Zastosowanie poduszek anatomicznych


—–

Anatomiczna poduszka to produkt do spania, zdolny do dostosowania się do linii ciała. Zapewnia to wygodne i niezawodne podparcie głowy podczas snu, biorąc pod uwagę wszystkie anatomiczne cechy śpiącego. Takie poduszki różnią się kształtami, objętościami i rodzajami wypełniaczy. Ich powierzchnia jest zwykle gładka i bez zagnieceń. Pokrowiec produktu uszyty jest z hipoalergicznej tkaniny, która przepuszcza powietrze i szczelnie dokręca wewnętrzną zawartość produktu.

Zalety poduszek anatomicznych
Poduszka anatomiczna ma wiele zalet. To przede wszystkim hipoalergiczność. Zastosowanie przyjaznych dla środowiska i sprawdzonych materiałów pozwala na stosowanie tych produktów nawet w przypadku niemowląt. Poduszki anatomiczne te nie powodują reakcji alergicznych i nie wywołują podrażnień na ciele. Poduszki anatomiczne są wskazane dla osób cierpiących na bóle głowy oraz bezsenność. Zmniejszą zmęczenie i zapewnią przyjemne uczucie podczas relaksu. Są odpowiednie dla osób w różnych kategoriach wiekowych i praktycznie nie mają przeciwwskazań. Produkty łatwo przybierają oryginalną formę, co wydłuża ich okres użytkowania. Ta pościel będzie służyć właścicielom od 5 do 10 lat bez utraty oryginalnych właściwości i wyglądu.

Dla kogo przeznaczone są poduszki?
Poduszki anatomiczne mogą nie tylko zapobiegać, ale także rozwiązywać wiele problemów związanych ze zdrowiem człowieka. Są szczególnie wskazane dla osób cierpiących na osteochondroze szyjki macicy. Właściwie dobrany rozmiar i kształt poduszki zapewni wygodne podparcie głowy i szyi podczas snu, a to doprowadzi do prawidłowego krążenia krwi. Poduszki są też wskazane dla osób doświadczających częstych bólów głowy, migren i zawrotów głowy, a także dla cierpiących na nerwobóle i zwiększone napięcie mięśni.

Funkcje anatomicznych poduszek
Duży rynek produktów pozwala konsumentom wybrać anatomiczną poduszkę według rodzaju pokrowca, wypełnienia, kształtu. Najpopularniejsze modele to:
– anatomiczna poduszka z efektem pamięci (pianka memory). Używają prostego i bezpiecznego wypełniacza wykonanego z poliuretanu. Takie produkty mają wysoką jakość i korzystną cenę. Dostosowuje się do zgięć szyi i głowy osoby spoczywającej, a następnie powraca do pierwotnego kształtu.
– z mikrosferami. Ten wypełniacz składa się z drobnych luźnych cząstek proszku. Zawartość produktu jest podobna do cieczy i charakteryzuje się wysoką płynnością. Ta właściwość materiału pomaga produktowi dostosować się do właściwości ciała i łatwo powrócić do pierwotnego kształtu. Anatomiczne poduszki wykonane z mikrosfer różnią się wielkością i składają się z kilku komór i modułów. Modele sześciomodułowe i ośmiomodułowe są szczególnie popularne wśród użytkowników;
– z ekożelem. Ten wypełniacz jest żelową substancją, która jest absolutnie nieszkodliwa dla zdrowia. Produkty łatwo dostosowują się do użytkownika i szybko wracają do stanu standardowego. Poduszki eko-żelowe są odpowiednie dla osób, które podczas relaksu potrzebują wsparcia pleców i szyi. Wypełniający żel chłodzący zapewnia komfort w letnim upale i zapobiega poceniu się. Produkty przyczyniają się do maksymalnego rozluźnienia mięśni i odprężenia.

Anatomiczny kształt poduszki
Poduszki anatomiczne występują w wielu formach:
– kwadratowy i prostokątny. Należą do klasyki i nie musisz się do nich przyzwyczajać. Są odpowiednie dla dorosłych i dzieci. Ich właściwości anatomiczne są przyjmowane przez materiał wypełniający.
– w postaci fali. Najbardziej poprawna forma, zalecana przez lekarzy dla dorosłych, małych dzieci i kobiet w ciąży. Produkty są wykonane z jednej lub dwóch rolek z wgłębieniem pod głowicą. Istnieją modele dwustronne, w których z jednej strony znajduje się wysoki wałek (odpowiedni do spania z boku), az drugiej – niższy (do spania z tyłu).
– fale z wycięciem pod ramieniem. Te modele są przeznaczone dla tych, którzy lubią spać na boku.
– w postaci kości. Są uważane za uniwersalne ze względu na zwężenie szerokości i wgłębienia w części środkowej. Nadają się do spania z boku, z tyłu brzucha.

Jak wybrać anatomiczną poduszkę?
Właściwie dobrana poduszka jest kluczem do wygodnego i przyjemnego snu. Ogromna gama produktów na rynku prowadzi do tego, że klienci czasami dokonują złego wyboru. Dlatego przy zakupie produktów należy zwrócić uwagę na wymiary. Są wybierane w zależności od pozycji, w której osoba jest przyzwyczajona do spania. Głównym kryterium wyboru jest stosunek szerokości produktu do szerokości ramion. Podczas snu ramiona nie powinny znajdować się na poduszce. Jeśli chodzi o wysokość, im większa waga danej osoby, tym wyższa powinna być poduszka. Ważna jest też sztywność i miękkość wypełniacza. W tym przypadku zaleca się wysłuchanie opinii lekarza lub rehabilitanta i wybranie opcji, która wydaje się najbardziej wygodna do spania. Zwróćmy uwagę na jakość wypełniacza. Musi być hipoalergiczny, przyjazny dla środowiska i bezpieczny. Poduszka powinna przepuszczać powietrze, być naturalna i przyjemna w dotyku. Eksperci zalecają kupowanie produktów w uznanych sklepach internetowych i tylko od producentów o nienagannej reputacji.

_______________________________________________________________________________

Jeśli nie jesteś pewien jaka poduszka będzie najlepsza właśnie dla Ciebie, jak wybrać odpowiednią poduszkę lub jak dobrać poduszkę anatomiczną do twoich dolegliwości – odwiedź nasz salon i skorzystaj z pomocy profesjonalnego doradcy! W naszych salonach znajdziesz kilkadziesiąt modeli poduszek, które możesz przetestować przed zakupem.

Salony materacy i łóżek Świat Sypialni znajdziesz w 10 miastach:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?