Zadbaj o dobry sen

Wiele osób skarży się na problemy z zasypianiem pojawiające się nawet pomimo tego, że nie ma dla nich racjonalnego wytłumaczenia. Także samo utrzymanie snu jest często zagadnieniem co najmniej problematycznym. Jak zatem zadbać o zdrowy sen? W pierwszej kolejności warto pomyśleć o kilku zmianach w samej sypialni.

 

Zacznij od łóżka

To, na czym śpimy, ma duże znaczenie dla naszego organizmu, a i sam mózg potrafi lepiej odbierać miejsca piękne i wygodne niż te, do których sami podchodzimy z niechęcią. Jeśli więc wydaje się nam, że łózko, które znajduje się w naszej sypialni, wymaga wymiany, nie zwlekajmy z taką decyzją. Dziś mamy w czym wybierać, możemy więc stawiać zarówno na nawiązujące do klasyki łóżka drewniane, jak i modne w ostatnim czasie łóżka tapicerowane. To, z jakiego materiału są one wykonane nie ma aż tak dużego znaczenia tak długo, jak długo są one wygodne, miłe dla oka i dostosowane do naszych potrzeb.
Temu ostatniemu aspektowi także należy poświęcić nieco uwagi. Bardzo często kupując łóżka koncentrujemy się przede wszystkim na ich cenie zapominając, jak ważne jest to, aby czuć się w nich dobrze. Jeśli nie wiemy, jakimi kryteriami się kierować, zastanówmy się nad tym, co najbardziej przeszkadza nam w łóżku, z którego korzystamy z obecnie. Być może jest ono za małe, zbyt niskie albo zbyt krótkie?

Czas na nowy materac

Jeśli chcemy mieć naprawdę wygodne łóżko do sypialni, powinniśmy zastanowić się również nad materacem jako elementem jego wyposażenia. I tu mamy w czym wybierać, a każde rozwiązanie dostępne w sprzedaży ma zarówno swoich zwolenników, jak i przeciwników. Już choćby dlatego, nie warto ślepo gonić za trendami. Znacznie lepiej jest wybrać wygodny materac wskazany dla nas tak z uwagi na nasze upodobania, jak i ewentualne problemy zdrowotne. Inne materace są polecane osobom drobnym, inne tym, które zmagają się z nadwagą, a jeszcze inne – osobom, które mają problemy z kręgosłupem. W przypadku wątpliwości najlepiej więc zasięgnąć opinii profesjonalisty i unikać wydawania pieniędzy bez pewności, że będą one mądrze zainwestowane.
—–

Zapraszamy do naszych salonów Świat Sypialni w:

 

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?