Spanie razem we wspólnym łóżku sprzyja większej bliskości i pomaga zbudować naprawdę mocną relację. Dzięki temu partnerzy spajają swój związek i zapewniają sobie większe poczucie bezpieczeństwa. Niestety nie wszystkie pary decydują się na takie rozwiązanie. Dla niektórych jest to po prostu niewygodne. Jak wówczas temu zaradzić? Czy w takich okolicznościach trzeba naprawdę zapomnieć o wspólnym dzieleniu posłania?
Co sprawia, że czasami trudno jest dzielić wspólne łóżko?
Wspólne spanie w jednym łóżko jest dla niektórych oczywiste na pewnym etapie życia. Jednakże nie każdy potrafi przestawić się na taką zmianę. Często wynika to z mniejszej wygody, ponieważ partnerskie dzielenie posłania niejednokrotnie obniża komfort nocnego odpoczynku. Wpływa to na jakość snu jednej osoby lub obojga partnerów. Dlatego wiele osób z tego rezygnuje i pozostaje przy starej metodzie snu. Takie problemy wynikają w szczególności z różnicy w sylwetkach zakochanych. Nieodpowiednio dobrane posłanie sprawi, że ruchy jednej osoby z pewnością zakłócą sen partnera. Co więcej, przyczyną niedogodności może być również chrapanie ukochanego lub ukochanej. Kłopoty wynikają także często z innych preferencji, co do warunków panujących w sypialni. Niektóre osoby lubią, jak jest ciepło, a natomiast inne wręcz przeciwnie. Dlatego często trudno jest osiągnąć konsensus w tym względzie.
Co zrobić, aby rozwiązać problem niewygody spania w jednym łóżku?
Warto zdecydować się na wspólne dzielenie łóżka, ponieważ to cudownie cementuje związek. W celu ograniczenia problemów związanych z niewygodą należy zainwestować w materace partnerskie. Są to posłania, które dopasowane są do wagi zakochanych. Co więcej, zapewniają one także preferowaną przez partnerów twardość, co wspaniale wpływa na jakość snu. W rezultacie nie trzeba rezygnować ze wspólnej nocy i do tego wstać wypoczętym z nową energią do podejmowania życiowych wyzwań.
Jakie zalety mają materace partnerskie, czyli spanie razem?
Materace partnerskie są produktami, które zapewniają wygodę nocnego odpoczynku jednej i drugiej osobie. Bardzo często mają one dwa różne poziomy twardości, a także oddzielne komforty termiczne. Co więcej, nie przenoszą one drgań. Oznacza to, że wiercenie się w łóżku jednego z partnerów nie wpłynie negatywnie na sen drugiej osoby. Mają one także wiele innych zalet, które pozwalają osiągnąć błogość w trakcie nocnego odpoczynku.
Spanie razem czy osobno, czyli na jakie czynniki należy zwrócić uwagę przy wyborze materaca partnerskiego?
Materac partnerski powinien spełniać preferencje każdego z partnerów. W takim posłaniu bardzo ważną kwestią jest tak zwana zdolność do tłumienia ruchów. Wybór produktu, który uwzględnia ten właśnie aspekt, przyczyni się do tego, że niespokojny odpoczynek jednej osoby nie wpłynie negatywnie na odczucia drugiego partnera. W tym przypadku bardzo dobrze sprawdzą się materace kieszeniowe, ponieważ każda sprężyna umieszczona jest oddzielnie. Dlatego pracują one niezależnie od siebie. Zatem do ugięcia posłania dochodzi wyłącznie w miejscu nacisku. Nie musicie się więc martwić efektem falowania.
Wybór materaca partnerskiego, czyli jaką twardość wybrać?
Dwie osoby to dwie różne indywidualności, a także wymagania, jeśli chodzi o twardość posłania. Każdej z tych osób odpowiada coś innego. Jak temu zaradzić i znaleźć konsensus? W przypadku, gdy partnerzy mają podobną sylwetkę i wagę, tak naprawdę nie ma się czego obawiać. Wówczas łatwo jest kupić produkt, który spełni oczekiwania jednej i drugiej osoby. Schody pojawiają się wtedy, gdy pomiędzy wagą zakochanych jest istotna różnica. Najlepszym rozwiązaniem będzie wtedy zainwestowanie w posłanie z dzieloną powierzchnią spania. Takie materace stanowią połączenie dwóch wkładów wyróżniających się różnym stopniem twardości. Jest tam strefa miękka i twardsza, dlatego każdy z partnerów znajdzie coś dla siebie.
Jaki materac będzie dobrym rozwiązaniem dla pary?
Tak, jak to zostało wspomniane wcześniej, dobrym rozwiązaniem dla pary będą materace kieszeniowe, w których każda sprężyna pracuje indywidualnie. Co więcej, sprawdzą się tutaj również posłania z pianki termoelastycznej. Cechą charakterystyczną tych produktów jest to, że reagują one na temperaturę ludzkiego ciała. W takich okolicznościach powierzchnia materaca dostosowuje się do kształtów anatomicznych ciała każdego partnera osobno. Dlatego tworzy się forma indywidualna, która dopasowuje się do sylwetki osoby śpiącej. Co więcej, pianka termoelastyczna chroni przed przenoszeniem drgań na stronę partnera. Istotne jest także to, że materac taki się nie odkształca i wraca do pierwotnego kształtu, gdy partnerzy opuszczą łóżko.
Spanie razem czy osobno, czyli jakich materacy należy unikać?
Przy inwestycji w materac partnerski warto także zwrócić uwagę na to, jakich posłań unikać. Absolutnie zapomnijcie o materacach bonellowych. Mają one stary system, w którym wszystkie sprężyny są ze sobą połączone. Dlatego tam każdy ruch jest odczuwany przez drugą osobę. Co więcej, materace partnerskie nie mogą być ani za twarde, ani zbyt miękkie, gdy różnica między wagą partnerów jest znaczna.
Pamiętaj, że odpowiednio dobrany materac sprawi, że nie będziecie musieli rezygnować ze spania we wspólnym łóżku!
Zobacz też, jaki materac jest odpowiedni dla dziecka, oraz z czego mogą wynikać jego problemy ze snem.
Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu-Zdroju, ul. Warszawska 6
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
- Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6