https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Zakup materaca przez internet – czy to dobry pomysł?

W dzisiejszych czasach, kiedy coraz więcej sfer życia, z różnych przyczyn, przenosi się do Internetu, nie powinien dziwić fakt, że robimy tu także zakupy związane z domem oraz wyposażeniem wnętrz. Jeszcze do niedawna ten pomysł mógł wydać się niektórym ryzykowny. Jednak obecnie sklepy w sieci oferują szereg narzędzi i udogodnień, które pozwalają zapoznać się z ofertą, a następnie kupić wybrany produkt. Coraz więcej osób decyduje się na takie rozwiązanie, z uwagi na duży komfort i bezpieczeństwo. Jest to ważne zwłaszcza teraz w okresie zwiększonego ryzyka zachorowania na wirus covid-19. Tym bardziej że w Internecie znajdziemy wszystko, czego możemy potrzebować do naszego domu. Wielu użytkowników decyduje się nawet na tak istotny krok,  jak zakup materaca przez Internet. Czy to dobre rozwiązanie? Na co zwrócić uwagę i jak wybrać właściwie?

zakup materaca przez internet materace sypialnia

Zakup materaca przez Internet jest doskonałym pomysłem

Zakup materaca przez internet – dlaczego warto robić zakupy w sieci?

Zakupy bez wychodzenia z domu? Jeszcze do niedawna było to możliwe tylko wtedy, gdy ktoś zrobił je za nas. Dziś sieć logistyczna działa coraz prężniej i wysyłka zamówień odbywa się sprawnie na terenie całego kraju! Wiele firm przenosi, przynajmniej częściowo, swoją działalność do Internetu. Co więcej, dotyczy to coraz szerszej gamy produktów, w tym tak istotnego akcesorium, jakim jest materac do spania.

Przyczyn korzystania z zakupów w Internecie może być bardzo wiele. Niektórzy, na przykład pracując zdalnie lub opiekując się małym dzieckiem, nie mają możliwości wyjść z domu, aby kupić potrzebne rzeczy. Inni wolą unikać tłumów i na spokojnie zastanowić się w domowym zaciszu nad odpowiednim wyborem. Bez względu na motywację, która nami kieruje, zakupy online dają ogromny komfort.

Zakupy online – wygodne jak sam materac?

Zakup materaca przez Internet może być doskonałym pomysłem, ponieważ z całą pewnością będzie to proces bardzo wygodny i przyjemny. Kupując online, nie mamy niemal żadnych ograniczeń. W dowolnym momencie dnia możemy usiąść przed komputerem i zacząć poszukiwania. Mamy znacznie szerszy wybór niż w sklepie stacjonarnym, który ma swoje ograniczenia lokalowe. Nikt nas tu też nie będzie popędzał czy patrzył na nas wyczekującym wzrokiem. Będziemy mieć wystarczająco dużo czasu, aby dokładnie zapoznać się z ofertą i dokonać wyboru, a nawet porównać ceny. W razie potrzeby możemy również poszukać opinii innych klientów, którzy już znają dany materac lub skierować się po radę do doradcy handlowego. Większość sklepów online posiada już bowiem na swoich stronach taką funkcjonalność.

Zakupy dostarczone wygodnie pod same drzwi!

Ogromną zaletą zakupu materaca w sieci jest również to, że towar zostanie nam dostarczony bezpośrednio pod wskazany adres. Nie musimy się martwić, w jaki sposób przewieźć wielkogabarytowy produkt, którego wymiary często uniemożliwiają przewiezienie go w samochodzie osobowym. Usługa zakupów online obejmuje transport, a często nawet wniesienie.

Szczególnie teraz, w czasie zagrożenia epidemicznego, jest to rozwiązanie bardzo wygodne. Bez wychodzenia z domu możemy zaopatrzyć się w tak ważny produkt, jakim jest wysokiej jakości materac. Unikamy w ten sposób tłoku i kontaktu z licznymi bakteriami i zarazkami.

Zakup materaca przez internet – oferta najszersza z możliwych?

