kolory w sypialni

Kolory ścian do sypialni, które warto wybrać

Na wystrój wnętrz składa się bardzo wiele elementów. Wybierając meble i dodatki do domu czy mieszkania, zwracamy uwagę nie tylko na ich design, ale również na kolorystykę i ogólną stylistykę. Kwestia barw w pomieszczeniach także należy do niezwykle istotnych spraw. Nie tylko decydują one o klimacie pomieszczenia, ale jednocześnie wpływają czynnie na nasze emocje i nastrój. Ma to szczególne znaczenia w pokojach takich jak sypialnia — miejscu, które musi sprzyjać odpoczynkowi! Jakie wybrać więc kolory ścian do sypialni? Które pomogą nam najlepiej zrelaksować się i wyciszyć zmysły?

Kolory ścian do sypialni, które mają znaczenie!

Obecnie już chyba nikogo nie trzeba przekonywać, że barwy mają ogromną moc! Nie tylko tworzą one charakter danego wnętrza, ale także potrafią oddziaływać na nasze uczucia. Kolory niejednokrotnie decydują o tym, jak odbieramy daną przestrzeń, a nawet o tym, jak nam się mieszka w domu czy mieszkaniu. Nie powinien dziwić więc fakt, że dobieranie kolorów jest prawdziwą sztuką i należy do tego zadania podejść z odpowiednią uwagą i starannością.

Dopasowanie barw ścian lub innych elementów wykończeniowych to zadanie o ogromnej wadze. Wynika to nie tylko z faktu, że będzie się to przekładało na nasze samopoczucie, ale również z tego, że z tym wyborem będziemy musieli funkcjonować przez dłuższy czas. Oczywiście naturalne jest to, że ściany można przemalować, a tapety zmienić, ale w rzeczywistości nie jest to element, który ulega aż tak częstym modyfikacjom. Znacznie lepszym rozwiązaniem będzie więc starannie przemyślana kompozycja, w której będziemy się doskonale czuli.

Dlaczego kolory ścian do sypialni mają tak duże znaczenie?

Odpowiedź na to pytanie powinna być oczywista! Jest to bowiem pomieszczenie, które służy bardzo ważnej w ciągu doby aktywności. Sen to jedna z czynności, która zajmuje nam dużą część życia. Ma ona wpływ na to, jak się czujemy i ile mamy energii w ciągu dnia. Dlatego tak ważne jest, aby sprzyjała wypoczynkowi, który w prostej linii przekłada się także na nasze zdrowie i dobre samopoczucie.

Dominujące kolory ścian do sypialni niejednokrotnie decydują o tym, jakie są nasze nastroje. Widać to szczególnie mocno w sypialni, której głównym zadaniem jest ułatwianie zasypiania. Wieczorem, kiedy przychodzimy do niej po całym ciężkim dniu różnego rodzaju zmagań, chcemy przede wszystkim uspokoić się i właściwie przygotować do snu. Dzięki ogólnemu wystrojowi i kolorystyce jesteśmy w stanie skuteczniej wyciszyć się, co z kolei przekłada się na łatwość zasypiania, a nawet na jakość samego snu. Jakie barwy będą temu sprzyjać? Oczywiście przede wszystkim te stonowane! Specjaliści w tym zakresie polecają głównie różne odcienie beżu, szarości oraz delikatny niebieski. Są one na tyle neutralne, że nie wpływają bezpośrednio na otoczenie. Co więcej, dzięki nim dość łatwo dopasować pozostałe elementy wystroju. Można także z ich pomocą wykreować ciekawą stylistykę, która będzie jednocześnie funkcjonalna, ale i przyjemna dla oka.

Jakich barw unikać jednak w sypialni? Przede wszystkim tych bardzo nasyconych i intensywnych w wyrazie. Głębokie czerwienie czy fluorescencyjne odcienie z pewnością nie sprawdzą się w miejscu, w którym śpimy i odpoczywamy. Udowodniono bowiem, że tego rodzaju kolory nadmiernie nas pobudzają i nie pozwalają nam się uspokoić. Choć wybór konkretnego rozwiązania powinien zależeć przede wszystkim od naszych indywidualnych preferencji, dobrze jest zastosować te ogólne zasady, aby doświadczać lepszego i wydajniejszego odpoczynku.

Jakie kolory ścian sprawdzą się w sypialni?

Zdecydowanie w tym względzie warto postawić na klasykę. Choć każdy działa w oparciu o własny gust, pewne rozwiązania mogą okazać się lepsze. W sypialni powinien bowiem panować spokój, który przekłada się na nasze samopoczucie. To on decyduje o naszym nastroju i wyciszeniu. Wieczory, które spędzamy w sypialni, powinny obfitować w spokojne i relaksujące aktywności. Dzięki temu ten czas będzie efektywniejszy, a rano nasza zdolność do działania będzie znacznie wyższa.

Kolory ścian do sypialni mają wszechstronny wpływ na nasze samopoczucie. Aby uczynić to wnętrze przyjemnym i kojącym, dobrze jest sięgać po stonowane barwy. Nie musi to być biel (choć sama w sobie również jest dobrym rozwiązaniem). Z powodzeniem możemy zastosować kolory ścian do sypialni w różnych odmianach brązu, szarości czy granatu. Podobne efekty osiągniemy z pomocą zieleni. Będą to zdecydowanie barwy sprzyjające wyciszeniu. Co więcej, stonowane odcienie wcale nie muszą być nudne. Z ich pomocą również możemy wykreować jedyne w swoim rodzaju wnętrze. Dodatkową zaletą będzie jednak to, że to właśnie do sypialni będziemy kierować się, kiedy będziemy potrzebować uspokojenia.

Jakich barw z kolei unikać w sypialni? Przede wszystkim intensywnych! Nawet osoby, które lubią przebywać w kolorowych wnętrzach, muszą przyznać, że nie jest to opcja, która sprawdzi się w przypadku przestrzeni do odpoczynku. W tego rodzaju pomieszczeniach to stonowane warianty dają lepsze efekty. Pozwalają nie tylko się wyciszyć, ale również odpocząć zmysłom. Nasz wzrok i umysł z pewnością nam za to podziękują.

Aby uzyskać więcej inspiracji na temat wykończenia ścian w sypialni, najlepiej zajrzeć do Internetu. Znajdziemy tu szeroki wybór ciekawych aranżacji, które wpasują się w różne gusta i oczekiwania. Dobrym rozwiązaniem będzie także zasięgnięcie opinii w profesjonalnym sklepie z akcesoriami dla komfortowego snu. Wykwalifikowany sprzedawca będzie w stanie podpowiedzieć nam najlepsze możliwe rozwiązanie.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?