https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materac dla sportowca

Sen to klucz do zdrowia oraz doskonałej formy. Wiedzą o tym szczególnie sportowcy, dla których prawidłowy odpoczynek jest równie ważny, co regularne treningi. Aby jednak nocny relaks przebiegał bez zakłóceń, potrzebny jest do tego odpowiedni materac. Bez niego trudno mówić o efektywnym odpoczynku. Co więcej, źle dobrany produkt może prowadzić do osłabienia formy, pogorszenia wyników, a nawet do poważnych problemów ze zdrowiem! Jak powinien więc wyglądać dobry materac dla sportowca? Co powinniśmy wiedzieć, kupując go?

materac dla sportowca łóżko materace

Odpowiednio dobrany materac dla sportowca to podstawa zdrowego i spokojnego snu

Dlaczego odpowiedni materac dla sportowca ma tak duże znaczenie?

Narzędziem pracy sportowca jest jego ciało. Nie powinien więc dziwić fakt, że to, jak się z nim obchodzi, ma kluczowe znaczenie dla prawidłowej formy, a także osiąganych wyników. Dla osoby aktywnej fizycznie czas relaksu i odpoczynku jest tak samo ważny, jak chwile poświęcone na trening. Znaczenie ma zarówno długość (około 8 godzin), ale i jakość snu. Odpowiednio dobrany materac dla sportowca może mieć zbawienny wpływ na osiągane przez niego wyniki.

Co powinno wyróżniać materac dla sportowca?

Przede wszystkim odpowiednie podparcie. Jego brak może prowadzić do poważnych wad postawy, a nawet do schorzeń kręgosłupa!

Prawidłowe podparcie całego ciała to najważniejsza funkcja dobrej jakości materaca dla sportowca. W czasie snu kręgosłup powinien być wyprostowany, a mięśnie i stawy wsparte w taki sposób, aby w czasie odpoczynku móc się regenerować i nabierać sił. Jeśli ten warunek nie zostanie spełniony, może okazać się, że nasze ciało będzie w ciągu godzin nocnych intensywnie pracować i nie zrelaksuje się.

Jaki materac zapewnia najlepsze podparcie?

Specjaliści są zgodni, że najlepsze podparcie daje materac piankowy wykonany z pianki wysokoelastycznej o zróżnicowanych strefach twardości. Każda część ciała jest podparta punktowo i odpowiednio do fizjologicznych potrzeb organizmu. Duża sprężystość ułatwia prawidłowe ułożenie, a strefy twardości pilnują, aby poszczególne odcinki miały optymalne oparcie.

Najlepiej, gdy materac posiada dodatkowo warstwę pianki termoelastycznej. Jest to doskonały materiał właśnie dzięki swojej elastyczności i temu, że idealnie dopasowuje się do ciała. Co więcej, cechuje go także czułość na ciepłotę ludzkiego ciała. Powoduje ona, że produkt ten otula i wspiera ciało, zapewniając użytkownikowi stuprocentowy komfort.

Materac dla sportowca powinien w jak najmniejszym stopniu obciążać jego sylwetkę. Pianka termoelastyczna gwarantuje, że nie będzie on tworzył ucisku na ciało. Dzięki temu krew będzie swobodnie przepływać i natleniać komórki, a po przebudzeniu będziemy czuć się zrelaksowani i wypoczęci. Dobrej jakości podłoże zapewnia zdrowy sen, bez drętwiejących rąk i nóg oraz bólu kręgosłupa.

materac dla sportowca łóżko materace

Prawidłowo dobrany materac dla sportowca to gwarancja energii na kolejny aktywny dzień

Materac dla sportowca – technologia w służbie snu!

Okazuje się, że nowoczesna technologia pomaga sportowcom także podczas snu! Współczesne materace mają starannie przemyślaną konstrukcję, aby jeszcze lepiej służyć swoim użytkownikom.

Zapewniają odpowiednie podparcie, ale i elastyczność, aby zapobiegać reakcjom bólowym czy kontuzjom. Dzisiejsza wiedza nie pozostawia złudzeń co do tego, że to, jak śpimy, ma wpływ na nasze samopoczucie i ogólną kondycję. Dla sportowca jest to jeszcze ważniejsze, ponieważ w jego przypadku nocny odpoczynek ma kluczowe znaczenie.

Dobry materac dla sportowca to taki, który łatwo wyczyścić!

Higiena podczas snu również jest bardzo ważna. Odpowiedni dla sportowca materac musi więc „oddychać”. Co to oznacza? Dobrej jakości podłoże powinno mieć specjalny system wentylacji, który zapewnia świeżość i higienę przez cały okres jego użytkowania.

Odpowiednio zbudowany materac posiada antybakteryjną i antyalergiczną powłokę, która zapobiega namnażaniu się na powierzchni chorobotwórczych drobnoustrojów. Gwarantuje to otwartokomórkowa struktura. Dzięki niej niepożądanych żyjątek pojawia się znacznie mniej, a przy regularnym czyszczeniu, nie ma ich prawie wcale. W ten sposób jesteśmy zdrowsi i czujemy się lepiej. Materac w kontakcie ze skórą nie powoduje reakcji alergicznych ani innych niepożądanych objawów. Ma to znaczenie dla wszystkich użytkowników, nie tylko tych o wrażliwej skórze.

Starannie opracowana struktura sprawia, że powietrze ma swobodny dostęp do wewnętrznych warstw materaca, dzięki czemu może także bez przeszkód odprowadzać wilgoć na zewnątrz. Przykładami takich materacy mogą być: materac termoelastyczny TOP SILHOUETTE PerDormire oraz materac termoelastyczny BISCOTTO PerDormire.

Wygodne pranie i czyszczenie

Bardzo ważną cechą dobrego materaca jest również możliwość zachowania go w czystości i świeżości przez długi czas. Większość dostępnych w naszej ofercie modeli posiada zdejmowany pokrowiec, który w razie zabrudzenia można łatwo zdjąć i wyprać w pralce. Co więcej, w niektórych przypadkach można także dokupić ochraniacz na materac, który także można swobodnie zdemontować i wyczyścić.

Warto zwrócić uwagę, że materac, z którego korzystamy, musi być tak samo często odświeżany, jak często zmieniamy pościel. W tym celu powinniśmy regularnie prać i wietrzyć powłokę ochronną. Duże znaczenie ma także naturalna wentylacja podłoża, która dzięki zastosowanej technologii, pozwala na odprowadzanie wilgotnego powietrza na zewnątrz.

Zaplanuj starannie swój sen!

Materac, z którego korzystamy, nie może być przypadkowy. A już z całą pewnością nie może być byle jaki! Dobierz swój materac zgodnie z tym, jaki jest Twój styl życia oraz potrzeby zdrowotne. Tylko odpowiedni produkt gwarantuje bezpieczny i wygodny sen. Dzięki niemu rano będziemy czuli się wypoczęci i w doskonałej formie.

Materac dla sportowca trzeba wybrać szczególnie starannie. Musi być elastyczny i dawać odpowiednie oparcie dla całego ciała. Jego mięśnie i stawy bardzo potrzebują nocnego wypoczynku. W tym czasie się regenerują i nabierają sił na kolejny dzień pełen wyzwań.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6