Myśląc o zaletach zakupów materaca przez Internet, nie sposób pominąć faktu, że nigdzie nie znajdziemy szerszej oferty niż w sieci. Dlaczego? Tylko w tym miejscu mamy bowiem możliwość zapoznać się z gamą produktów wszystkich dostępnych na polskim rynku marek i producentów. Nawet mieszkając w dużym mieście, nie mamy gwarancji, że znajdziemy wszystkie produkty stacjonarnie. Żaden sklep nie ma też takiej powierzchni do dyspozycji, która pozwoliłaby zebrać wszystko w jednym miejscu. Tymczasem Internet granic nie ma i jeśli tylko mamy czas i chęci, możemy dokładnie przeszukać go pod kątem interesujących nas produktów. Jest to jedyne miejsce z tak kompleksową ofertą, co stanowi jego największą przewagę nad sklepami stacjonarnymi.

Zakupy w Internecie a profesjonalne doradztwo

Pewnym minusem zakupu materaca przez Internet może wydawać się fakt, że jesteśmy w tym wyborze sami. Żaden doradca nie podpowie nam przecież, który model powinniśmy wybrać, wysłuchując wcześniej naszych potrzeb i oczekiwań. Na szczęście i ta sytuacja powoli się zmienia. Większość sklepów w sieci ma bowiem swoich wirtualnych sprzedawców, którzy w określonych godzinach doradzają i odpowiadają na pytania klientów. Jest to tym wygodniejsze, że wszystko odbywa się bez wychodzenia z domu, we własnym fotelu, bez tłoku i zgiełku. Co więcej, podobna porada wcale nie obliguje zainteresowanego do zakupu. Nie musi on podejmować decyzji „tu i teraz”. Może na spokojnie zastanowić się, jaka opcja najbardziej mu pasuje.

Internet daje jednocześnie możliwość poznania opinii innych klientów, którzy nabyli dany materac. Sklepy online umożliwiają przekonanie się, czy produkt cieszy się popularnością i co sądzą o nim nabywcy. To cenne informacje, które mogą pomóc wielu użytkownikom dokonać właściwego wyboru.

Czy materac kupiony przez Internet można przetestować?

Sceptycy zastanawiają się pewnie, co z testowaniem materaca. W przypadku zakupów online raczej niemożliwe jest przecież namacalne sprawdzenie faktury, twardości oraz innych cech, które określają jakość materaca. Warto jednak mieć świadomość, że jest to sprzedaż zapośredniczona, obowiązują tu więc inne zasady niż w sklepach stacjonarnych.

Po pierwsze, wszystkie towary zakupione w sieci, można bez podawania przyczyny zwrócić w przedziale czasowym przewidzianym przez sprzedawcę. Zwykle jest to od 14 do 30 dni, choć w czasach pandemii okres ten uległ wydłużeniu. Duża część sklepów oferuje możliwość zwrotu nawet do kilku miesięcy od daty zakupu. Dzięki temu możemy ten czas potraktować jako chwilę na przekonanie się, czy dany model materaca nam odpowiada.

Po drugie, jeśli znajdziemy w sieci materac, który nam pasuje, możemy spróbować poszukać go również stacjonarnie. Wtedy idziemy do sklepu obejrzeć konkretny model, co zasadniczo skraca i ułatwia cały proces zakupowy. Na miejscu możemy dotknąć i sprawdzić na własnej skórze wygląd i budowę materaca, a następnie, jeśli testy przebiegną pozytywnie, możemy zamówić dany produkt online. Jest to rozwiązanie pośrednie, które wykorzystuje zarówno potencjał Internetu, jak i zalety tradycyjnych zakupów.

zakup materaca przez internet materace sypialnia

Zakup materaca przez internet to proces bardzo wygodny i przyjemny

Zakup materaca przez internet – co w sytuacji, gdy materac nie spełnia oczekiwań?

Nietrafiony zakup może zdarzyć się zawsze i każdemu. W tym aspekcie zakupy przez Internet nie odbiegają więc za bardzo od tych stacjonarnych. Towar, który nie spełnia naszych oczekiwań można zwrócić bez zbędnych formalności. Warto jednak wykorzystać potencjał sieci, która otwiera przed nami moc możliwości, a przy tym w żaden sposób nas nie ogranicza. Dobrze jest więc dać szansę nowym możliwościom i poszukać swojego wymarzonego materaca właśnie w Internecie.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6