https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materac rodzinny – na co zwrócić uwagę?

Każdy z nas pragnie, aby jego najbliżsi byli szczęśliwi, cieszyli się dobrym zdrowiem oraz witali każdy kolejny dzień zmotywowani i pełni energii. Dzięki temu w rodzinie panuje radosna atmosfera. Na codzienny nastrój oraz zdrowie wpływa jednak wiele różnych czynników. Jednym z nich jest sen, którego potrzebujemy do zregenerowania sił. Niewyspani domownicy często chodzą rozdrażnieni i zdenerwowani. Dzieje się tak, zwłaszcza jeśli powodem zarwanej nocy było częste wiercenie się lub wstawanie śpiącej z nami osoby do toalety. Rozwiązaniem tego typu problemów jest odpowiednio dobrany piankowy lub sprężynowy materac rodzinny, który pozwala na komfortowy i spokojny sen bez zbędnych pobudek. Na co należy zwrócić uwagę podczas zakupu posłania? Jak dobrać materac do indywidualnych potrzeb?

materac rodzinny materace sypialnia

Materac rodzinny – na co należy zwrócić uwagę?

Materac rodzinny – na co należy zwrócić uwagę?

Dobierając odpowiednie posłanie dla rodziny, dobrze jest dokładnie przyjrzeć się potrzebom domowników. Należy także ustalić, ile osób będzie spało w jednym łóżku. Innymi czynnikami mogącymi wpływać na decyzję są również senne nawyki. Można do nich zaliczyć pozycję, w której się zasypia czy częstotliwość wstawania w środku nocy do toalety.

Pod uwagę dobrze jest również wziąć różnego rodzaju choroby i dolegliwości, takie jak alergie, nadwagę, nadmierną potliwość czy zwyrodnienia kręgosłupa. Odpowiednie dobranie materaca do indywidualnych potrzeb każdego z domowników pozwoli na zachowanie odpowiedniej higieny snu. Dzięki temu rodzina nie tylko się wyśpi, ale będzie również cieszyła się dobrym zdrowiem.

Materac rodzinny – ile osób śpi w jednym łóżku?

Rodzinne posłania można podzielić na te przeznaczone dla par oraz te, w których rodzice śpią ze swoimi pociechami. Dobierając materac piankowy lub sprężynowy, dobrze jest wziąć pod uwagę ilość osób zajmujących jedno łóżko, aby ustrzec się przed niewygodą i niewyspaniem. Pary bez dzieci mogą wybierać posłania o średniej wielkości, rodzice śpiący wraz ze swą latoroślą powinni zaś zakupić materac o jak największej szerokości. Dzięki temu wszyscy domownicy wstaną rano wypoczęci i pełni energii.

Materac rodzinny – nawyki

Niekiedy śpiąca z nami osoba cierpi na dolegliwości dróg moczowych, co sprawia, że często wstaje w nocy do toalety. Niektórzy wiercą się również przez sen i kopią, wybudzając w ten sposób swoich współmałżonków. Aby temu zapobiec, warto zakupić materace sprężynowe lub piankowe, które posiadają specjalne funkcje nieprzenoszenia drgań. Cechy te znaleźć można między innymi w posłaniu kieszeniowym STEP HILDING, które nie tylko pozwala na niezakłócony ruchem sen, ale także doskonale podpiera kręgosłup dzięki siedmiu zróżnicowanym strefom twardości.

Dobrze jest również zwrócić uwagę na wielkość materaca podczas jego zakupu. Osoby z tendencją do wiercenia się i kopania przez sen powinny wybierać szerokie posłania. Dzięki temu zmniejszone zostanie ryzyko spadnięcia z łóżka oraz wybudzenia najbliższych.

Materac rodzinny – różne choroby

Osoby zmagające się z otyłością lub pary o sporej różnicy wagi powinny wybierać materace piankowe, lub sprężynowe o wysokim stopniu twardości. W takich sytuacjach idealnie sprawdza się materac kieszeniowy FANDANGO HILDING. Izoluje on ruchy i doskonale podpiera ciało. Wpływa również dobroczynnie na kręgosłup, chroniąc plecy przed bólami i wadami postawy.

Wybierając materac rodzinny, warto również zwrócić uwagę na to, czy któryś z domowników cierpi na różnego rodzaju alergie lub astmę. Należy też pamiętać o tym, że im więcej osób śpi w jednym łóżku, tym większe jest prawdopodobieństwo gromadzenia się w posłaniu ciepła i wilgoci. Mogą one być niebezpieczne w skutkach, ponieważ stanowią doskonałe warunki rozwoju dla drobnoustrojów, takich jak roztocza, grzyby czy bakterie.

Podczas zakupów dobrze jest więc wybrać materac o najwyższych stopniach wentylacji, który jednocześnie będzie odpowiednio twardy. Dzięki czemu nie dojdzie do przegrzania organizmu, a ciało będzie dobrze podparte. Funkcje te można znaleźć między innymi w posłaniu termoelastycznym RUMBA HILDING, które nie tylko ma właściwości ortopedyczne, ale także chroni przed różnego rodzaju nieproszonymi mieszkańcami wkładu. Zakup materaca tego typu pozwoli na doskonałą dbałość o higienę oraz komfort wypoczynku.

Materac rodzinny – osobiste upodobania

Podczas zakupu posłania warto również wziąć pod uwagę indywidualne preferencje i gusta, aby każdy członek rodziny był zadowolony z wybranego akcesorium. Gdy domownicy nie zmagają się z nadwagą i są lekkimi osobami, różnica wagi między nimi nie jest duża i preferują miękkie materace, można zakupić materac piankowy o mniejszym stopniu twardości. Polecanym modelem jest posłanie Gran Paradiso PerDormire. Posiada ono znakomity system wentylacji, a także jest przyjemne w dotyku. Dzięki temu zapewnia komfortowy wypoczynek i chroni przed przegrzaniem organizmu. Podobnie średniotwardy materac piankowy SPINALIS ORTOPEDIC Materasso idealnie sprawdzi się jako posłanie dla młodych par oraz osób starszych. W zależności od indywidualnych potrzeb można zmieniać jego strony, dzięki czemu każdy będzie zadowolony i wyspany.

Materac rodzinny – podsumowanie

Wybór odpowiedniego posłania dla rodziny może wydawać się trudny i skomplikowany. Pod uwagę należy bowiem wziąć gusta i potrzeby kilku domowników, co zdecydowanie wydłuża zakupy. Warto jednak poświęcić swój czas na dokładne przemyślenie decyzji, aby każdy członek rodziny był zadowolony i cieszył się zdrowym i higienicznym snem. Dzięki temu domownicy bez wątpienia będą szczęśliwsi i z energią powitają nowy dzień.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6