. Gdy jesteśmy wypoczęci, zyskujemy energię do realizacji zadań, jakie stawia przed nami los. Co więcej, można dzięki temu dłużej zachować młodość i witalność. Dlatego też wybór odpowiedniego posłania jest tak istotny. Wówczas najbardziej koncentrujemy się na materacu, gdyż stanowi on podstawę prawidłowego odpoczynku. Naszą uwagę zwraca także właściwa podpora, która podkreśla atuty materaca, a także przyczynia się do przedłużenia jego żywotności. Jednakże poza funkcjonalnością nie powinniśmy także zapominać o względach estetycznych. Posłanie musi się także dobrze prezentować i zestawiać z aranżacją sypialni. Dlatego rama łóżka jest tak istotna.

przy wyborze ramy łóżka łóżko łóżka do sypialni

Rozmiar jako ważny element przy wyborze ramy łóżka

Rozmiar jako ważny element przy wyborze ramy łóżka

Rama łóżka przede wszystkim powinna być w odpowiednim rozmiarze. Trzeba wziąć pod uwagę to, dla ilu osób posłanie będzie przeznaczone. W przypadku wersji jednoosobowych najpopularniejsze wymiary to: łóżka 90×200 cm, łóżka 100×200 cm, czy też łóżka 120×200 cm. Małżeństwa decydują się najczęściej na modele wielkości 160×200 cm lub łóżka 180×200 cm. W wyjątkowych sytuacjach, na przykład przy wzroście powyżej 180 cm sprawdzi się rozwiązanie o wartościach 200×200 cm.

Przy wyborze ramy łóżka uwzględnia się także kwestie estetyczne i funkcjonalność

Innym ważnym czynnikiem branym pod uwagę podczas zakupu ramy łóżka są walory wizualne. Produkt musi pasować do aranżacji i stylu sypialni, a także posłania, gdyż jest to najbardziej widoczna część łóżka. Ponadto warto zastanowić się również nad funkcjonalnością. Dużą popularnością cieszą się modele wyposażone w schowek na pościel. Taki artykuł może być niezwykle użyteczny. Szczególnie wtedy, gdy dysponujemy niewielką przestrzenią. Gwarantuje to uzyskanie dodatkowego miejsca na rzeczy. Z drugiej jednak strony przestrzeń pod stelażem poprawia cyrkulację powietrza. Dzięki temu utrzymujemy wyższy poziom higieny i czystości materaca. Wybór zależy od naszych preferencji i priorytetów.

Warto zwrócić uwagę na materiał, z którego wykonano ramę łóżka

Wybieramy drewnianą ramę łóżka

Dokonując zakupu ramy łóżka, bez wątpienia należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana. Wpływa to na trwałość i wygląd produktu. Do najdroższych i najbardziej ekskluzywnych rozwiązań zalicza się drewno, szczególnie dąb. Bardzo popularny jest także mahoń i buk. Tańsze i nieco mniej wytrzymałe jest drewno sosnowe, brzozowe, czy też jesionowe. Wówczas trzeba pamiętać o systematycznej konserwacji, aby zabezpieczyć powierzchnię przed negatywnym wpływem wilgoci i innych czynników zewnętrznych. Co więcej, inwestując w taką ramę, otrzymujemy także tworzywo, które jest łatwe w utrzymaniu czystości. Jest ono także bezpieczne dla zdrowia, gdyż należy do naturalnych produktów i wspaniałych darów Matki Natury. Wpływa zatem bardzo dobrze na nocny odpoczynek.

Budżet nie zawsze pozwala na wybór najlepszych opcji. W takiej sytuacji można zdecydować się na drewno klejone. Efekty są zbliżone do pierwszej wersji, chociaż taka płyta nie jest tak wytrzymała i oczywiście znacznie uboższa, jeśli chodzi o wrażenia wizualne. Jednakże w połączeniu z niższą ceną jakość takiego artykułu może dawać dużą satysfakcję.

przy wyborze ramy łóżka sypialnia łóżka do sypialni

Dokonując zakupu ramy łóżka, bez wątpienia należy zwrócić uwagę na materiał, z którego została wykonana

Zalety metalowej ramy łóżka

W ofercie rynkowej znaleźć można także metalowe ramy łóżka. Sprawdzą się one w sypialniach urządzonych w stylu retro. Jeszcze nie tak dawno kojarzona była wyłącznie ze szpitalami i klinikami. Obecnie wraca do łask, a co więcej zyskuje miano produktu eleganckiego i wyrafinowanego. Metal wyróżnia się niesamowitą plastycznością. Można z niego formować różne kształty. Wiele takich ram stylizuje się na ozdobne meble secesyjne z uroczymi ozdobami. Nie ma także problemu z zakupem produktu wyróżniającego się prostą konstrukcją. Takie rozwiązanie wspaniale sprawdzi się na przykład w loftach.

Może warto zdecydować się na tapicerowaną ramę łóżka?

Dostępne są także tapicerowane ramy łóżka. Nadają one stylowego wyglądu, a także wprowadzają nutę nowoczesności do sypialni. W ten sposób mamy szeroki wybór kolorów i wzorów. Bez problemu wybierzemy taki, który będzie wspaniale komponował się z naszym posłaniem i pozostałym wyposażeniem sypialni. Obicie wykonuje się ze skóry naturalnej bądź też z materiałów syntetycznych. Miękkie tkaniny bardzo skutecznie zabezpieczają przed razami. Jednakże taką ramę znacznie trudniej utrzymać w czystości.

Przy wyborze ramy łóżka rozpatrz szereg czynników. Wagę przyłóż przede wszystkim do sposobu jej wykonania, a także solidności całej konstrukcji. Co więcej, nie zapomnij także o wymiarach, a także rodzaju zastosowanego materiału. Elementy te decydują o trwałości, a także wytrzymałości produktu. Niemniej ważne są także względy estetyczne. Powinna ona wspaniale komponować się ze stylem pomieszczenia, w którym się znajdzie, a także z samym łóżkiem. Uwzględnienie tych parametrów sprawi, że będziesz zadowolony z podjętej decyzji. Będzie Ci o tym przypominać codziennie chwila, w której się obudzisz i otwierasz oczy, aby powitać nowy dzień!

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6