https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Wyposażenie sypialni

Urządzając sypialnie, należy trzymać się kilku prostych zasad. Pomieszczenie powinno być odizolowane od ruchu i hałasu w domu, w którym temperatura jest o kilka stopni niższa niż w pozostałych pokojach i dobrze wentylowane. Jednak kluczem do zdrowego wypoczynku i snu są dobrze dobrane materace do łóżek.

Wybierając łóżko do naszej nowej sypialni, należy je dostosować do naszych indywidualnych potrzeb. Jeśli ma służyć dwóm dorosłym osobom, to nie powinno mieć mniej niż 160 centymetrów szerokości. Stosunkowo korzystnym rozwiązaniem są łóżka tapicerowane. Wyposażone w dekoracyjne zagłówki, wkomponują się zarówno w klasyczną, jak i bardziej awangardową aranżację pokoju. W zależności od naszych potrzeb możemy dobrać do nich na przykład materace, które nie przepuszczają powietrza, nie gromadzą kurzu i są niezwykle korzystne dla alergików lub plamoodporne. Dostępne są też wersje ze stelażem sprężynującym, bez stelaża lub z pojemnikiem na pościel.

Niezwykle istotnym elementem jest oczywiście materac. Bez względu na wykonanie powinien on dostosowywać się do kształtu ciała, bez względu na to, w jakiej pozycji śpimy. Dla osób, które mają problemy z kręgosłupem, wskazany będzie materac zapewniający podparcie i redukujący ciśnienie, co zapewni prawidłowy przepływ krwi podczas snu. Materac powinien być sprężysty, a jednocześnie trwały i wytrzymały. Dla niektórych użytkowników najkorzystniejszym wyborem będą materace bardzo twarde, zazwyczaj wykonane z pianki, które są niezwykle odporne na odkształcenia.

 

Materace i łóżka kontynentalne