zasłony w sypialni

Zasłony które tworzą przytulny klimat sypialni

Sypialnia jest bardzo ważnym miejscem w domu, dlatego należy zadbać o właściwe wyposażenie. Jest to miejsce, w którym można się odprężyć i zrelaksować. W przypadku tego pomieszczenia każdy detal ma znaczenie. Doskonałym przykładem są zasłony, które pozwalają wprowadzić przytulny klimat.

Na, jakie elementy należy zwrócić uwagę przy wyborze zasłon do sypialni?

Decydując się na zasłony na okno do sypialni, należy wziąć pod uwagę kilka istotnych elementów. Liczy się przede wszystkim styl pomieszczenia. Nie bez znaczenia jest również poziom nasłonecznienia. Wnętrze mające ekspozycję wschodnią lub będące w bliskim sąsiedztwie z innymi blokami powinno mieć zasłony zaciemniające. Kolejną rzeczą, którą bez wątpienia należy wziąć pod uwagę, jest wielkość i kształt okien. Gdy z sypialni znajduje się wyjście na balkon, należy zainwestować w zasłony, które zatrzymują promienie słoneczne na całej długości. Natomiast, w sytuacji gdy okna są tradycyjne, sprawdzą się krótsze zasłony. Należy też zwrócić uwagę na wielkość pomieszczenia. Jest to istotne, ponieważ kolory optycznie powiększają lub pomniejszają przestrzeń. Gdy sypialnia nie jest duża, warto wybrać jasne kolory, w przeciwnym przypadku dobrym rozwiązaniem będą ciemniejsze barwy.

Jaki rodzaj zasłon wybrać do sypialni?

W ofercie rynkowej dostępne są różne rodzaje zasłon, które z pewnością sprawdzą się w sypialni. Można zdecydować się na zaciemniające zasłony na okno, półprzezroczyste lub panelowe. Pierwsze powstają z grubego materiału i w dużym stopni zmniejszają ilość promieni słonecznych dostających się do środka. Z kolei zasłony półprzezroczyste cudownie dopełniają przestrzeń wnętrza. Powstają z delikatnych tkanin takich jak: len, tiul czy szyfon. Takie rozwiązanie jest dobre do pomieszczeń, które mają okna północne. Są też dobre do małych sypialni. Ostatni krzyk mody stanowią również zasłony panelowe, które instalowane są na szynach. Co więcej, wykonuje się je z materiałów transparentnych lub grubych.

Z jakich wskazówek należy korzystać przy wyborze zasłon do sypialni?

Inwestując w zasłony na okno do sypialni, warto odpowiedzieć sobie na kilka ważnych pytań. Jedną z takich kwestii jest zastanowienie się, w jaki sposób zasłony będą wieszane w sypialni. Należy też rozważyć, czy zasłony będą obejmować całą ścianę, czy wyłącznie okno. Nie bez znaczenia są też karnisze. Gdy są one szynowe, to wówczas trzeba ograniczyć się do zasłon na haczykach lub żabkach. Do drążkowych karniszach nadają się modele w przeszyciu tunelowym, na szelkach bądź też na przelotkach. W przypadku zakupu zasłon należy zwrócić również uwagę na to, czy będą one używane łącznie z firanami, czy też będą same w sobie stanowiły dekorację sypialni.

Jakie zasłony sprawdzą się w niewielkiej sypialni?

Materiał zasłon powinien być dobrany do wielkości sypialni. W małych pomieszczeniach doskonale sprawdzą się lekkie i delikatne tkaniny, które nie obciążą nadmiernie wnętrza. Z kolei jasne kolory bardzo dobrze optycznie powiększą sypialnię. W takiej przestrzeni dużo łatwiej można się wyciszyć i co ważniejsze odprężyć. Mała sypialnia powinna mieć taki sam kolor, jak łóżko. Gładkie zasłony wprowadzą nutkę prostoty.

Zasłony do sypialni, czyli na jaki kolor warto się zdecydować?

Kolorystyka zasłon w sypialni ma ogromne znaczenie. Wszystko zależy od tego, w jakim stylu urządzone jest wnętrze. Inne zasłony sprawdzą się w sypialni w stylu amerykańskim, inne w skandynawskim, a jeszcze inne w vintage. Pomieszczenie utrzymane w tonach beżu potrzebuje zasłon z kolorem o kilka tonów wyższym. Dobrym rozwiązaniem będzie dobranie koloru zasłon do motywu przewodniego panującego w naszej sypialni. W sytuacji, gdy tak ważne wnętrze w Twoim domu ma być utrzymane w stylu glamour, zainwestuj na przykład w zasłony w kolorze złota, srebra lub niezwykle dziewczęcego, pudrowego różu.

Kiedy należy zdecydować się na zasłony we wzory?

Innym rozwiązaniem jest zdecydowanie się na zasłony we wzory. Będzie to z pewnością duża ekstrawagancja. Taka opcja sprawdzi się na przykład do sypialni etnicznej. Można w tym przypadku wybrać geometryczne wzory. Natomiast w nowoczesnym wnętrzu doskonale spisze się połączenie butelkowej zieleni i złota. Jednakże należy pamiętać o tym, że duże wzory z pewnością nie będą dobrą opcją do małych sypialni. Wówczas będzie to za bardzo przytłaczające.

Dlaczego warto wybrać zasłony do sypialni?

Nie wszyscy decydują się na zasłony do sypialni, jednak warto przemyśleć taką alternatywę. Dzięki temu można ocieplić wnętrze i sprawić, że będzie dużo bardziej przytulne. Istotne jest również to, że właściwie dobrane zasłony będą dużą pomocą podczas wiosennych i letnich dni, kiedy słońce dużo bardziej operuje. Ważne jest też to, że chronią one przed wysoką temperaturą i nie wpuszczają jej do środka. W efekcie podczas upałów jest dużo chłodniej. Natomiast zimą zasłony zabezpieczają przed zimnem. Jest to także sposób na większą prywatność i ochronę przed obserwacją przez sąsiadów. Dzięki temu można stworzyć wyjątkową oazę spokoju dla siebie i swojego partnera lub partnerki.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?