Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym

Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym

Niezależnie od tego, co robi się w życiu i jakie wyzwania się podejmuje, wieczorem każdy robi to samo. Przygotowuje się do snu, aby rano przywitać dzień z uśmiechem i dawką nowej energii, a także gotowością do podejmowania wyzwań. Dlatego trzeba zadbać o maksymalny komfort odpoczynku. Podstawowym elementem wpływającym na ten aspekt jest materac. Na rynku można znaleźć różne rodzaje tych produktów. Bardzo popularnym rozwiązaniem są artykuły wykorzystujące mechanizm sprężynowy. Osoby decydujące się na taką inwestycję stoją przed wyborem w praktyce jednego z dwóch rodzajów modeli. Warto poznać ich właściwości. Sprawdź, jakie są różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym.

Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym – budowa produktów

Materac materacowi nie jest równy. Gdy wyruszy się na poszukiwanie tych produktów, liczba dostępnych modeli może przyprawić o zawrót głowy. Utrudnia to cały proces zakupowy. Zasadnicza różnica między nimi związana jest z budową. W przypadku materaca bonellowego sprężyny mają kształt klepsydry. Co więcej, przymocowane są do drucianej podstawy, zarówno od dołu, jak i od góry. To rozwiązanie wpływa na zachowanie właściwej elastyczności powierzchniowej. Elementy te tworzą zwartą konstrukcję, co przyczynia się do tego, że nie trzeba się tutaj obawiać ich swobodnego przemieszczania.

Jak to wygląda w przypadku materaca kieszeniowego? W tym przypadku każda ze sprężyn jest dobrze naciągnięta i umieszczona w kieszonce z materiału. Takie rozwiązanie powoduje, że struktury pracują oddzielnie. Ciężar ciała osoby śpiącej sprawia, że nie ugina się on na dużym obszarze.

Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym — podstawowe zalety materaca kieszeniowego

Materace kieszeniowe spełnią przede wszystkim oczekiwania osób zmagających się ze schorzeniami kręgosłupa. Punktowa elastyczność to element, który wpływa na wygodny, komfortowy, a co najważniejsze zdrowy sen. Zapewnia on doskonałe podparcie. Co więcej, praca sprężyn jest cicha. Wynika to z tego, że nie stykają się one ze sobą.


W przypadku takiego produktu można zdecydować się na taki, który uwzględnia strefy twardości. Wówczas posłanie dzieli się na powierzchnie mniej i bardziej twarde. Drugie chronią przed nadmiernym zapadaniem się cięższych fragmentów ciała. Stanowi to zatem zabezpieczenie przed zaburzeniami optymalnych krzywizn układu szkieletowego. Osoby rozważające zakup, do wyboru mają modele wyróżniające się trzema, pięcioma, a także siedmioma obszarami twardości. Jest to także doskonała alternatywa dla par. Uginanie się produktu wyłącznie w miejscu nacisku jednej osoby powoduje, że ruchy te nie przenoszą się na stronę drugiej połówki.

Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym

Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym — korzyści materaca bonellowego

Materace bonellowe mają dobrego zastępcę, ale nadal są doceniane wśród użytkowników. Ich podstawową zaletą jest wytrzymałość. Takie modele nad wyraz dobrze radzą sobie z dużym obciążeniem. Wynika to z tego, że sprężyny dostosowują się do wagi osoby śpiącej. Wykorzystuje się tutaj tak zwaną sprężystość progresywną, która polega na tym, że siła wyporu jest proporcjonalna do siły nacisku. Co więcej, produkty te nie ulegają punktowym odkształceniom. Zaletą jest również dobra wentylacja, która sprawia, że wilgoć nie gromadzi się wewnątrz materaca.

Żywotność tych modeli nie jest taka jak kieszeniowych, ale dużo korzystniej wypadają pod względem konstrukcyjnym. Jednakże produkty, w których znajdują się mocne i grube sprężyny mogą zaskoczyć pod względem wytrzymałości. W takiej sytuacji śpiący bardzo często może cieszyć się z walorów użytkowych przez dłuższy czas i nie obawiać się uszczerbku jakościowego.

Który materac wybrać bonellowy czy kieszeniowy?

Gdy znamy już różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym, przychodzi czas na odpowiedni wybór. Będzie on uzależniony od tego, do czego produkt będzie potrzebny. W przypadku optymalnego rozwiązania do łoża małżeńskiego zdecydowanie lepiej sprawdzi się ten drugi rodzaj. Co więcej, uważa się, że pod względem trwałości artykuły te nie mają sobie równych. Istotne jest także to, że można je łączyć z praktycznie każdym materiałem, na przykład kokosem, lateksem, czy też wysokoelastyczną pianką.

Natomiast osoby, które szukają dobrego wyrobu w korzystnej cenie, powinny raczej zwrócić się ku pierwszemu rozwiązaniu. Poleca się go także osobom, które sypiają same, bądź też preferują nieco twardsze podłoże. Materace bonellowe niejednokrotnie wykorzystuje się w pensjonatach, hotelach i innych placówkach, które świadczą usługi związane z zakwaterowaniem.

Zarówno w jednym, jak i drugim przypadku trzeba zdecydować się na produkt wysokiej jakości. W ten sposób zyskuje się gwarancję otrzymania posłania zapewniającego komfortowy, wygodny, a przede wszystkim zdrowy sen.
Różnice między materacem bonellowym a kieszeniowym są dość duże. Zasadnicze znaczenie mają tutaj między innymi takie aspekty jak posiadane środki finansowe, wygoda, czy też zastosowania. Rozważne przeanalizowanie tych kwestii przed podjęciem ostatecznej decyzji daje gwarancję, że otrzyma się produkt, który maksymalnie spełni potrzeby użytkownika.

 

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?