https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materace wysokoelastyczne – charakterystyka

Materace wysokoelastyczne wykonuje się ze specjalnie opracowanych pianek wysokoela­stycznych poliuretanowych, zwanych także HR (High Resilience Foam), Platinium Foam lub Flexi Foam. Materace wysokoelastyczne stanowią doskonałe rozwiązanie, które zapewnia najwyższy komfort snu i korzystny wpływ na nasze mięśnie i układ kostny. Ponadto są one uważane za jedne z najlepiej wentylowanych materacy. Zawdzięczają to bąbelkowemu układowi pianki w ich wnętrzu, który decyduje o sprawnym obiegu powietrza.

materace wysokoelastyczne

Materace wysokoelastyczne – charakterystyka

Duża elastyczność punktowa

Materace wysokoelastyczne charakteryzują się przede wszystkim wysoką sprężystością i elastycznością punktową. Dzięki temu bardzo dobrze dopasowują się do masy ciała i wzrostu osoby, która na nich śpi.

Co więcej, nie przenoszą ruchów na dalsze części wkładu. Gwarantują one komfortowy sen, nawet gdy na łóżku znajdują się dwie osoby.

Sprężystość

Materac z pianki wysokoelastycznej szybko wraca do swojego naturalnego kształtu po ustąpieniu nacisku od Twojego ciała. Gdy się na nim jednak ponownie położysz, dość szybko dopasowuje się do kształtu osoby. To decyduje o jego dużej przewadze na przykład nad materacem termoelastycznym, który wykazuje trochę wolniejszy powrót do swojej naturalnej postaci.

Antyalergiczność i dobra wentylacja

Pianka użyta w konstrukcji materaców wysokoelastycznych ma specjalne otwory, które zapewniają dobrą wentylację. To dzięki temu nie gromadzi się w nich wilgoć i nie rozmnażają grzyby, bakterie, czy roztocza. Również nie powodują one niechcianego przegrzewania się podczas snu, czy wypoczynku. Taki właśnie materac o właściwościach antyalergicznych jest polecany alergikom.

Dodatkowo użyte przy produkcji pianki nie podrażniają skóry. Co więcej, często posiadają różne naturalne domieszki np. aloesu czy lawendy, które korzystnie wpływają na regenerację naskórka.

Materace wysokoelastyczne są wytrzymałe

Materace wysokoelastyczne są też bardzo wytrzymałe i odporne na odkształcenia. Cechuje je dużo większa odporność na wgniecenia i odkształcenia, o ok. 40% większa w porównaniu do konwencjo­nalnych materacy piankowych. Wkłady te zachowują komfort odpoczynku przez długie lata użytkowania.

Lekki i łatwy w przenoszeniu

Zaleca się, aby co 3–6 miesięcy przewracać materac na drugą stronę w celu przedłużenia jego żywotności. Są one lekkie, dlatego nikomu nie powinno sprawić to trudności.

Zdrowy kręgosłup i świetny wypoczynek

Dzięki powyższym właściwościom materace wysokoelastyczne sprawdzają się zarówno w łóżkach jednoosobowych, jak i dwuosobowych, przy tym również dla par o różnej masie ciała. Ich elastyczność punktowa przyczynia się do tego, że kręgosłup osoby jest dobrze podparty. Zatem chroni to mięśnie karku i pleców przed nadmiernym wysiłkiem w nocy. Rano nie odczuwamy żadnego bólu.

Materace wysokoelastyczne idealne dla dzieci

Kręgosłup dzieci i młodzieży jest w okresie wzrostu bardzo wrażliwy i podatny na skrzywienia. Potrzebuje punktowego podparcia i dużej elastyczności wkładu, dlatego pediatrzy zdecydowanie odradzają materace sprężynowe dla najmłodszych. O ile zwykłe modele piankowe spełniają te kryteria, to materace wysokoelastyczne są zwykle wyposażone w zróżnicowane strefy twardości, które są dostosowane do odpowiednich krzywizn pleców. Dają idealny odpoczynek po intensywnym dniu nauki i zabawy.

Materace wysokoelastyczne w Świecie Sypialni

W naszych salonach Świat Sypialni znajdziesz szereg modeli materacy wysokoela­stycznych i hybrydowych. Ich producentami są firmy polskie i zagraniczne takie jak m.in. Hilding, PerDormire, Bedding, Foam Royal, Curem, MollyFlex, Materasso, Hevea, Vitmat i BRN. Nasze sklepy znajdują się w głównych miastach Śląska.