mata ochronna na materac

Mata ochronna na materac zawsze przydatna

Sen stanowi jedną z kluczowych aktywności w naszym życiu. Choć wydawać by się mogło inaczej, to jak odpoczywamy i z jakich akcesoriów wówczas korzystamy ma kluczowe znaczenie. Od jakości nocnego relaksu zależy nie tylko nasze samopoczucie i kondycja psychiczna, ale również nasze zdrowie. Dlatego tak istotne jest, aby sięgać wyłącznie po sprawdzone rozwiązania, które mogą nam to wszystko zapewnić. Jednym z takich akcesoriów jest mata ochronna na materac. Dzięki niej z pewnością się wyśpimy i zachowamy wysoki poziom higieny podczas snu.

Łóżko to nie tylko materac

Współcześnie, wraz z rozwojem technologii i ze wzrostem wiedzy na temat ludzkiego ciała, rośnie świadomość konsumentów. Obecnie większość z nich wie, jak ważne jest to, aby dobierać właściwe meble i dodatki wspomagające sen. Zdajemy sobie doskonale sprawę, że nie wystarczy kupić wygodny materac. Trzeba do niego dodać akcesoria, które gwarantują nie tylko komfort, ale także wysoką funkcjonalność. Jednym z nich jest z pewnością mata ochronna na materac — gadżet, który pozwala zachować większą czystość i świeżość.

Nawet najwyższej jakości materac o przemyślanej konstrukcji z czasem ulega zużyciu. Należy bowiem uświadomić sobie, że korzystamy z niego każdej nocy, przez co stopień jego eksploatacji znacząco wzrasta. Co więcej, fakt, że korzystamy z niego codziennie, sprawia, że narusza się nie tylko jego konstrukcja. Często zdarza się także, że powierzchnia materaca brudzi się lub uszkadza w wyniku użytkowania. Dlatego część modeli posiada możliwość zdjęcia wierzchniej warstwy. Jednak, kiedy jest to niemożliwe, niezbędny okazuje się ochraniacz. Niezwykle wygodny w stosowaniu na co dzień.

Jakie korzyści możemy mieć z użytkowania ochraniacza na materac, czyli mata ochronna na materac

Zalety takiego rozwiązania wydają się oczywiste. Produkt ten należy bowiem traktować jako dodatkową warstwę ochronną, tak istotną podczas stosowania materaca.

Chociaż większość dostępnych na rynku modeli posiada już opcję zdejmowanej powłoki, którą można wygodnie umieścić w pralce i wyprać, dodatkowa warstwa ochronna z pewnością nie zaszkodzi. Dzięki niej zachowujemy znacznie większą czystość i komfort. Warto pamiętać, że taki produkt ma jednocześnie nieco inną specyfikę niż tradycyjny pokrowiec. Jest on przede wszystkim znacznie lżejszy, dzięki czemu możemy go w razie potrzeby zdejmować w dowolnej chwili. Jego głównym zadaniem jest przede wszystkim ochrona podstawowego podłoża przed uszkodzeniami i zabrudzeniami. Ma to szczególne znaczenie wtedy, kiedy łóżko stoi w eksponowanym miejscu i używa się go nie tylko do spania. Powłoka ochronna zabezpiecza całą konstrukcję na przykład podczas dziecięcych zabaw.

Możliwość niezwłocznego zdjęcia maty to ogromne udogodnienie. Możemy z niego korzystać zawsze wtedy, kiedy powierzchnia ulegnie zabrudzeniu albo zalaniu. Dobrze przy tym wiedzieć, że warstwa ta chroni również przed nadmiarem wilgoci. Często wykonuje się je z nieprzemakalnych materiałów, dzięki czemu blokują one dostęp wilgoci do wewnętrznych warstw materaca. Co więcej, konstrukcja takiego rozwiązania gwarantuje miękkość od góry i część ochronną od spodu. Dzięki temu mamy gwarancję, że żadne niepożądane elementy nie przedostaną się do środka.

Inne zalety stosowania maty ochronnej — mata wyrównująca na łóżko

Decydując się na zakup tego rodzaju produktu, nie możemy zapominać o tym, że zapewnia on także doskonałą cyrkulację powietrza. Specjalnie dobrane materiały sprawiają, że poszczególne warstwy “oddychają”, zapewniając nam większy komfort. Z jednej strony uniemożliwiają przedostawanie się do wewnątrz wilgoci oraz zabrudzeń. Z drugiej, wilgoć nagromadzona w środku nie zostaje tam, ale jest odprowadzana na zewnątrz, aby w czasie snu w łóżku panowała optymalna temperatura. Dzięki temu nic nie będzie nas rozpraszać w czasie nocnego odpoczynku. Warto przy tym wiedzieć, że w takim ochraniaczu nie zbierają się również nieprzyjemne zapachy. Ponieważ wszelkie niepożądane elementy zostają usunięte. Co więcej, w razie potrzeby, wystarczy zdjąć matę i ją wyprać. Warto przy tym pamiętać, że tego rodzaju produkt można prać w wysokich temperaturach, usuwając tym samym bakterie i niepożądane drobnoustroje.

Dużą zaletą stosowania maty ochronnej jest także to, że posiada ona specjalne mocowania, dzięki którym produkt nie przesuwa się nocą, w czasie użytkowania. W zależności od konkretnego modelu możemy go wygodnie założyć i w dowolnym czasie zdjąć. Co więcej, wielu producentów materacy posiada w swojej ofercie także maty ochronne, dzięki czemu możemy podczas jednych zakupów dopasować zarówno podłoże do spania, jak i ochraniacz.

W jaki sposób najlepiej dopasować matę ochronną? – materac nakładkowy 160×200, materac nawierzchniowy wyrównujący, topper na materac 160×200

Warto pamiętać, że im lepiej dopasowany ochraniacz, tym większa wygoda i niezawodność podczas stosowania. Należy więc zwrócić szczególną uwagę na poszczególne elementy wykończenia danego modelu. Co więcej, dobrą praktyką może być wybór materaca i ochraniacza od tego samego producenta. Z pewnością gwarantuje to bowiem najlepsze możliwe połączenie. Jeśli jednak z jakichś względów nie będzie to możliwe, musimy w pierwszej kolejności dopasować rozmiar maty. Następnie dobrze jest spojrzeć, w jaki sposób się ją montuje. Zwykle najlepiej sprawdzają się gumki, które nakłada się na właściwy materac, aby wierzchnia warstwa się nie przesuwała. W razie pytań lub wątpliwości dobrze jest skorzystać z fachowej porady wykwalifikowanego sprzedawcy. Pomoże nam on dobrać właściwe dla nas rozwiązanie. Nasz sklep z materacami sprzedaje materace w takich miejscowościach jak: materace Rybnik, materace Bielsko-Biała, materace Cieszyn, materace Wodzisław, materace Dąbrowa Górnicza, materace Gliwice, materace Jastrzębie-Zdrój, materace Konin, materace Zawiercie. Oferujemy też materace sklep online.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?