https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materac na lato

Lato to pora roku wyczekiwana przez wiele osób. To właśnie w tym czasie decydujemy się najczęściej na dłuższy wypoczynek i różnego rodzaju urlopy czy wyjazdy rodzinne. Wysokie temperatury mogą jednak znacząco utrudnić zasypianie i negatywnie wpłynąć na jakość snu, co znacząco szkodzi samopoczuciu i zdrowiu. Jeśli doskwiera ci ten problem, rozwiąż go poprzez odpowiednio dobrany materac na lato. Dzięki temu już nigdy nie obudzisz się w środku nocy z powodu przegrzania. Na co dobrze jest zwrócić uwagę podczas zakupów? Jakie materiały pozwolą na cieszenie się komfortem i higienicznym wypoczynkiem?

materac na lato materace materace do spania

Rynek oferuje wiele rodzajów materaców, które doskonale sprawdzają się podczas wysokich temperatur

Materac na lato – najlepsze materiały

Podczas zakupu materaca upewnij się, że wybrany model posiada najnowocześniejsze systemy termowentylacji. Posłanie powinno być wykonane z przewiewnych materiałów, które nie tylko doskonale przepuszczają powietrze, ale także nie gromadzą ciepła czy wilgoci. Dzięki temu nie dojdzie do przegrzania organizmu, a także ulegnie ograniczeniu nadmierny rozwój bakterii czy szkodliwych pleśni. Jest to szczególnie ważne, jeśli cierpisz na różnego rodzaju alergie, które utrudniają codzienne funkcjonowanie oraz zasypianie.

Przy wyborze odpowiedniego materaca pamiętaj również o tym, aby odpowiednio dobrać stopień jego twardości do własnych upodobań. Jest to szczególnie ważne, jeśli borykasz się z różnymi dolegliwościami kręgosłupa. Ochroni cię to przed niewygodą, bólem oraz pogłębieniem wad postawy.

Materac na lato – posłania lateksowe

Rynek oferuje wiele rodzajów materaców, które doskonale sprawdzają się podczas wysokich temperatur. Do często wybieranych posłań należą te stworzone z lateksu. Materiał ten nie tylko zapewnia doskonałą izolację termiczną, ale także pomaga utrzymać odpowiednią postawę w czasie snu. Ochroni cię to przed dyskomfortem i różnymi schorzeniami kręgosłupa.

Warstwa lateksowa znajduje się między innymi w materacu piankowym PREMIER BIOSPRING Materasso, który jest przeznaczony dla osób zmagających się z nadwagą czy wadami postawy. Materiał ten wykorzystano także do stworzenia antyalergicznego posłania ROMA Janpol, wygodnego materaca HEVEA Comfort Royal czy modelu FIDES Janpol o oddychającej strukturze i doskonałym podparciu ciała. Materace lateksowe to znakomity wybór także dla dzieci i młodzieży. Jeśli posiadasz dorastające pociechy, model FINI Janpol bez wątpienia odpowie wszelkim oczekiwaniom i sprawi, że sen twojej rodziny nie zostanie zakłócony przez upały.

materac na lato materace materace do spania

Dzięki odpowiednio dobranemu materacowi Twój sen nie zostanie zakłócony przez upały

Materac na lato – posłania kokosowe

Do innych polecanych modeli należą również materace wykonane z włókien kokosowych. Naturalny materiał jest często dodatkowo zabezpieczany poprzez dodanie lateksu, dzięki czemu doskonale zabezpiecza przed gromadzeniem się wilgoci i znacząco hamuje rozwój szkodliwych bakterii i pleśni. Materace kokosowe dodatkowo cechują się wysokim stopniem wentylacji, dzięki czemu znakomicie sprawdzają się podczas letniej pory roku. Do popularnych posłań wykonanych z naturalnych włókien należą materac korekcyjny FANDANGO HILDING, który skutecznie przeciwdziała wadom postawy oraz model PASODOBLE HILDING o wysokim stopniu twardości.

Materac na lato – posłania ze specjalnych pianek

W trakcie upałów sprawdzą się także posłania zawierające warstwy materiału o różnych praktycznych właściwościach. Jeśli zależy ci na doskonałej wentylacji, wybierz modele posiadające piankę WaterFoam. Znajdziesz ją między innymi w spodniej warstwie materaca termoelastycznego TOP SILHOUETTE PerDormire. W trakcie upałów z pewnością sprawdzi się także materac piankowy GRAN PARADISO PerDormire, który posiada specjalną obróbkę Ultra Fresh i odznacza się wysokim stopniem przewiewności. Doskonale pochłania także wilgoć oraz ciepło. Dzięki temu twój sen nie tylko będzie higieniczny i komfortowy, ale także nie zakłócą go wielokrotne i uciążliwe pobudki.

Do innych rodzajów materiałów idealnych na letni czas należy także pianka Polargel. Zawiera ona specjalną część żelową, której zadaniem jest ochładzanie ciała podczas snu. Podobnie materace wykonane z pianki Greengel nie gromadzą nadmiaru ciepła, a także posiadają doskonały system wentylacji. Podczas zakupu materaca warto także zwrócić uwagę na modele zawierające piankę Fusion. Cechuje się ona wytrzymałością i odpornością na wilgoć. Materiał ten znajdziesz między innymi w materacu hybrydowym sprężynowym ELECTRO Hilding.

Materac na lato – podsumowanie i wskazówki

Odpowiedni dobór posłania pozwoli ci na długie cieszenie się komfortem w czasie wakacji. Materac na lato to jednak niejedyne akcesorium, które warto zakupić. Warto bowiem zaopatrzyć się również w pościel oraz specjalne letnie pokrowce na posłanie. Powinny one być wykonane z przewiewnych i chłodzących skórę materiałów o wysokim stopniu wytrzymałości, które można z łatwością wyprać. Dzięki temu zakupione akcesoria starczą na długo i bez wątpienia okażą się opłacalną inwestycją dla ciebie i twojej rodziny. Oprócz wybrania odpowiedniego wyposażenia sypialni warto zadbać także o wywietrzenie pokoju i utrzymanie temperatury w nim na poziomie od 18 do 22 stopni Celsjusza. Dzięki temu sen nie zostanie przerwany przez dyskomfort i ciągłe pobudki, a ty obudzisz się rześki i wypoczęty.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6