https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materiały ekologiczne na pokrycie materaca
Wiele osób uważa, że pokrowiec na materac to zupełnie zbędny element. Jednakże stwierdzenie to jest nieprawdziwe. Produkt ten jest bardzo ważną częścią całego posłania. To nie tylko doskonała ochrona dla materaca, ale także struktura dbająca o dobry, a co najważniejsze zdrowy sen. Wykorzystanie właściwych tkanin skutecznie poprawia komfort nocnego odpoczynku, a także sprawia, że budzimy się wypoczęci i gotowi do podejmowania nowych wyzwań. Najlepszym rozwiązaniem jest zakup pokrycia z ekologicznej tkaniny. Dzięki temu skóra zdecydowanie lepiej oddycha. Co więcej, artykuł taki ma  podwyższone parametry przepuszczalności, a także zdolności neutralizacji wolnych rodników. Jest przyjazny dla środowiska. Ponadto posiada także lepsze właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze. Sprawdź, jakie są najczęściej wykorzystywane materiały ekologiczne na pokrycie materaca.

materiały ekologiczne na pokrycie materaca

Jakie wyróżnia się materiały ekologiczne na pokrycie materaca?

Bawełna, jako ważna tkanina wykorzystywana do produkcji pokrowca na materac

Wśród materiałów ekologicznych, które stosuje się do wytwarzania pokrowców na materac, prym wiedzie bawełna. Tkanina ma doskonałe właściwości, jeśli chodzi o pochłanianie wilgoci. Wysoka higroskopijność sprawia, że może zebrać nawet 25% pary wodnej bez niebezpieczeństwa odczuwania mokrego włókna. W ten sposób tworzy doskonały mikroklimat do nocnego odpoczynku. Wybór takiego produktu spełni także oczekiwania osób skłonnych do alergii i podrażnień. Bawełna nie przyczynia się do powstawania uczuleń. Doskonale dba także o komfort. Materiał jest bardzo delikatny i miły w dotyku. Nie trzeba martwić się o uczucie gryzienia, czy swędzenia. Doskonałym przykładem jest ochraniacz na pokrowiec Hilding. Wykonano go w 100% z bawełny. Bardzo dobrze absorbuje nadmiar wilgoci i tworzy wygodne warunki do zdrowego snu.

Przedstawicielem tej grupy produktów jest również pokrowiec BIOX Janpol. Ma doskonałe walory użytkowe dzięki wykorzystaniu w procesie produkcyjnym certyfikowanej bawełny. Posiada zatem bardzo dobre właściwości wentylacyjne. Bakterie i drobnoustroje nie mają żadnych szans na rozwój. Ogromną zaletą jest także to, że do barwienia nie użyto żadnych chemicznych substancji. Materiał połączono z niewielką ilością elastanu, dzięki temu pokrowiec wspaniale przylega do materaca.

Len, czyli materiały ekologiczne na pokrycie materaca

Len należy do najstarszych włókien naturalnych, które znane są człowiekowi. Dodatkową zaletą jest trwałość. Ceni się ją nieprzerwanie od wielu tysięcy lat. Materiał jest wyjątkowo oddychający, chłonny, a także bardzo dobrze zabezpiecza przed powstawaniem drobnoustrojów. Co więcej, ma właściwości chłodzące, dlatego możesz liczyć na wspaniały komfort nocnego odpoczynku. Włókna lnu zastosowano na przykład w pokrowcu LINO Janpol. To połączenie wszystkiego, co najlepsze, aby zapewnić wygodny sen. Produkt jest antystatyczny. Włókna doskonale odpychają kurz i uniemożliwiają osadzanie się jego drobinek. Spełni oczekiwania alergików. Ponadto połączenie tej tkaniny z bawełną zabezpiecza przed tworzeniem się wilgoci, dlatego bakterie i pleśnie nie mają warunków do rozwoju.

Materiały ekologiczne na pokrycie materaca — przyjazne włókna syntetyczne

Dużym zaskoczeniem, jeśli chodzi o materiał eko, jest zapewne wiskoza. Jest to sztuczna tkanina, ale w procesie produkcji używa się związków obecnych w przyrodzie. Dlatego tak dobrze przypomina naturalny materiał. Właściwości tego włókna można przyrównać do bawełny. Natomiast w dotyku przypomina raczej jedwab. Doskonale chłonie wilgoć i pozwala skórze oddychać. Co więcej, ma bardzo dobre zdolności chłodzące. Nie można zapomnieć także o takich cechach jak odporność na otarcia, a także trwałość. Wiskozę łączy się z innymi tkaninami. Zabieg ten sprawia, że produkt staje się gładki i delikatny.

Reprezentantem tej grupy pokrowców jest model TENCEL Janpol. Pokrowiec jest przyjazny środowisku. Nie podrażnia skóry, gdyż w jego składzie próżno szukać szkodliwych związków chemicznych. Produkt ma certyfikat OEKO-TEX Standard 100, który dopuszcza do użytku materiały charakteryzujące się najwyższą jakością. Ochraniacz dba o komfort i wygodę. Jest niezwykle miękki w dotyku, a także przytulny i puszysty. Wybierając takie rozwiązanie, otrzymasz pokrycie, które pozwala skórze oddychać. Bardzo dobrze wchłania wilgoć, dzięki temu skutecznie redukuje rozwój bakterii i grzybów.

Właściwie dobrany pokrowiec – komfort i wygoda

Pokrowiec na materac to element wyposażenia sypialni, na który bez wątpienia trzeba zwrócić uwagę. Odpowiednia powłoka pomoże nie tylko utrzymać posłanie w czystości, ale także pozwoli zachować lepszą higienę odpoczynku, a także zadbać o  komfort i wygodę. Doskonałym wyborem są przyjazne dla środowiska materiały ekologiczne. Bardzo dobrze pochłaniają wilgoć i zabezpieczają przed rozwojem patogenów. Tkaniny zapewniają cudowne wrażenia podczas kontaktu ze skórą, dzięki temu łatwiej pozbyć się stresu i w pełni zrelaksować. Wybierz to, co najlepsze i ciesz się wspaniałym, a także niczym niezakłóconym odpoczynkiem.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6