Dobry materac to podstawa zdrowego snu

 

Dlaczego materac ma znaczenie? Prawie jedną trzecią życia spędzamy w łóżku i to, czy jest to wygodny materac, jest decydujące względem naszego komfortu wypoczynku, a także decydujące, jeśli chodzi o naszą kondycję zdrowotną.

[Konsekwencje korzystania ze starego materaca]
Materace starzeją się i z czasem się zużywają. O ile dobry materac do spania zapewni nam zdrowy sen, to źle dobrany materac lub zużyty produkt oznacza wyłącznie kłopoty. Bóle ciała są jednym z pierwszych zauważalnych oznak, że materac nie daję nam odpowiedniego wsparcia. Złe ułożenie ciała i dyskomfort mogą powodować szeroki zakres bólu na plecach, ramionach i szyi. Deformacja powierzchni do spania materaca oznacza ustawienie ciała w niewygodnej pozycji do spania. To, co kiedyś było dla ciebie wygodną pozycją do spania, powoduje, że ułożenie ciała jest niewłaściwe. Potrzebujemy płaskiej powierzchni do spania, jeśli nie dla naszego dobrego wypoczynku, ale dla postawy ciała i pleców. Nieuniknioną konsekwencją korzystania ze starego materaca jest gromadzenie się martwych komórek skóry i olejków do ciała w naszym materacu. Niestety sprawia to, że twój materac jest odpowiedni dla małych zwierzątek, które powodują szereg problemów zdrowotnych. Typowe objawy roztoczy obejmują kichanie, katar, swędzenie, łzawienie oczu, kaszel i nadciśnienie w zatokach. Wszystkie te objawy mogą powodować wiele problemów podczas i po śnie.
[Konsekwencje dla zdrowia]
Pierwszą odczuwalną konsekwencją jest ciągłe zmęczenie. Możesz mieć problemy z zasypianiem, budzić się nagle w środku nocy i doznawać uczucia wyczerpania rano. Wszystko to z powodu niemożności znalezienia odpowiedniego wsparcia i wygody na łóżku. Kolejnym efektem ubocznym braku snu spowodowanym przez stary materac jest chęć jedzenia większej ilości jedzenia. Może to się wydawać absurdalne, ale właśnie tak nasz organizm reaguje na zmęczenie. Częścią złego snu jest niezdolność do regulowania naszych emocji. Osoby, którym brakuje jakościowych godzin snu, mogą być bardziej zirytowane niż zwykle. W ekstremalnych przypadkach nasz mózg, któremu brakuje odpoczynku, zaczyna funkcjonować niewłaściwie. Kłopoty z zapamiętywaniem rzeczy, które się wydarzyły lub wymagają zapamiętania, kłopoty z koncentracją na pracy przez dłuższy czas i wolniejszy czas reakcji to niektóre konsekwencje związane ze snem na niewygodnych, zużytych łóżkach. Słaby sen nie tylko osłabia twój układ odpornościowy, który potrzebuje czasu na odpoczynek, aby się wzmocnić, ale możesz być bardziej podatny na roztocza.
[Jak dobrać dobry materac?]
Przy wyborze materaca nie ma jednego uniwersalnego podejścia. Ważna jest jego twardość. Niewłaściwe byłoby zakładanie, że twardy materac automatycznie poprawia stan twoich pleców. Jednym z pewnych sposobów decydowania o tym, który materac jest dobry dla ciebie, jest ocena stylu spania. W przypadku osób śpiących na plecach dobrze sprawdzą się materace o średniej twardości, które wspierają kręgosłup, plecy i szyję. Osoby śpiące na boku powinny spać na miękkich materacach. Materac musi być też dobrej jakości w sensie wykonania i użytych materiałów.
—–

Materace medyczne o właściwościach prozdrowotnych można wypróbować na ekspozycji w naszych salonach:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?