https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Jaki materac wybrać do spania?
Materac jest stworzony, aby zapewnić użytkownikowi odpowiednie podparcie w pozycji leżącej. Obecnie na rynku występuje bardzo wiele materacy. Stąd wybór tego idealnego jest prawdziwym wyzwaniem. Poniżej przedstawiamy, na co warto zwrócić uwagę, kupując materace.
Dlaczego dobry materac jest tak ważny w życiu człowieka?
Wybierając odpowiedni model, można przyczynić się do większego komfortu, zdrowego i bezpiecznego snu. Wybór ma również bardzo duży wpływ na kręgosłup, więc dostosowanie go indywidualnie pod użytkownika jest niezwykle ważne.
Wyliczając średnią, przeciętny człowiek przesypia około 1/3 życia. Sen pozwala na regenerację organizmu, oraz uspokojenie nerwów. Nie należy więc wybierać materaca ze względu na estetykę, a zdrowie. To istotna część wyposażenia mająca duży wpływ na samopoczucie.
Jak dobrać materac?
Najbardziej narażonym elementem w pozycji leżącej jest kręgosłup. Z tego względu należy dobrać materac przede wszystkim do wagi i wzrostu użytkownika. Należy zwrócić uwagę na to, aby odpowiedni dostosować jego twardość. Powszechne przeświadczenie, że powinien być twardy jest błędne. Dobry materac powinien idealnie dopasować się do krzywizny kręgosłupa, więc tym samym, nie może być zbyt miękki, ale także zbyt twardy. Jeżeli chodzi o długość, powinien on mieć około 20 cm więcej niż wzrost użytkownika.
Ważnym aspektem przy wyborze materaca jest również pozycja, w jakiej najczęściej śpimy. Jeżeli śpisz na boku, odpowiednim wyborem będzie konstrukcja pozwalająca elastycznie dopasować się do ciała, w tym do krzywizny kręgosłupa. Natomiast pozycja na wznak, lub na brzuchu pozwala na bardziej równomierne rozłożenie ciężaru. Z tego powodu zalecane są wtedy materace twardsze.
Co wyróżnia poszczególne typy materacy do spania?
Na rynku obecnie znajduje się wiele konstrukcji: materace sprężynowe (kieszeniowe), lateksowe i piankowe. Każdy rodzaj odpowiada konkretnym potrzebom użytkowników i posiada własne zalety.
materace sprężynowe (kieszeniowe) – charakteryzują się wykonaniem na wzór sprężyn kieszeniowych, które nie są łączone drutem, a cienkim woreczkiem tkanionowym. Jego zaletą jest bardzo dobre dopasowanie do kształtu ciała, oraz to że jest bardzo cichy w porównaniu do innych konstrukcji,
materace latekstowe – są wykonane z pianki lateksowej. Charakterystyczną cechą jest bardzo wysoka wytrzymałość i elastyczność. Gwarantuje dużą wygodę przez dopasowanie do kształtu ciała, oraz posiada właściwości antybakteryjne, dzięki systemowi otworów,
materace piankowe – są wykonane są z pianki poliuretanowej. Jego charakterystyczną cechą jest idealne dopasowanie i odpowiednie ułożenie na całej powierzchni, przez przejmowanie ciepła, ponieważ materiał, z którego jest wykonany zwiększa elastyczność wraz ze wzrostem temperatury.
Przed zakupem materaca warto zidentyfikować jego typ, poszukać informacji o jego funkcjonalnościach, właściwościach (twardość, miękkość materaca). Nie ma tak naprawdę idealnego modelu. Dokonując zakupu materaca, warto określić swoje preferencje i w odpowiedzi na nie wybrać dobry model materaca, najbardziej spełniający te oczekiwania.
Aby dowiedzieć się więcej jaki materac będzie najlepszy właśnie dla Ciebie zapraszamy do jednego z naszych salonów łóżek i materacy. Najlepszym sposobem aby wybrać materac idealny będzie przetestowanie go w salonie.

 Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Wodzisław Śląski, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76

Dąbrowa Górnicza, ul. 11 Listopada 24

Gliwice, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b

Konin, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6