materac z pianką termoelastyczną sypialnia materace

Materac z pianką termoelastyczną – warto?

Odpowiednio dobrany materac to gwarancja zdrowego, komfortowego i niezakłóconego snu. Bez niego trudno o poprawne zregenerowanie sił i dobry wypoczynek. Na rynku dostępnych jest wiele różnych rodzajów posłania, dzięki czemu każdy może znaleźć coś dla siebie. Jednym z często polecanych modeli jest materac z pianką termoelastyczną. Posiada on bowiem wiele zalet i cechuje się bogatą funkcjonalnością. Dla kogo jest on przeznaczony i jakie są jego właściwości? Dlaczego warto go zakupić?

Materac z pianką termoelastyczną – dla kogo jest najlepszy i co wyróżnia go na rynku?

Materace posiadające termoelastyczną piankę to modele, które cechują się mnogością funkcjonalnych właściwości. Na rynku wyróżnia je fakt, że łączą w sobie zarówno elementy korzystne dla zdrowia, jak i detale sprzyjające komfortowemu zaśnięciu. Posłania termoelastyczne to doskonały wybór dla miłośników wygody oraz osób zmagających się z alergiami, chorobami kręgosłupa i schorzeniami układu oddechowego. Dostępne są w różnych wersjach twardości wraz z przydatnymi pokrowcami, a ich zalety pozwalają na bezproblemowe dopasowanie materaca do indywidualnych gustów i potrzeb.

Materac z pianką termoelastyczną – materiały podtrzymujące kręgosłup

Podstawowym elementem materaców termoelastycznych jest specjalna pianka, która zapamiętuje kształt ciała. Dzięki temu posłanie zapewnia doskonałe podparcie w czasie snu. To sprawia, że model piankowy znakomicie sprawdza się przy różnego rodzaju schorzeniach kręgosłupa i wadach postawy. Łagodzi bowiem bóle pleców i stawów, jednocześnie utrzymując ciało we właściwej pozycji. Cechy te można znaleźć między innymi w materacu termoelastycznym TOP SILHOUETTE Perdormire, wykonanym ze specjalnej pianki Visco Mind o wysokim stopniu trwałości. Pomaga ona w dbaniu o zdrowy kręgosłup poprzez idealne dopasowanie się do jego kształtu. Podobne funkcje posiada także posłanie TERMOPUR COMFORT Materasso. Dzięki właściwościom ortopedycznym sprzyja ono zdrowiu i znacząco niweluje różne schorzenia pleców.

Pianka termoelastyczna i poczujesz się jak kosmonauta!

Pierwotnie piankę termoelastyczną wynaleźli naukowcy NASA dla kosmonautów. Potrzebowali materiału, który nie blokuje przepływu krwi i nie uciska ciała w czasie odpoczynku. Projekt odniósł sukces i patent zaczęto stosować w powszechnym użyciu. W szczególności materac z pianką termoelastyczną poleca się osobom z problemami z krążeniem oraz sportowcom. Potrzebują oni odpowiedniego natlenienia każdej komórki ciała i unikania zbędnych ucisków. Jest to istotne zwłaszcza przy zakrzepicy.

Z drugiej strony pianka zapamiętuje kształt ciała. Dosłownie „wtapiamy” się w nią. Przyjemnie otuleni, szybciej możemy się zrelaksować, a co za tym idzie zasnąć. W czasie letniej czy zimowej szarówki na pewno taki komfort poprawi znacząco nasz nastrój.

Materac z pianką termoelastyczną – materiały zapewniające doskonałą wentylację

Oprócz pianek podpierających plecy materace termoelastyczne wyposażone są również w materiały, które znakomicie przepuszczają powietrze. Dzięki temu zapewniają ochronę przed wilgocią oraz szkodliwymi alergenami i drobnoustrojami. Dla przykładu posłanie Comfort Dream Janpol posiada specjalną piankę o gęstości 50 kg/m3, która nie zbiera pleśni, roztoczy oraz innych mikroorganizmów. Właściwości antyalergiczne ma także materac z pianką termoelastyczną TERMOPUR COMFORT Materasso. Stworzony jest on z trzech rodzajów materiałów o różnych stopniach twardości, które nie tylko utrzymują prawidłową postawę ciała, ale także cechują się wysoką przewiewnością. Dzięki temu nie gromadzą ciepła i pomagają w zachowaniu dobrego zdrowia.

Pokrowce o różnych właściwościach

Do materaców termoelastycznych bardzo często dołączane są również specjalne pokrowce. Chronią one posłanie przed zabrudzeniem i zniszczeniem, a dzięki możliwości ich zdjęcia znacząco ułatwiają także utrzymanie łóżka w czystości. Do wykonania pokrowca nierzadko używa się naturalnych włókien wiskozowych, wyciągów z aloesu czy srebra o antybakteryjnych właściwościach. Dzięki temu materace nie podrażniają skóry, zapewniają odpowiednią wentylację, a także chronią przed szkodliwymi drobnoustrojami.

Pokrowce wyróżniają się również miękkimi w dotyku powłoczkami, które znacząco zwiększają komfort użytkowania posłania. Dzięki tym cechom zasypianie staje się o wiele zdrowsze i przyjemniejsze, a poranne wstawanie nie sprawia żadnych problemów.

Inne charakterystyczne cechy materaca termoelastycznego

Różnorodne właściwości sprzyjające dobremu samopoczuciu i wygodzie to nie jedyne cechy, które wyróżniają materac z pianką termoelastyczną. Oprócz nich posłanie tego typu charakteryzuje się również rozsądną ceną i niezwykłą trwałością. Dla przykładu model GALAXY VISCOSTAR Materasso ma sześć lat gwarancji, a materac SALSA Hilding aż piętnaście. Dzięki wysokiej jakości pianek posłania służą przez długi czas, co czyni z nich doskonałą i opłacalną inwestycję.

Materace termoelastyczne nierzadko są również dostępne w wersjach o różnych stopniach twardości. Często cechują się także dwustronnością i możliwością ich obracania. Pozwala to na proste dopasowanie poziomu miękkości do indywidualnych gustów i potrzeb. Taką funkcję można znaleźć między innymi w modelu HEBE Janpol o pięciu warstwach pianek. Dzięki temu posłanie jest dłużej odporne na zużycie i zniszczenia.

Materac z pianką termoelastyczną – podsumowanie

Posłania termoelastyczne to bez wątpienia gwarancja wysokiej jakości i komfortu. Dzięki właściwościom antybakteryjnym i odpowiedniemu podparciu kręgosłupa pozytywnie wpływają na ciało i pomagają w powrocie do zdrowia. Sprzyjają również szybkiemu zaśnięciu dzięki miękkim pokrowcom oraz piankom, które nie blokują przepływu krwi w organizmie. Tym samym stanowią doskonały wybór dla osób, które cenią sobie wygodę i bogatą funkcjonalność.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?