Materac piankowy Splendid Comfort z topperem Visco MollyFlex

Materac ortopedyczny 160×200 z certyfikatem – wybierz swój

Materace ortopedyczne zwane inaczej prozdrowotnymi bardzo dobrze działają na organizm człowieka. Dzięki temu można liczyć nie tylko na zdrowy sen, ale także zmniejszenie różnych dolegliwości bólowych, na przykład ze strony kręgosłupa. Dowiedz się więcej, na temat materac ortopedyczny 160×200.

Co warto wiedzieć na temat materacy ortopedycznych?

Materace ortopedyczne poddawane są bardzo wymagającym badaniom. Dzięki temu możesz liczyć na wysoką jakość produktu. Dlatego posłania określane jako materace ortopedyczne z pewnością spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagającej osoby. Istotne jest to, że takie materace doskonale podpierają kręgosłup. Zatem może się dobrze zregenerować w trakcie nocnego odpoczynku. Materace prozdrowotne zapewniają bardzo dobrą wentylację, czyli doskonale przepuszczają powietrze. W rezultacie chronią przed rozwojem pleśni i gromadzeniu się roztoczy. Cechą charakterystyczną materacy ortopedycznych jest specjalistyczna budowa, która oferuje kilka stref twardości. Inwestując w takie posłania, można także zapewnić sobie profilaktykę wad rozwojowych układu mięśniowo-kostnego.

W jakich okolicznościach sprawdzi się materac ortopedyczny?

Materac prozdrowotny, czyli ortopedyczny sprawdzi się u osób, które mają problemy z układem kostnym. Dzięki temu można liczyć na poprawę jakości życia i zdrowia. Takie posłania nadają się dla osób, które borykają się z dolegliwościami bólowymi ze strony kręgosłupa. Inwestując w taki produkt, zapewniamy sobie dużo lepsze rezultaty, jeśli chodzi o nocny odpoczynek niż na tradycyjnym materacu.

Materace ortopedyczne, czyli jakie jest ich działanie?

Materace ortopedyczne mają ważne certyfikaty i spełniają bardzo wysokie standardy jakościowe. Podstawę stanowią tutaj przewiewne materiały, które chronią przed rozwojem pleśni. Co więcej, uwzględniają one również różne rozwiązania techniczne. W ofercie materacy należących do tej kategorii mamy materace piankowe i sprężynowe. Dzięki temu, że mają one różne strefy twardości, które odpowiadają poszczególnym częściom ciała, gwarantują doskonałe podparcie dla różnych partii ciała. Materace ortopedyczne są wspaniałym rozwiązaniem dla osób, które pragną walczyć z przeciążeniami kręgosłupa. W efekcie organizm fantastycznie się zregeneruje podczas nocnego odpoczynku.

Materace ortopedyczne 160×200, czyli przegląd modeli

Materac piankowy Splendid Comfort z topperem składa się z dwóch pianek. Pierwsza to pianka Viscofoam Pneumatic. Zbudowana jest ona z materiału, który zmniejsza ciśnienie na skórę, a także napięcie mięśniowe w nocy. Z kolei druga pianka to pianka Polilattex. Ma ona większą gęstość niż inne pianki wysokoelastyczne. Dzięki temu materac jest sztywny i stabilny oraz punktowo podparty na całej jego długości. W procesie produkcji tej pianki nie stosuje się żadnych szkodliwych substancji.

Materac ortopedyczny 160×200 piankowy MEDICAL od marki Molly Flex

Materac piankowy medyczny od marki Molly Flex uwzględnia siedem stref twardości i pokryty został komfortową warstwą elastyczną. Dzięki temu punktowo podbiera każdy fragment ciała. Elementem wyróżniającym jest obecność czterech rodzajów pianki wysokoelastycznej i termoelastycznej. Takie posłanie zapewnia bardzo dobre poparcie dla kręgosłupa. Na wierzchu znajduje się pianka termoelastyczna, która dopasowuje się do kształtów anatomicznych ludzkiego ciała. Pianka poprawia oddychalność skóry, a także krążenie krwi. Co więcej, dopasowuje się ona też do aktualnej pozycji snu. Niżej umiejscowiona jest pianka wysokoelastyczna Newlattex. Dzięki temu materac jest sprężysty, a mięśnie solidnie podparte.

Materac ortopedyczny 160×200 kieszeniowy Fandango od marki Hilding

Materac kieszeniowy Fandango od marki Hilding zapewnia podwyższoną twardość i elastyczność. Sprawdzi się w przypadku osób o większej wadze lub preferujących odpoczynek na bardziej twardym podłożu. Podstawę stanowią tutaj sprężyny, które znajdują się w osobnych kieszonkach. Co więcej, wyodrębniono w tym przypadku również 7 stref twardości. W tym przypadku każda z nich odpowiada za podparcie innej części ciała. Użyto również włókno kokosowe, które nie wydziela żadnych toksyn, ani innych substancji, które mogą działać w sposób drażniący na drogi oddechowe. Zastosowano tutaj również dzianinę, która chroni przed namnażaniem nieprawidłowej mikroflory bakteryjnej. Zabezpiecza również przed nieprzyjemnymi zapachami i nie pozwala na rozwój pleśni i grzybów. Nieodzownym elementem tego posłania jest także pokrowiec, który pozwala zachować maksymalną higienę.

Materace ortopedyczne i rehabilitacyjne spełnią oczekiwania nawet najbardziej wymagających osób. Mają właściwości zdrowotne, dlatego wspaniale pomagają na przykład na dolegliwości ze strony kręgosłupa i nie tylko. Stanowią też dobre rozwiązanie dla wszystkich osób, które pragną pozbyć się alergenów. Materace wspomagają też proces rehabilitacji wad postawy, a także układu mięśniowo-kostnego. Materace prozdrowotne zapewnią Ci fantastyczny komfort nocnego odpoczynku, a więc i regenerację kolejnego dnia.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?