Łóżko drewniane czy tapicerowane

Wybór właściwego łóżka do sypialni jest kwestią kluczową, jeśli chodzi o komfort odpoczynku oraz dbałość o własne zdrowie. Na rynku najczęściej spotkać możemy łóżka drewniane lub tapicerowane. Czym się od siebie różnią i jakie są ich zalety?

[Łóżka tapicerowane]

Łóżka najczęściej tapicerowane są miękkimi materiałami, takimi jak alcantara, plusz, szenile, welur czy podobnym do aksamitu flock. Łóżko tapicerowane jest w całości obite skórą lub tkaniną. Całość może być tłoczona we wzory lub stanowić swoisty kolorystyczny melanż odcieni. Czasami tkanina jest opatrzona wielokolorowymi pasami, które doskonale pasują do nowoczesnych wnętrz. Bardzo eleganckie są łóżka tapicerowane welurem, zwłaszcza jeśli są do tego pikowane. Przy wyborze łóżka tapicerowanego kluczowe jest wypełnienie. Największy komfort snu oraz odpoczynku gwarantują łóżka z wypełnieniem piankowym lub sprężynowym. Ważny jest też stelaż, który jest zazwyczaj montowany już na samym etapie produkcji mebla. Bardzo często nie są one wymienne, więc warto starannie przemyśleć swój wybór w tej materii. Stelaże najczęściej wykonywane są z drewna lub metalu. Przy zakupie zwróćmy uwagę na ich wykonanie. Jeśli będą zrobione z materiałów najwyższej jakości i starannie zrobione, to bardzo długo zachowają trwałość, a tym samym nie stracą swoich fabrycznych, pierwotnych właściwości. Łóżko tapicerowane warto też kupić ze wbudowanym pojemnikiem na pościel. Pojemne szuflady pozwolą schować również zapasowe komplety pościeli, narzuty, kołdry czy poduszki. Łóżka tapicerowane są dość masywne i w małych pomieszczeniach mogą nieco zdominować przestrzeń. Ich największą zaletą jest to, że są bardzo estetyczne i nadają pomieszczeniom miękkości oraz przytulności. Jeśli są odpowiednio dobrane, to doskonale wtapiają się w design lub odwrotnie stanowią akcent kolorystyczny w pomieszczeniu. Minusem tych łóżek jest to, że stosunkowo szybko zbierają kurz, co może być bardzo uciążliwe dla alergików, a sama tkanina może się wycierać i brudzić.

[Łóżka drewniane]

W ofercie mamy też łóżka drewniane. Samo łóżko tego typu nie jest przesadnie estetyczne, chyba że lubimy skandynawskie i tradycyjne wnętrza. Jednak odpowiedni dobór poduszek i koców sprawi, że pomieszczenie wyposażone w łóżko drewniane, będzie bardzo przytulne. W przypadku łóżek wykonanych z drewna istotną kwestią jest wybór odpowiedniego gatunku tego materiału, co decyduje o trwałości łóżka i jego odcieniu. Plusem łóżka drewnianego będzie na pewno łatwe utrzymanie go w czystości, a przede wszystkim usuwanie zalegającego kurzu. W znakomitej większości przypadków wystarczy po prostu użyć ściereczki oraz preparatu do drewna czy nawet zwykłej wody. Dodatkowo łóżka drewniane charakteryzują się dużą trwałością i odpornością na uszkodzenia mechaniczne oraz zarysowania. Wadą jest to, że jeśli nie zostaną wyposażone w dodatkowe, miękkie poduszki, to twarda konstrukcja może nam nieco przeszkadzać. Warto też pamiętać o wymianie co kilka lat materaca, który przez użytkowanie, odkształca się, co wpływa na nasz komfort.
—–

Łóżka drewniane oraz tapicerowane można zobaczyć na ekspozycji w naszych salonach:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?