wypełnień materacy materace sypialnia

5 wypełnień materacy

Dobry materac stanowi podstawę zdrowego wypoczynku. Dlatego też wybór właściwego posłania ma ogromne znaczenie. Współczesny rynek oferuje klientom różnorodne możliwości, jeśli chodzi o zakup odpowiedniej opcji. Jednym z kryteriów jest struktura wnętrza. Poznaj pięć najważniejszych wypełnień materacy.

Pianka wśród najpopularniejszych wypełnień materacy

Obecnie prym wiodą materace piankowe. Jak sama nazwa wskazuje, zasadniczy element stanowi tutaj kompozycja różnych rodzajów pianek. Materiał ten ma fantastyczne właściwości. Bardzo często stosuje się piankę termoelastyczną. Przykładem produktu, który wykorzystuje takie rozwiązanie jest model Mind Memory PerDormire. Górną część posłania stanowi gęsta warstwa zapewniająca doskonałe dopasowanie do naturalnych krzywizn ludzkiego ciała. Dzięki temu możesz liczyć na dobre tłumienie wibracji, a także drgań generowanych przez osobę śpiącą obok Ciebie. Pianka zachowuje odpowiednie właściwości zarówno podczas chłodnych, jak i gorących nocy. Pozostałym elementem jest wysokoelastyczna pianka Waterfoam dbająca o dobre podtrzymanie ciała. Materac bardzo dobrze sprawdzi się w przypadku osób, które borykają się z problemami ortopedycznymi. Zapewni swobodny przepływ krwi. Co więcej, otwarto komórkowa struktura, wpływa na właściwą cyrkulację powietrza.

Materace lateksowe dla osób, które cenią wysoki poziom higieny

Innym rozwiązaniem dostępnym na rynku są materace lateksowe. Ogromną zaletą produktów są właściwości antybakteryjne i przeciwgrzybicze. Dlatego specjaliści zalecają stosowanie tych artykułów ludziom cierpiącym na różnorakie alergie. Ponadto lateks gwarantuje doskonałe podparcie dla kręgosłupa. Dodatkowym atutem jest wysoka elastyczność i sprężystość. Dobrym reprezentantem materacy należących do tej kategorii jest model Melody od marki Hilding. Składa się z jednolitego bloku lateksu o wysokości 18 cm. Dlatego punktowo stabilizuje każdy fragment ludzkiego ciała. Specjalna perforacja wyznacza siedem stref twardości. Zapewnia wspaniały relaks i sprawia, że każdy, kto na nim odpoczywa, wstaje wypoczęty i gotowy do podjęcia nawet największych wyzwań. Zastosowana tutaj grubość dostarczy odpowiednie warunki także dla osób starszych i o większej masie nawet do 140 kilogramów.

Sprężyny jako jedne z ważniejszych wypełnień materacy

Materace sprężynowe stanowią podstawę wygodnego snu. Zdecydowanie najczęściej stosuje się opcję, w której sprężyny znajdują się w osobnych materiałowych kieszonkach. Takie podłoża charakteryzują się najlepszą elastycznością punktową. Co więcej, doskonale dopasowują się do kształtu ciała. Dobrym przykładem jest materac Tango marki Hilding. W tym przypadku każdą sprężynę otulono miękką fizeliną. Zapewnia niezakłócony sen osobom, które śpią we dwójkę. Struktura posłania gwarantuje też dobre oparcie dla kręgosłupa. Bardzo dobrze dostosuje się do ciała i nie spowoduje przy tym nadmiernego ucisku. Sprężyny to nie jedyne elementy tego produktu. Znajdziesz tutaj też piankę lateksową i wysokoelastyczną HR. Dzięki temu artykuł zyskuje dodatkowe właściwości, a więc antyalergiczność i odporność na odkształcenia.

Materace hybrydowe doskonałym rozwiązaniem dla osób, które nie wiedzą, czy spać na piankowym, czy sprężynowym podłożu

Materace hybrydowe to połączenie różnych technologii. Jest to cudowna opcja dla niezdecydowanych. Dobrym przykładem jest model Dance marki Hilding. Stanowi on połączenie wysokich sprężyn kieszeniowych i chłodzących pianek. Doskonale sprawdzi się w przypadku osób zmagających się z bólami pleców. Najważniejszym elementem są sprężyny Pocket Plus. Dzięki temu, że umiejscowiono je w osobnych materiałowych kieszonkach, dostosowują stopień ugięcia do punktowego nacisku. Dlatego możesz liczyć na dobre podparcie. Dodatkowo ułożono je w siedem stref twardości. Co więcej, dla większej wygody i komfortu okryto je wysokoelastyczną pianką, która wspomaga ich sprężystość. Natomiast od strony ciała znajdziesz chłodzącą strukturę FloFom. Polecana jest ludziom, którzy cenią wysoki poziom higieny i antyalergiczne rozwiązania.

Pięć najważniejszych wypełnień materacy – materace z wypełnieniem kokosowym

Ostatnim rodzajem najpopularniejszych wypełnień materacy jest kokos. Są to modele wyróżniające się podwyższonym stopniem twardości. Zaletą jest duża stabilność. Co więcej, takie posłania są bardzo dobrze zabezpieczone przed wilgocią i rozwojem pleśni czy grzybów. Specjaliści zalecają spanie na takim podłożu osobom o większej wadze lub lubiącym zdecydowanie twardszą powierzchnię. Model EREBU DREAM marki Janpol to produkt w pełni ekologiczny. Kokos nie wydziela żadnych substancji toksycznych, gdyż jest naturalnym materiałem. Materac wyróżnia się też mocną konstrukcją, która jest odporna na wszelkiego rodzaju uszkodzenia. Punktowo podpiera ciało i zapewnia prawidłową cyrkulację powietrza wewnątrz wkładu.

W artykule zaprezentowaliśmy pięć najważniejszych wypełnień materacy. Jednakże to nie wszystkie możliwości. Ciekawe propozycje znajdziesz w sklepie internetowym: swiatsypialni.com.pl Szeroka oferta pozwoli Ci wybrać produkt najlepiej dostosowany do Twoich potrzeb. Dzięki temu zapewnisz sobie niezakłócony sen, a także trwałość przez długi czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?