Miejsce do spania niskim kosztem, czyli łóżko z palet

Miejsce do spania niskim kosztem, czyli łóżko z palet

Łóżko z palet to ciekawy sposób na przygotowanie posłania tanim kosztem. Dzięki temu można stworzyć też oryginalne rozwiązanie w swojej sypialni. Istnieje możliwość kupienia gotowego produktu lub zrobienia takiego łóżka samodzielnie. Dowiedz się jak zrobić łóżko z palet tanim kosztem.

W jakich sytuacjach sprawdzi się łóżko palet?

Łóżko z palet sprawdzi się w różnych miejscach. Może to być wygodne posłanie do sypialni dziecka. Jednakże w tym przypadku trzeba pamiętać o tym, aby pozbyć się drzazg i nierówności. W pokoju dla dziecka świetnie odnajdzie się łóżko w kolorze białym lub pastelowym. Natomiast w pokoju dla nastolatka cudownie spisze łóżko czarne. Decydując się na łóżko z palet, należy także zadbać o właściwe oświetlenie. Dzięki temu uda się stworzyć klimatyczną atmosferę.

Co warto wiedzieć na temat łóżka z palet, czyli najważniejsze informacje o tej konstrukcji?

Często łóżko z palet jest traktowane jako opcja tymczasowa wykonana tanim kosztem. Jednak w większości wypadków okazuje się, że posłanie jest tak wygodne, że zostaje z konkretnym użytkownikiem na dłużej. Takie łóżko można dostosować do swoich wymagań i potrzeb. Pamiętać należy jednak o tym, że to posłanie nie spełnia wszystkich zasad. Brakuje tutaj odpowiedniej wentylacji, czy podparcia. Dlatego zdecydowanie lepiej sprawdzi się nowe łóżko kupione w sklepie. Łóżko z palet świetnie nada się do altanki ogrodowej, w której śpimy na przykład tylko w okresie letnim. Z kolei do domu tylko na jakiś czas.

Łóżko z palet do ogrodu, dlaczego jest to dobre rozwiązanie?

Ogród to świetne miejsce, aby wstawić tam łóżko z palet. W altance najczęściej ustawiamy stoły, krzesła, czy fotele. Łóżko z palet pozwoli odpocząć, zrelaksować się, czy też poczytać książkę. Może być także miejscem, na którym śpimy w okresie letnim.

Łóżko z palet – co będzie potrzebne do jego wykonania?

Najważniejszą rzeczą jest materiał do stworzenia łóżka z palet. Tutaj sprawdzą się wykonane z drewna euro palety. Mają one standardowy rozmiar, który kształtuje się na poziomie 120 cm długości, 80 cm szerokości i 14,4 cm wysokości. Z kolei grubość desek wynosi 22 mm. Dzięki temu zapewniają one nośność do 800 kg. Skąd wziąć euro palety? Można wykorzystać euro palety, które pozostały po transporcie ciężkich ładunków. Można też kupić w jednym z wielu składów lub przez internet. W tym przypadku za jeden element z pewnością zapłaci się od 15 do 50 złotych.

Jakie narzędzia będą potrzebne do wykonania łóżka z palet?

Do wykonania łóżka z palet potrzeba szlifierki oscylacyjnej lub pasmowej. Należy sobie przygotować również papier ścierny, maskę przeciwpyłową, okulary ochronne.  Ponadto potrzebna jest farba gruntująca do drewna lub farba podkreślająca usłojenie, pędzle, wałki, kuwety na farbę i wkrętarkę.

Jak zrobić łóżko z palet, czyli instrukcja krok po kroku?

Na początku trzeba wyczyścić drewno. W tym celu warto wykorzystać szczotkę z grubym, sztywnym włosiem. Gdy drewno przeschnie, należy je dobrze wyszlifować. Warto zatem wykorzystać papier ścierny o niskiej granulacji, na przykład 60, czy też 80. Gdy przejdziemy pierwsze szlifowanie, trzeba przetrzeć drewno wilgotną szmatką lub gąbką. To sprawi, że w trakcie schnięcia włókna drewna ulegną podniesieniu. W efekcie bardzo łatwo będzie można je przeszlifować papierem ściernym o gradacji 220 lub 240. Na końcu należy wyczyścić drewno z pyłu.

Następną fazą jest połączenie ze sobą poszczególnych elementów palet. Do tego należy użyć metalowych płaskowników budowlanych. W nie wkręca się wkręty do drewna. W pierwszej kolejności trzeba połączyć elementy pierwszej warstwy. Nie będą one widoczne, gdy skręci się je na spodniej stronie palety. Na końcu musimy pomalować i wykończyć łóżko. Aby drewno nie utraciło swojego naturalnego koloru, należy sięgnąć po bejce do drewna lub bezbarwny lakier. Świetnie sprawdzi się tutaj również olejowanie. Do nakładania preparatów należy wykorzystać wałek lub pędzel. W efekcie bardzo dobrze pokryje się zakamarki. Wybrany pędzel powinien mieć miękkie włosie, dzięki temu uzyskamy dużo lepsze efekty.

Jaki jest koszt łóżka z palet?

Łóżko z palet wcale nie kosztuje dużo. Jednakże w tym przypadku należy włożyć trochę pracy. Wszystko zależy też od tego, czy do całego procesu użyje się palet używanych, czy nowych. Używane materiały konstrukcyjne kosztują około 25 złotych za sztukę. Doliczając do tego inne niezbędne akcesoria, za naprawdę proste łóżko z palet zapłaci się nie więcej niż 200 złotych.

Łóżko z palet jest z pewności oryginalne. W sytuacji, gdy użyje się wygodnego materaca, może być ono naprawdę komfortowe. Jednakże nie należy zapominać o tym, że takie łóżko nie zapewnia właściwego podparcia, czy cyrkulacji. Dlatego powinno pełnić funkcję tymczasową lub jako miejsce odpoczynku w altance ogrodowej. Zdecydowanie lepszym rozwiązaniem będzie zainwestowanie w nowe łóżko od producenta. Dzięki temu zyskuje się gwarancję jakości, niezawodności, a także długiej żywotności. To także ogromna wygoda i komfort w jednym. W ofercie rynkowej można znaleźć naprawdę ciekawe i oryginalne modele łóżek.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?