https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Jeden czy dwa materace do sypialni – co wybrać?

Jeden czy dwa materace do sypialni – co wybrać?
—–
O tym, że w sypialni znaczenie materaca nie odbiega od tego, jakie przypisuje się łóżku, wiemy nie od dziś. Czy jednak lepszym rozwiązaniem jest zakup materaca podwójnego, czy też może nasze zdrowie zyska bardziej, jeśli zdecydujemy się na dwa materace pojedyncze. Odpowiedź na tak postawione pytanie wcale nie musi być trudna.

Kiedy pomyśleć o dwóch materacach?
Bardzo często można usłyszeć, że zakup dwóch pojedynczych materaców jest tak naprawdę jedyną opcją, na jaką powinniśmy się decydować. W rzeczywistości jednak sytuacja jest nieco bardziej skomplikowana. Wiele zależy od jakości takiego rozwiązania, jego wytrzymałości oraz tego, na jakiego rodzaju materac się zdecydujemy. Okazuje się przy tym, że w pewnych okolicznościach nawet najlepszy materac podwójny nie dorówna dwóm pojedynczym.
Z sytuacją taką mamy do czynienia przede wszystkim wtedy, gdy osoby, które śpią w jednym łóżku, znacząco różnią się wagą. W takim przypadku jedna z nich zawsze byłaby poszkodowana mając problemy z wyspaniem się. O dwóch materacach warto pomyśleć także wtedy, gdy partnerzy różnią z uwagi na preferencje związane z twardością materaca. Dwa materace 90×200 to także doskonałe rozwiązanie, gdy higiena snu u osób śpiących na jednym łóżku różni się zasadniczo. Nie zawsze wstajemy o tych samych portach, bywa zaś i tak, że podczas gdy jeden z partnerów śpi w miarę spokojnie, drugi nieustannie kręci się i wierci nie budząc się jednak. Decydując się na taką opcję należy jednak pamiętać, że oba materace powinny być wykonane z tego samego wypełnienia i idealnie do siebie przylegać tak, aby znalezienie się w nocy na materacu partnera nie było niekomfortowym doświadczeniem.

Kiedy zainwestować w podwójny materac?
Materac podwójny do sypialni sprawdzi się w każdych innych okolicznościach, choć i przy jego zakupie wskazana jest pewna doza ostrożności. Najlepiej sprawdzają się zatem w takim przypadku materace lateksowe, kieszeniowe oraz termoelastyczne, a więc te, które w naturalny sposób dostosowują się do kształtu ciała śpiącej na nich osoby nie prowadząc jednocześnie zbyt szybko do trwałych odkształceń. Sięgając po podwójny materac warto zainteresować się też rozwiązaniami, które producenci oferują specjalnie dla par. Coraz częściej możemy natknąć się przecież na materace charakteryzujące się różnymi stopniami twardości, a także takie, które są wyposażone w specjalne podparcia. Dzięki ich istnieniu problemy ze snem jednej osoby nie wpłyną na komfort snu drugiej. Nie zaszkodzi też konsultacja ze sprzedawcą, czy to w sklepie stacjonarnym z materacami, czy to w sklepie internetowym.
—–

Zapraszamy do naszych salonów:

Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Wodzisław Śląski, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76