https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materac dla kobiety w ciąży

O tym, że ciąża to wyjątkowy czas pełen zmian, nie trzeba przekonywać żadnej kobiety. W naszym brzuchu rozwija się nowe życie. Zmienia się przy tym jednocześnie nasze ciało. Często jest to dla nas zaskakujące i wymaga od nas wprowadzenia, innych niż dotychczasowe, nawyków i zachowań. Dotyczy to niemal wszystkich sfer codzienności, w tym również snu. Jest on przecież kluczowy, zarówno dla przyszłej mamy, jak i dla maleństwa. Dlatego tak ważne jest, aby korzystać z akcesoriów, które czynią ten stan możliwie najbardziej komfortowym i jak najmniej uciążliwym. Odpowiedni materac dla kobiety w ciąży jest więc szalenie istotny. Dzięki niemu czas odpoczynku będzie w pełni wygodny i bezpieczny dla naszego ciała. Jaki materac wybrać? Na co zwrócić uwagę podczas zakupu?

materac dla kobiety w ciąży

Problemy ze snem w ciąży

Wiele zmian w okresie ciąży wynika z tego, że ciało kobiety przygotowuje się na rozwijające się w brzuchu dziecko. Zmiany odbywają się również na poziomie hormonalnym. To wszystko zasadniczo wpływa na to, jak się czujemy same ze sobą. Często tak proste i oczywiste aktywności jak sen wymagają od nas nie lada przygotowań i wysiłku.

Brzuch z tygodnia na tydzień robi się coraz większy, kręgosłup jest obciążony, a emocje szaleją. Jak spać w takich warunkach? Do tego dochodzą jeszcze inne dolegliwości, na przykład nocne skurcze nóg albo… baraszkujący maluch, który w nocy postanawia urządzić sobie gimnastykę. Co więcej, niestety sam sen w tym okresie bywa kapryśny i często nie przychodzi wtedy, gdy jest na niego pora. Aby więc uniknąć bezsennych nocy i nieprzyjemnego przewracania się z boku na bok, warto rozważyć zakup materaca dla kobiety w ciąży.

Po co potrzebny jest specjalny materac dla kobiety w ciąży?

Wyjątkowy stan i wszelkie zmiany, które zachodzą w ciele kobiety w tym czasie, wymagają odpowiedniego materaca — podpory, która uczyni sen bardziej komfortowym. Co prawda każda ciąża jest inna, jednak dyskomfort w czasie nocnego odpoczynku odczuwa zdecydowana większość kobiet. Najwięcej dolegliwości związanych jest z bólami pleców, skurczami nóg, a także z ograniczoną ilością pozycji, które ciężarna może wygodnie przyjąć podczas snu. Co więcej, w tym okresie znacznie częściej kobiety wstają do toalety, co sprawia, że sen rzadko kiedy bywa nieprzerwany. Dyskomfort związany z tą sytuacją może, w dużej mierze, rozwiązać dobry materac. Tylko jak go wybrać i na co zwrócić uwagę przy zakupie?

materac dla kobiety w ciąży

Jakie cechy musi mieć materac dla kobiety w ciąży?

Materac dla kobiety w ciąży musi spełniać określone wymogi, aby był dla niej w pełni komfortowy i bezpieczny, zarówno dla ciała jak i rosnącego brzucha. Co jest w nim najważniejsze?

Odpowiednie wyprofilowanie to podstawa!

Materac dla ciężarnej wymaga odpowiedniego dopasowania, zarówno dla kręgosłupa, jak i coraz większego brzucha. Lekarze ginekolodzy zwracają uwagę, że w czasie snu kobieta powinna mieć odpowiednie strefy podparcia. W tym celu najlepiej wybrać materac, który dopasowuje się do kształtu ciała i zapamiętuje go. Taką funkcję posiada materac wykonany z termoelastycznej pianki.

Wykorzystana w nim specjalistyczna technologia dopasowuje się do kształtu ciała, jednocześnie zapamiętując to „ustawienie” na przyszłość. Tworzy przy tym strefy podparcia o różnym stopniu twardości. Ważne jest także to, że pianka nie zapada się, dzięki czemu sen jest w pełni komfortowy i bezpieczny. Co więcej, ten model materaca ma działanie przeciwodleżynowe i ortopedyczne, zapewniając jeszcze większą wygodę.

Właściwa wentylacja!

W okresie ciąży nie poleca się materacy sprężynowych. Mogą one bowiem sprawiać wrażenie „wbijania się w ciało”. Skóra jest u ciężarnych kobiet szczególnie wrażliwa, przez co nawet delikatny bodziec jest odczuwany znacznie silniej.

Znacznie lepszym rozwiązaniem jest materac stosujący rozwiązanie „airforce”. Jego największą zaletą jest to, że wilgotne powietrze z wnętrza jest usuwane, a na jego miejsce trafia świeże. Dzieje się tak za sprawą naturalnych ruchów ciała podczas snu.

Funkcjonalność „airforce” zaprojektowano w taki sposób, aby reagowała ona na ciepłotę ciała oraz jego ciężar. Dzięki temu materac łagodzi napięcia mięśniowe ciężarnej w newralgicznych miejscach, czyli na plecach i na brzuchu. Może przyczynić się także do zmniejszenia bólu.

Materac dla kobiet w ciąży a higiena w czasie snu

Dla większego komfortu ciężarnej kobiety w czasie snu bardzo istotna jest higiena oraz poczucie świeżości. W przypadku materaca sprawa jest nieco bardziej skomplikowana, z uwagi na niemożność jego wyprania w pralce. Na szczęście producenci pomyśleli i o tym.

Wygodny pokrowiec zapewni jeszcze większy komfort i wygodę użytkowania. Jego powłoka powinna być wykonana z naturalnych, elastycznych włókien, najlepiej o właściwościach antyalergicznych. Dodatkowo gwarantują one zarówno podparcie dla ciała, jak i dopasowanie do materaca. Jest to jednocześnie opcja bardzo praktyczna, ponieważ pokrowiec można bez trudu zdjąć i wyprać, co oznacza 100% higieny i świeżości przez cały czas.

Zdrowy i bezpieczny sen ciężarnych

Ciąża nie musi oznaczać nieprzespanych nocy i związanego ze zmęczeniem stresu. Z dobrze dobranym do potrzeb materacem, ciężarna może poczuć się w pełni komfortowo i w końcu się wyspać! Wystarczy, że zadbamy o właściwe podparcie i wentylację. Dzięki temu będziemy w stanie wyeliminować większość ciążowych dolegliwości związanych z nocnym odpoczynkiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6