https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
previous arrow
next arrow
Slider
Materac dla osób puszystych

Podstawę dobrego zdrowia, energii i witalności stanowi sen. Niezależnie, czym się człowiek zajmuje, potrzebuje odpoczynku. Dlatego trzeba zadbać o to, aby jakość posłania była, jak najlepsza. Najważniejszym elementem jest materac. Jego wybór, jeśli chodzi o osoby z nadwagą, kieruje się trochę innymi prawami niż w przypadku użytkowników o normalnej masie. Niewłaściwy dobór może skutkować pojawieniem się różnych, przykrych dolegliwości. Bardzo często dochodzi wówczas do bólu kręgosłupa, bezsenności, a nawet gorszego krążenia w konkretnych obszarach ciała. Sprawdź zatem, jak dobrać materac dla osób puszystych.

materac dla osób puszystych materace sypialnia

Materac dla osób puszystych należy przede wszystkim dobrać pod względem twardości

Jaka powinna być twardość, jeśli chodzi o materac dla osób puszystych?

Materac dla osób puszystych należy przede wszystkim dobrać pod względem twardości. Nieodpowiednie posłanie z nie uwzględnieniem tej cechy może stać się niebezpieczne dla kręgosłupa. Natomiast właściwe rozwiązanie sprawi, że organizm odpocznie, a Ty poczujesz się zrelaksowany.

Za miękki materac wygina się w łuk. Gdy osoba otyła kładzie się na takim posłaniu, układ kostny nie otrzymuje składników, które pozwalają na regenerację po całodziennym działaniu. Nie można także za bardzo przesadzić w drugą stronę. Wówczas dochodzi do ucisku naczyń krwionośnych. W rezultacie odczujesz różne dolegliwości. Objawia to się między innymi drętwieniem nóg. Natomiast długie narażanie organizmu na kontakt ze zbyt twardym materacem może doprowadzić do trwałych uszkodzeń w obszarze kręgosłupa.

Posłanie właściwie dobrane pod względem twardości bardzo dobrze dopasowuje się do kształtu ciała. Dzięki temu krew zdecydowanie lepiej krąży w żyłach, mięśnie ulegają rozluźnieniu, a Ty czujesz jak Twoje ciało odpoczywa.

Materac dla osób puszystych – jakie wyróżnia się strefy twardości?

Dobierając materac dla osoby puszystej pod względem twardości, trzeba poznać podstawowe strefy, które oznaczone są symbolem H. Ludzie, którzy ważą mniej niż 80 kilogramów powinni wybierać posłania oznaczone jako H2. Natomiast użytkownicy przekraczający tę wartość mają do swojej dyspozycji materace ze strefą twardości H3. Dla osób puszystych, których masa ciała jest większa niż 100 kilogramów przeznaczone są rozwiązania ze stopniem H4.

Jak sprawdzić, czy dana twardość jest odpowiednia?

Materac można sprawdzić jeszcze w inny sposób. Dokonuje się tego podczas ekspozycji produktów w sklepie. Polega to na położeniu się na wznak i wsunięciu ręki pod lędźwie. Gdy nie napotkasz problemu w trakcie realizacji zadania oznacza to, że posłanie jest za twarde. Natomiast, jeśli nie możesz poradzić sobie z czynnością jest to jednoznaczne, z tym że konkretny produkt jest zbyt miękki. Ręka powinna napotkać delikatny opór, ale możliwy do pokonania.

Czy materac dla osób puszystych powinien być piankowy, czy raczej sprężynowy?

Jeszcze nie tak dawno materace piankowe nie były preferowane dla osób mających trochę więcej kilogramów. Obecne rozwiązania w zakresie technologii zmodyfikowały ten sposób myślenia. Jednakże decydując się na taką opcję, trzeba zainwestować w twardszą wersję ze zwiększoną gęstością. W wielu modelach wykorzystuje się pianki typu HR. Pamiętaj o tym, że takie posłania odporne są na odkształcenia, a także niezwykle wytrzymałe.

Można także zdecydować się na posłanie sprężynowe. Takie rozwiązania należą do klasycznych konstrukcji, dlatego zwróć przede wszystkim uwagę na ich jakość. W takich materacach producenci nadają twardość dzięki wykorzystaniu grubszych sprężyn. Innym sposobem umożliwiającym poprawę wytrzymałości takiego posłania jest użycie twardszych materiałów. Doskonałym przykładem jest kokos. W rezultacie konstrukcja staje się bardziej stabilna. Takie propozycje znajdziesz między innymi wśród artykułów marki Janpol. Firma w swojej ofercie ma sporo produktów przeznaczonych właśnie dla ludzi o większej masie ciała.

Najczęściej jednak dla osób z nadwagą polecane są materace kieszeniowe. Wynika to z tego, że są one przede wszystkim niezwykle trwałe. Jest to możliwe przez wykorzystanie kieszonek działających w sposób niezależny. Co więcej, takie konstrukcje zapewniają doskonałe podparcie ciała na całej długości. W wielu modelach producenci stosują wkłady z nowoczesnych pianek, na przykład termoelastycznych. Skutecznie ograniczają one nacisk na biodra i barki. Przy wyborze takiego rozwiązania zwróć także uwagę na maksymalne obciążenie. Informacja ta podawana jest przez producenta.

Jaki materac dla puszystych wybrać, gdy partner jest szczupły?

Gdy partnerem osoby z nadwagą jest człowiek szczupły, koniecznie trzeba wybrać odpowiedni materac, aby zapewnić komfort każdej ze stron. Jedną z opcji może być inwestycja w dwa posłania dostosowane do potrzeb każdego użytkownika. Co więcej, może to być również model podwójny, ale podzielony na dwa obszary, z których każdy wyróżnia się inną twardością. Gdy jednak para zdecyduje się na jednolite posłanie, powinno być ono dopasowane do cięższego partnera. Istotna jest jeszcze jedna rzecz, a mianowicie odpowiedni produkt musi charakteryzować się elastycznością punktową. Dzięki temu nie będziesz obawiać się, że odczujesz ruchy partnera po swojej stronie i odwrotnie.

Wybierając odpowiedni materac dla puszystych, warto rozważyć także grubość, choć nie jest to najważniejszy aspekt. Kieruj się zasadą, że im więcej kilogramów, tym posłanie powinno uwzględniać więcej warstw. Taki produkt powinien mieścić się w zakresie od 20 do 25 cm. Wszystkie produkty znajdziesz w sklepie swiatsypialni.com.pl. Zapraszamy!

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6