wady i zalety łóżka kontynentalnego

Wady i zalety łóżka kontynentalnego

Cechą charakterystyczną współczesnego świata jest zmiana. Zauważa się to na każdym kroku. Ludzie mogą więcej dotknąć, zobaczyć, czy też doświadczyć. To, co niegdyś zarezerwowane było dla wybranych, teraz powoli staje się częścią życia normalnych obywateli. Doskonałym przykładem są łóżka kontynentalne. Jeszcze nie tak dawno stanowiły wyłącznie wyposażenie luksusowych hoteli, w których najważniejszym zadaniem było zapewnienie odwiedzającym najwyższego komfortu. Teraz każdy może cieszyć się ich wyjątkową wygodą, wspaniałym wyglądem i nieocenioną jakością. Sprawdź, jakie są wady i zalety łóżka kontynentalnego.

Wady i zalety łóżka kontynentalnego, czyli czym wyróżnia się to posłanie?

Łóżka kontynentalne to wspaniałe posłania, które zapewniają zdrowy i spokojny sen. O wygodę użytkownika dba konstrukcja złożona z kilku niezależnych warstw. Zasadniczą strukturą jest materac sprężynowy, który daje wysoką elastyczność powierzchniową. Kolejnym elementem jest materac nawierzchniowy wykonany z wysokoelastycznej pianki. Wyróżniają się one również obecnością wysokiego zagłówka, który pozwala na komfortowe oparcie. Są one zdecydowanie wyższe i większe niż tradycyjne modele. Doskonałym przykładem tego wyposażenia jest łóżko kontynentalne Hilding, które stworzono z myślą o bezkompromisowym odpoczynku. Złożone jest z kilku warstw materacy mających różne właściwości, które bardzo dobrze się uzupełniają i sprawiają, że można cieszyć się prawdziwym odprężeniem.

Jakie są podstawowe wady i zalety łóżka kontynentalnego?

Najważniejsze zalety posłania

Łóżko kontynentalne zachwyca swoją niebanalnością i wyrafinowaniem. Każdy, kto pozna walory użytkowe, nie potrafi już wyzwolić się spod jego uroku. Jest to synonim luksusu w pełnym znaczeniu tego słowa. Wygląd posłania jest dopracowany w każdym szczególe. Uwagę zwraca efektywność wykończeń i równa powierzchnia przeznaczona do odpoczynku. Istotne jest to, że łóżka charakteryzują się uniwersalnym designem, dlatego bez żadnych trudności wpasują się do różnych aranżacji.

Wady i zalety łóżka kontynentalnego — komfort i wygoda

Wysokość posłania zdecydowanie należy do pozytywnych cech tego rozwiązania. W tym przypadku materac umieszczono na poziomie około 70 cm nad powierzchnią parkietu. Dzięki temu sprzyja łatwej zmianie pozycji ciała ze stojącej na leżącą. Konstrukcję docenią szczególnie osoby starsze, zmagające się z różnymi schorzeniami, a także kobiety w ciąży. Ponadto obecność materaca sprężynowego kieszeniowego wpływa na właściwą cyrkulację powietrza i odprowadzanie wilgoci. Nie ma zatem niebezpieczeństwa tworzenia się bakterii, pleśni i innych drobnoustrojów. Możesz liczyć na wygodny sen i maksymalną higienę w trakcie nocnego odpoczynku.

Ogromne możliwości aranżacyjne

Łóżko kontynentalne ma bardzo duży potencjał aranżacyjny, który pozwala na tworzenie wyjątkowych zestawień. Posłania występują w wersji jedno i dwuosobowej. Druga opcja doskonale sprawdzi się w sypialni małżeńskiej.

Elegancja i styl

Posłania spełnią oczekiwania osób kochających elegancję i styl, gdyż cechą charakterystyczną jest ponadczasowy design. Wówczas warto wybrać wersje wyposażone w wyższe nóżki. Konstrukcja takiego mebla wydaje się dużo lżejsza. Całość dopełnia zagłówek, w którym tkwi ogromna magia. Jest to mały element, ale mający bardzo duże znaczenie. Przybiera różne kształty i wysokości. Gwarantuje komfortowe oparcie zarówno w pozycji siedzącej, jak i półleżącej.

wady i zalety łóżka kontynentalnego

Wady łóżka kontynentalnego

Łóżko kontynentalne ma niewiele minusów. Na liście tej wymienia się przede wszystkim gabaryty i wyższą cenę. Wady te nie są jednak znaczące, jednak trzeba się z nimi zaznajomić przed zakupem. Spore rozmiary mogą być przeszkodą dla ludzi kochających lekkie konstrukcje. Natomiast wyższy koszt jest wynikiem wspaniałej jakości. Zakup tego posłania to inwestycja w zdrowie, które przecież jest najważniejsze. Co więcej, zapewnisz sobie rozwiązanie na długie lata. Wydasz więcej pieniędzy na początku, jednak później oszczędzisz dzięki wytrzymałości i trwałości.

Łóżka kontynentalne to cudowne meble. Mają bardzo wiele pozytywnych cech, które sprawiają, że nie można oprzeć się ich urokowi. Wystarczy, że raz je zobaczysz, poczujesz komfort, a nie spojrzysz już na inne rozwiązania. Wyglądają pięknie i niebanalnie. Dzięki temu sypialnia zyska miano wyjątkowej, niedającej się wpisać w żadne schematy. Co więcej, zapewniają niebywały komfort, co jest chyba jedną z bardziej pożądanych, a także poszukiwanych korzyści. Na wygodę odpoczynku wpływa szereg czynników, które się bardzo dobrze uzupełniają.

Wady i zalety łóżka kontynentalnego — co wybierzesz?

To nie tylko materac, stelaż, zagłówek, ale całość decyduje o zaletach tego produktu. Piękna, a co najważniejsze funkcjonalna sypialnia to bez wątpienia podstawa odpowiedniego odpoczynku. Dlatego właściwy element wyposażenia daje gwarancję wygody, miękkości, a także dobrego dopasowania do kształtu ciała. Łóżko kontynentalne to idealna odpowiedź na Twoje potrzeby. Pamiętaj, że zasługujesz na wszystko, co najlepsze. Decydując się na takie, rozwiązanie dbasz o zdrowie, a także dobrą kondycję swojego organizmu. Tego nie można nigdzie kupić!

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

 

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?