materac ortopedyczny

Materac ortopedyczny – czy tylko dla rehabilitujących się?

Obecnie na rynku materacy i akcesoriów do spania znajdziemy ogromny wybór różnego rodzaju modeli. W związku z tym faktem większość konsumentów obawia się, że nie dopasuje dla siebie odpowiedniego rozwiązania bez specjalistycznej wiedzy. Przy tej okazji pojawiają się liczne pytania, jakie podłoże wybrać. Czy jeśli nie cierpimy na żadne poważne schorzenia i wady postawy, wystarczy nam zwykły produkt? Czy musimy mieć materac ortopedyczny? Warto to sprawdzić, aby dokonać właściwego wyboru.

Czym różni się materac ortopedyczny 160×200 od tradycyjnego?

Słysząc tę nazwę, wiele osób z pewnością myśli, że jest to bardzo specjalistyczny produkt, który stosuje się wyłącznie w przypadku chorych oraz cierpiących na poważne wady postawy. W rzeczywistości to jednak wysokiej klasy podłoże, z którego może korzystać niemal każdy.

Główna różnica pomiędzy materacem ortopedycznym a zwykłym polega na tym, że posiada on znacznie lepiej wyważoną i przemyślaną konstrukcję. Zadaniem tego produktu jest bowiem prawidłowe odciążenie mięśni i kręgosłupa, co skutkuje lepszym rozluźnieniem, a co za tym idzie, także możliwością pełniejszego odpoczynku. Podłoże tego rodzaju gwarantuje ponadto bezpieczną postawę w czasie snu, co zasadniczo zmniejsza nacisk na poszczególne partie ciała. Dzięki temu mięśnie są lepiej dotlenione, a nasz organizm doskonale się regeneruje. Ze względu na swoją zaawansowaną funkcję, poleca się go przede wszystkim osobom, które przewlekle chorują i dużo czasu spędzają w łóżku. Dobrze sprawdzi się również w przypadku tych, którzy uczęszczają na rehabilitację. Jeśli jednak zależy nam na wysokiej jakości snu, z powodzeniem także możemy sięgnąć po takie właśnie rozwiązanie.

Rodzaje materacy ortopedycznych

Najpopularniejsze to materac ortopedyczny, materac medyczny 160×200, materac rehabilitacyjny 160×200, jakie możemy znaleźć na rynku, to przede wszystkim podłoża hybrydowe, opcje wykonane z pianki termoelastycznej oraz modele z włóknami naturalnymi. Każdy z nich posiada nieco inną strukturę i funkcjonalność. Zapewniają one jednak najwyższy komfort i bezpieczeństwo.

Materace kieszeniowe lub hybrydowe częściowo zbudowane są ze sprężyn, które poleca się głównie osobom o wyższej wadze. Dzięki temu mają one zapewnione doskonałe podparcie. Modele te wykazują się ponadto bardzo wysoką trwałością. Z kolei warianty z pianki termoelastycznej należą do szczególnie komfortowych. Z uwagi na dobrany materiał cechuje je wyjątkowa miękkość. Co więcej, ten rodzaj podłoża doskonale dopasowuje się do danego użytkownika, gwarantując mu maksimum wygody i odpowiednie podparcie. Warto także wiedzieć, że wariant ten zapewnia właściwy komfort termiczny w czasie snu.

Materace produkowane z dodatkiem włókien naturalnych, takich jak kokos czy filc to doskonałe rozwiązanie dla sportowców i osób, które potrzebują zaawansowanej regeneracji mięśni i układu kostnego. Za sprawą tego podłoża całe ciało ma idealne podparcie, ale i zapewnioną właściwą twardość. Stosuje się go głównie dla użytkowników po urazach albo cierpiących na wady postawy.

Materac ortopedyczny twardy 160×200, czyli dlaczego warto rozważyć zakup materaca ortopedycznego?

Stosowanie materaca ortopedycznego może nieść bardzo wiele korzyści dla naszego zdrowia i samopoczucia. Poprzez zapewnienie odpowiedniego podparcia nasze mięśnie i kręgosłup lepiej wówczas odpoczywają i regenerują się, aby rano były gotowe do prawidłowego funkcjonowania. Wariant ten umożliwia usunięcie wszelkich napięć, które mogą wywoływać reakcje bólowe. Działa ponadto antyodleżynowo i wspomagająco w procesie rehabilitacji. Poleca się go przede wszystkim osobom, które mają jakieś problemy w tej sferze lub cierpią na niedogodności w czasie snu. Z powodzeniem mogą z niego korzystać również ci, którym zależy na zdrowym i przyjemnym nocnym odpoczynku.

Czy podłoża ortopedyczne mają jakieś wady?

Nie da się ukryć, że tego rodzaju produkt zaprojektowano w taki sposób, aby zapewniać najwyższy możliwy komfort snu. Warto wiedzieć, że większość dostępnych na rynku modeli posiada stosowne certyfikaty i atesty, dzięki którym podłoża te zalicza się do akcesoriów medycznych. Niestety w ślad za tym idzie również wyższa cena, jaką musimy za to rozwiązanie zapłacić. Co więcej, należy dokładnie przemyśleć, czy jest to opcja odpowiednia dla nas. Należy bowiem pamiętać, że wariant ten cechuje podwyższona twardość, co nie dla każdego użytkownika będzie wygodne.

Kto przede wszystkim powinien skorzystać z podłoża ortopedycznego?

Komfort należy się każdemu, dlatego, analizując tę kwestię, nie ma formalnych przeciwwskazań do stosowania tego modelu na co dzień. Każdy, kto ceni sobie wygodę i podwyższoną twardość podłoża, może skorzystać z takiej opcji. Szczególnie jednak zaleca się to rozwiązanie sportowcom, ponieważ dzięki niemu mięśnie lepiej się regenerują, a kręgosłup jest właściwie odciążony. Taka charakterystyka jest równie ważna dla przewlekle chorych, u których występuje ryzyko pojawienia się odleżyn, a także dla tych, którzy cierpią na bóle pleców. Poleca się go także użytkownikom, którzy mają jakieś ograniczenia ruchowe, na przykład osobom w zaawansowanym wieku.

Wybór właściwej opcji może być problematyczny, ponieważ obecnie w sklepach znajdziemy niezwykle bogatą paletę możliwości. Na szczęście z pomocą przychodzą wykwalifikowani sprzedawcy naszego sklepu. Bez przeszkód można skorzystać z ich porady, aby dopasować idealną opcję dla swoich potrzeb i oczekiwań. W oparciu o nasze wytyczne dobiorą oni najlepszy możliwy model. Nasz sklep z materacami znajduje się w takich miejscowościach jak: materace Rybnik, materace Bielsko-Biała, materace Cieszyn, materace Wodzisław, materace Dąbrowa Górnicza, materace Gliwice, materace Jastrzębie-Zdrój, materace Konin, materace Zawiercie. Posiadamy również materace sklep online.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?