łóżko dla dzieci łóżko piętrowe z biurkiem

Młodzieżowy mebel – łóżko piętrowe z biurkiem

Urządzenie dziecięcego pokoju wymaga od dorosłego dużej dawki kreatywności, ale i umiejętności planowania. Często bowiem jest to przestrzeń o ograniczonym metrażu, na której musi zmieścić się to, co niezbędne. Dlatego żaden element nie może być przypadkowy. Co więcej, pokój musi pasować do danego dziecka i do jego potrzeb. Na tym nie kończą się jednak trudności! Musimy pamiętać również o tym, że nasza pociecha rośnie, a z upływem lat zmieniają się także jej oczekiwania i preferencje. Inny będzie więc pokój przedszkolaka, jeszcze inny ucznia szkoły podstawowej, a zupełnie odmienny pokój będzie odpowiedni dla nastolatka. Jako rodzice musimy nadążyć za tymi różnicami i na bieżąco na nie odpowiadać. Dobrą praktyką może być sięganie po meble modułowe lub kompaktowe, typu dwa w jednym. Przykładem niech będzie łóżko piętrowe z biurkiem. Doskonałe rozwiązanie nawet na niewielkiej przestrzeni.

Łóżko piętrowe z biurkiem — ciekawy pomysł aranżacyjny

O ile w przypadku dorosłych przestrzeń użytkowa dzieli się na różne funkcjonalne sfery, w przypadku dziecka, w większości sytuacji, wszystkie one muszą zmieścić się w jednym pokoju. To często bardzo trudne zadanie, ponieważ przy niewielkim metrażu mamy ograniczone pole manewru. Należy wówczas dokładnie zaplanować i przemyśleć wykorzystanie konkretnych rozwiązań tak, aby pasowały one pod kątem estetyki oraz funkcjonalności.

Biorąc pod uwagę wszystkie te aspekty, coraz częściej sięgamy po kompaktowe warianty mebli, które łączą w sobie różne funkcje. Jednym ze sztandarowych przykładów ostatnich lat są piętrowe łóżka na antresoli z szafą i biurkiem. Jest to idealna opcja dla każdego dziecka, które właśnie zaczyna swoją przygodę ze szkołą. Warto uświadomić sobie, że jest to opcja, która ma bardzo wiele zalet i z pewnością dobrze jest rozważyć jej zakup, bez względu na metraż, jakim dysponujemy.

Wielofunkcyjne łóżko piętrowe z biurkiem — wiele mebli w jednym!

Niezaprzeczalną zaletą łóżek piętrowych jest ich kompaktowość. Bardzo istotne jest to, że obecnie w sklepach meblowych znajdziemy różne warianty tego rozwiązania, od klasycznych, podwójnych albo potrójnych łóżek, aż po bardziej skomplikowane konstrukcje, które pozwalają lepiej zorganizować dziecięcą przestrzeń. Dzięki ciekawej i bardzo bogatej palecie możliwości możemy dopasować taki model, jaki najbardziej nam odpowiada pod względem funkcjonalności, a nawet rozmiaru. Co więcej, zróżnicowana oferta pozwala wybrać mebel również pod kątem stylistyki. Bez trudu dobierzemy kolor, sposób wykończenia oraz formę typu na górze łóżko na dole biurko. Dzieci także będą zadowolone, ponieważ będą mogły na co dzień korzystać z wyjątkowego gadżetu, który z pewnością przyniesie im wiele radości.

Łóżko piętrowe z biurkiem — oszczędność miejsca i pieniędzy

Połączenie łóżka piętrowego z biurkiem dla chłopca czy dziewczynki to koncept jedyny w swoim rodzaju. Pokochali go nie tylko rodzice za praktyczność, ale także dzieci za pomoc w rozwijaniu ich wyobraźni i kreatywności. To z pozoru proste połączenie stanowi doskonałą bazę do różnego rodzaju aranżacji. Wariant ten nie tylko pozwala zaoszczędzić ogrom przestrzeni, dzięki temu, że dwa gabarytowo duże meble zostały zestawione w jeden. To także świetny sposób, aby ożywić wnętrze i popuścić wodze fantazji w komponowaniu go.

Mebel kompaktowy umożliwia efektywniejsze i bardziej ergonomiczne zorganizowanie przestrzeni. Część do spania znajduje się zwykle na górze, dokąd prowadzą efektowne schodki. Na dole z kolei wmontowano biurko jako element całej konstrukcji. W zależności od konkretnego modelu mebel może zawierać także półki na książki, regał albo niewielką szafę na ubrania. Dzięki temu, że wszystko to, co istotne, znajduje się tutaj w jednym miejscu, resztę dostępnej przestrzeni można wykorzystać w niemal dowolny sposób. Dostępne miejsce możemy zaaranżować na przykład jako kącik czytelniczy albo jako dodatkowe metr podłogi do nieskrępowanej zabawy.

Rodzice z kolei mogą nieco odetchnąć, ponieważ zakup takiego mebla jak łóżko piętrowe połączone z biurkiem z innymi funkcjonalnościami pozwala nie tylko oszczędzać miejsce, ale jednocześnie zmniejsza nieco wydatki. Jeden kompaktowy mebel kosztuje bowiem mniej niż pojedyncze modele szafy, biurka i łóżka. Wydaje się to być więc rozwiązaniem idealnym. Czy ma ono jakieś wady?

Łóżko piętrowe jednoosobowe młodzieżowe a bezpieczeństwo

Sceptycy tego rozwiązania z pewnością zastanawiają się, czy takie wielofunkcyjne meble na pewno są bezpieczne. Ostatecznie umieszczenie łóżka na wysokości może nastręczać pewnych trudności, zwłaszcza wtedy, kiedy dziecko ma skłonność do nocnych wizyt w toalecie. Dobra wiadomość jest jednak taka, że dopuszczone do sprzedaży łóżko jednoosobowe młodzieżowe piętrowe spełnia najwyższe normy bezpieczeństwa. Posiadają także stosowne atesty, potwierdzające ich niezawodność oraz najwyższą jakość wykonania.

Dla większej pewności zaleca się jednak przetestowanie danego wariantu przed zakupem. Dobrze jest w tym celu przyjechać z dzieckiem do sklepu i pozwolić, aby samo sprawdziło, czy dany model w pełni mu odpowiada. Warto sprawdzić, czy taki mebel spełnia jego oczekiwania i będzie dla niego wygodny. Można także na żywo zweryfikować, czy wybrany przez nas mebel jest dobrze wykonany i gwarantuje bezpieczeństwo. W razie wątpliwości możemy także skorzystać ze specjalistycznej porady. Sprzedawca będzie w stanie podpowiedzieć nam, które rozwiązanie będzie dla naszej pociechy najlepsze.

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?