Materac piankowy ekologiczny Fjord Hilding

Materac piankowy 160×200 – na co zwrócić uwagę przy wyborze?

Materace piankowe są bardzo popularne i wiele osób decyduje się na ich zakup. Jednakże na rynku można znaleźć różne rodzaje tych posłań. Dlatego wybór odpowiedniego rozwiązania wcale nie jest prosty. Dowiedz się zatem, na co zwrócić uwagę, aby wybrać idealny materac piankowy 160×200.

Jakie wyróżnia się rodzaje materacy piankowych?

W materacach piankowych stosuje się różnego rodzaju pianki: poliuretanową, wysokoelastyczną typu HR, termoelastyczną czy też lateksową. Pierwsza wyróżnia się bardzo dużą wytrzymałością, a także odpornością na wszelkie wgniecenia. Stosowana jest w niedrogich materacach. Dużo lepszym rozwiązaniem są posłania z pianki wysokoelastycznej typu HR. Charakteryzuje się ona nieregularną strukturą, która usprawnia cyrkulację powietrza. Dzięki temu skutecznie chroni przed rozwojem bakterii i roztoczy. Jest ona także polecana osobom, które zmagają się z różnymi alergiami. Natomiast pianka termoelastyczna reaguje przede wszystkim na temperaturę ciała osoby śpiącej. Świetnie sprawdza się również w przypadku osób, które mają kłopoty z kręgosłupem. Ostatnim rodzajem są materace lateksowe, czyli wykonane z naturalnego mleczka kauczukowego. Słyną one w głównej mierze z właściwości antyalergicznych i antybakteryjnych. Zaletą jest też duża elastyczność i trwałość.

Jaki materac piankowy 160×200 należy wybrać?

Materac piankowy 160×200 fantastycznie nadaje się do dwuosobowego łóżka. W tym przypadku najlepiej zdecydować się na materace z pianki wysokoelastycznej termoelastycznej lub lateksowe. Tutaj warto zainwestować w posłania warstwowe, złożone z dwóch lub większej ilości warstw. Z kolei osoby, które są szczególnie wrażliwe na alergie wywołane przez bakterie czy wirusy spełnią swoje oczekiwania, gdy wybiorą materace wykonane z naturalnego kokosa czy gryki. Natomiast seniorzy osiągną większa satysfakcje, gdy wybiorą piankowe przeciwodleżynowe czy strukturalne.

Na co należy jeszcze zwrócić uwagę przy wyborze materaca piankowego 160×200?

Materace piankowe tak jak każde inne materace powinny być przede wszystkim dopasowane do indywidualnych potrzeb. Liczy się w szczególności wzrost i budowa ciała. Należy pamiętać o tym, aby wybrany model był o 20 cm dłuższy od użytkownika. Nie bez znaczenia jest też waga osoby śpiącej. Im człowiek jest cięższy, tym materac powinien być twardszy. Przy wyborze materaca duże znaczenie ma także pozycja snu, która się najczęściej przyjmuje. Gdy preferujesz zasypianie na boku, wybierz materac elastyczny. Z kolei osoby odpoczywające na brzuchu będą bardziej usatysfakcjonowane z posłania, gdy zdecydują się na twardszy materac. Natomiast posłanie średnio twarde będzie najlepszym rozwiązaniem dla ludzi śpiących na wznak.

Jaki materac piankowy 160×200 wybrać, czyli przegląd najważniejszych modeli?

Materac piankowy naturalny Aspre od marki Hilding

Materac Aspre do marki Hilding w swojej strukturze uwzględnia dwie pianki o bardzo wysokiej elastyczności i zróżnicowanej twardości. Oferuje też 7 stref twardości, dzięki temu można liczyć na optymalne rozłożenie ciężaru ciała na powierzchni posłania. Pianka wysokoelastyczna wyróżnia się owartokomórkową strukturą. W rezultacie można liczyć na bardzo dobrą cyrkulację powietrza. Materac ma także piankę nasączoną olejem rycynowym. Ma on działanie przeciwbólowe, przeciwbakteryjne i nawilżające. Jest to doskonałe rozwiązanie dla każdego alergika. Materac zawiera surowce naturalne i włókna lnu, dlatego jest przyjazny dla środowiska.

Materac piankowy naturalny termoelastyczny Bora od marki Hilding

Ciekawą propozycją jest także materac termoelastyczny od marki Hilding, który wyróżnia się dużą sprężystością i twardością. Ma również 7 zróżnicowanych stref twardości. Każdy obszar przyporządkowany jest do innej części ciała. Dlatego zapewnia wspaniały komfort. Związki chemiczne zastępuje tutaj naturalny olejek sojowy, który znajduje się w piance wysokoelastycznej HR. Zaletą pianki jest gwarancja doskonałej cyrkulacji powietrza i przewiewności. Jest ona także sprężysta i wspaniale zmniejsza nacisk punktowy. Posłanie spełni oczekiwania osób aktywnych i cięższych, a także par.

Materac lateksowy Zeus od marki Janpol

Materac Zeus od marki Janpol ma 3 strefy twardości, które świetnie dostosowują się do kształtów ciała osoby śpiącej. Dlatego posłanie gwarantuje stabilne podparcie dla kręgosłupa i nie tylko. We wnętrzu posłania nie zbiera się kurz, grzyby i wirusy, dlatego jest bardzo dobrym rozwiązaniem dla osób borykających się z różnymi alergiami. Zapewnia także cudowną wentylację.

Materace piankowe jest to, że można je stosować na wszystkich typach stelaży. Co więcej, są one także łatwe w transporcie i przenoszeniu. Bardzo dobrze dostosowują się do kształtów anatomicznych ciała i zapewniają dobre podparcie dla kręgosłupa. Wyróżnia się materace piankowe z pianki poliuretanowej, wysokoelastycznej, termoelastycznej i lateksowej. W każdej kategorii można znaleźć coś odpowiedniego dla siebie. Wszystko zależy od tego, czego się od tych posłań oczekuje i jakie potrzeby mają one spełniać!

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?