https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Jaki materac wybrać?
Jaki materac wybrać?
—–

Dobry materac to kosztowny zakup, ale nie tylko komfort podczas relaksu, ale także zdrowie zależy od jego jakości. Właściwy wybór materaca może być niezawodną pomocą w pozbyciu się bezsenności, bólu mięśni i kręgosłupa, chorób alergicznych. Zapewniając wygodny i zdrowy sen, łatwiej jest poradzić sobie z uczuciem ciągłego zmęczenia i drażliwości. Jak wybrać dobry materac?

Klasyfikacja materacy

Jakość materaca w dużej mierze zależy od jego „wypełnienia”. Materace sprężynowe są wyposażone w zależne i niezależne sprężyny. W pierwszym przypadku sprężyny są ze sobą splecione w określony sposób, a w drugim każda sprężyna jest w osobnym „szkle” z tkaniny. Materace z niezależnymi blokami są wygodniejsze, ponieważ izolowane od siebie sprężyny są lepiej dostosowane do kształtu ciała. Standardem jest 256 na metr kwadratowy. Tak duża liczba sprężyn sprawia, że materac jest bardzo wygodny. Materace bez sprężyn to blok sztucznego lub naturalnego lateksu, włókna kokosowego, a także różnorodnych syntetycznych materiałów high-tech. Materace bezpowietrzne i wodne są również pozbawione sprężyn.

Rodzaje materacy w zależności od materiału wypełniacza

Różnorodność wypełniaczy jest olbrzymia i często przeciętny użytkownik może nie wiedzieć, czym się od siebie różnią. Wymieńmy zatem najważniejsze wypełnienia.

Lateks – Naturalny materiał, który jest sprężysty, hipoalergiczny i anatomiczny. Ponadto lateks jest higieniczny i zapewnia dobre podparcie kręgosłupa.
Wypełnienie Kokosowe – Elastyczny, trwały i hipoalergiczny materiał, który ma wysokie właściwości bakteriobójcze i jest stosowany jako wypełniacz do twardych materacy.
Pianka poliuretanowa – Materiał, który charakteryzuje się wysoką elastycznością, dobrą oddychalnością i hipoalergicznością.
Memory Foam – hipoalergiczny, zaawansowany technologicznie wypełniacz do materacy na bazie poliuretanu, mocny, niezawodny i trwały. Jest to lepkosprężysta pianka, której komórki są podobne do małych sprężyn, ściskając się pod wpływem masy ciała.
Pianka termoelastyczna – ten innowacyjny hipoalergiczny materiał zapewnia najbardziej naturalną pozycję kręgosłupa, nie zakłócając prawidłowego krążenia krwi podczas odpoczynku.

To nie jest pełna lista wypełniaczy do materacy. Do produkcji materacy stosuje się również filc, włosie końskie i naturalną wełnę, lateks z różnymi dodatkami, stratofibrę i inne materiały, zarówno naturalne, jak i syntetyczne.

Materace dwustronne i jednostronne

Większość materacy prezentowanych w sklepach jest jednostronna, ale niektóre firmy specjalizujące się w produkcji materacy ortopedycznych oferują również modele dwustronne. W materacach dwustronnych boki mogą mieć różną sztywność i inny rodzaj powłoki. Na przykład materace dwustronne na różne pory roku po stronie „zimowej” mają warstwę wełnianą i miękki wypełniacz, aby utrzymać ciepło, a strona „letnia” jest pokryta chłonną tkaniną i zapewnia dobrą wymianę powietrza w gorącym sezonie.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Dąbrowa Górnicza, ul. 11 Listopada 24

Gliwice, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b