https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Dlaczego należy stosować ochraniacze na materac?

—–

W tej chwili w sklepach można znaleźć wiele różnych materacy. Mogą być wykonane z różnych tworzyw (lateksowe, piankowe, kieszonkowe, bonelowe itp.), posiadać różne wymiary, a także znosić bez odkształceń różne przeciążenia. Wybierając dla siebie odpowiedni materac, nie można zapominać o dokupieniu do niego specjalnego ochraniacza. Dlaczego to konieczne?Pomoc dla alergików

Wszyscy lubimy dobrze się wysypiać, a sporo w tej kwestii zależy od tego, jak wygodne jest nasze łóżko. Nie tylko jednak sama wygoda się liczy, lecz i jakość pościeli pod jaką się śpi, ciepło, jakie gwarantuje, a nawet i to, czy coś nie podrażnia naszego układu oddechowego. Wielu ludzi skarży się na trudności z oddychaniem, problemy z zasypianiem oraz katar i uczucie suchości w gardle po przebudzeniu. To wina roztoczy w drobinkach kurzu, na które wiele osób posiada alergię. Nawet jednak jeśli ktoś nie jest uczulony i tak odczuwa poprawę komfortu snu, gdy materac powleczony jest ochraniaczem, a pościel wyprana w trybie antyalergicznym. Dlaczego pokrowiec na materac jest tak potrzebny? Ponieważ wiele osób pierze pościel, ale zapomina o samym miejscu, na którym śpi. Materac może zostać wyczyszczony, ale na pewno nie w pralce. O wiele rozsądniejszym sposobem jest więc założenie na niego specjalnego ochraniacza, który będzie można regularnie prać w odpowiednio wysokiej temperaturze – tym samym pozbywając się kurzu i brudu.

Ochrona przed brudem

Ochraniacze na materac sprzyjają też po prostu zachowaniu większej czystości. Dzięki temu można cieszyć się bielą materaca, który nie jest wystawiony na działanie czynników zewnętrznych. To ochraniacz na materac styka się ze skórą człowieka, jego potem, niedokładnie zmytym makijażem i tak dalej. Ochraniacz łatwo jest wyprać i znów będzie czysty. Jego właściciel będzie zaś mógł cieszyć się komfortem w czasie snu. Każdy chyba przyzna, że zasypianie w czystej pościeli, na czystym materacu jest przyjemniejsze niż gdyby przyszło nam zasypiać w miejscu poplamionym i nieświeżym. Istnieją nawet ochraniacze nieprzemakalne – nadają się zwłaszcza dla osób starszych i do pokoju dziecięcego, jednak na wszelki wypadek powinien je posiadać każdy. W łóżku czasem przypadkiem można coś wylać – na przykład poranną kawę, wieczorne kakao, herbatę parzoną do snu. Posiadanie takiej ochrony na materac będzie więc świetnym zabezpieczeniem. Warto dodać, że istnieją też miękkie podkłady, cechujące się dużą oddychalnością. Każdy powinien dobrać pokrowiec na materac do swoich potrzeb. Ważne tylko, by go mieć!

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Wodzisław Śląski, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76

Dąbrowa Górnicza, ul. 11 Listopada 24

Gliwice, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b