https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materace piankowe – charakterystyka

Zdrowy sen stanowi podstawę dobrego funkcjonowania w ciągu dnia. Wtedy organizm człowieka się regeneruje i zyskuje energię do podejmowania różnych wyzwań dnia kolejnego. Dlatego należy zadbać o to, aby posłanie było jak najlepiej przygotowane, a także zapewniało potrzebny komfort i wygodę. Bardzo duże znaczenie ma wybór odpowiedniego materaca. Na rynku można znaleźć różne rodzaje tych produktów. Dużą popularnością cieszą się materace piankowe. Sprawdź, co warto o nich wiedzieć.

materace piankowe

Materace piankowe – podstawowe informacje

Ten rodzaj materacy wytwarza się najczęściej z pianki poliuretanowej. W tym dostępne są również materace lateksowe, a także termoelastyczne. Materace te można bez problemu dopasowywać do różnych rozmiarów, jak też typów stelaży. Sprawdzają się w nowoczesnych rozwiązaniach sterowanych elektrycznie, manualnie czy też przeciwodleżynowych, które wykorzystuje się u chorych. Wśród tego rodzaju produktów spotyka się także takie, które przeznaczone są dla osób borykających się z przewlekłymi schorzeniami kręgosłupa. Można także zamówić materace odpowiednie dla ludzi o większej masie ciała.

Lateksowe materace piankowe

Powstają one w wyniku połączenia lateksu syntetycznego i naturalnego mleczka drzewa kauczukowego. Materacom tym przypisuje się trwałość, a także niezwykle dobre dopasowanie do ciała śpiącej osoby. Co więcej, sprężystość punktowa to element, który zapewnia doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Są one praktycznie antybakteryjne. Dbają także o poprawną cyrkulację powietrza. Dobry materac lateksowy powinien uwzględniać w swoim składzie od 20 do 30 procent naturalnego lateksu. Poszczególne modele różnią się między sobą otworami wentylacyjnymi.

Materace z pianki poliuretanowej

Jest to podstawowy materiał, który wykorzystuje się do produkcji materacy. Rodzaj użytej technologii wpływa na wyróżnienie pianki zwykłej i wysokoelastycznej. Pierwsze trochę słabiej dostosowują się do ciała. Jednakże nowoczesne rozwiązania produkcyjne przyczyniają się do powstania trwałych produktów o optymalnym podparciu dla kręgosłupa. Natomiast cechą charakterystyczną drugich jest doskonała wytrzymałość i sprężystość. Porowata struktura otwartych komórek ma wpływ na bardzo dobre właściwości wentylacyjne. Zaletą jest także lekkość i odporność na różnego rodzaju odkształcenia.

Pianka poliuretanowa różni się także gęstością. Czynnik ten decyduje o twardości produktu. W zależności od tego elementu wyróżnia się zatem materace dla dzieci, młodzieży, dorosłych, czy osób starszych. Odpowiedni dobór tego parametru do potrzeb konkretnej osoby daje gwarancję uzyskania rozwiązania, które zapewni komfortowy i zdrowy sen.

materace piankowe

Materace piankowe termoelastyczne

Rozważając zakup materaca piankowego, spotkać można także z warstwą termoelastyczną. Artykuły te nie tylko dobrze reagują na nacisk, ale również temperaturę ciała. Co więcej, doskonale wpływają na rozluźnienie mięśni i nie uciskają naczyń krwionośnych, co oznacza doskonałe dotlenienie każdej komórki. Wszystkie te czynniki sprawiają, że człowiek rano budzi się wypoczęty, zrelaksowany i pełen energii. Szczególną uwagę należy zwrócić na ich dwa rodzaje: Viscogreen i Mind Foam.

W pierwszym przypadku do produkcji wykorzystuje się olej rycynowy. Zastosowanie tego rozwiązania przyczynia się do tego, że te materace wyróżniają się wysoką elastycznością. Dobrze też reagują na temperaturę, praktycznie natychmiast dopasowują się do ułożenia podczas snu. Wśród zalet wymienia się również wyjątkowe właściwości antybakteryjne. Sprzyjają także regeneracji skóry.

Drugi rodzaj wyróżnia się najwyższą gęstością. Nacisk i ciepło ludzkiego ciała powoduje zmianę twardości, a także maksymalne dostosowanie do wybranej pozycji. Wybierając taki materac, można cieszyć się optymalnym podparciem na całej długości kręgosłupa. Ułożenie na takim posłaniu zapewnia komfort, a także uczucie głębokiego odprężenia i relaksu.

Materace piankowe – najważniejsze zalety

Materace piankowe dbają o komfortowy i zdrowy sen. Wynika to z tego, że precyzyjnie dostosowują się do ciała. Jednakże muszą być wykonane z materiałów najwyższej jakości. Ważny jest również profesjonalny dobór i łączenie warstw.

Ogromną zaletą materacy piankowych jest niska waga. Nie sprawiają zatem problemów w czasie transportu, przenoszenia, a także zwijania. Cechę docenisz przede wszystkim przy podnoszeniu stelaża, na którym znajduje się materac, w celu dostania się do skrzyni na pościel. Ma to duże znaczenie dla starszych osób. Dzięki temu ścielenie łóżka nie wiąże się z dużym wysiłkiem.

Bardzo wiele osób zarzuca tym produktom słabą wytrzymałość. Nie jest to jednak prawdziwe stwierdzenie. Materac ulega odkształceniom tylko wówczas, gdy gęstość nie jest prawidłowo dobrana do wagi konkretnej osoby. Taki problem może pojawić się także, gdy użytkownik zdecyduje się na materac niższej jakości.

Inwestując w wysokiej jakości materace piankowe, wybierasz komfort i własne zdrowie. Nabywając najlepsze produkty, ma się gwarancję otrzymania artykułu, który pozwoli cieszyć się z walorów użytkowych przez długie lata.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

 

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6