https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Zalety materacy sprężynowych

Zalety materacy sprężynowych


Choć w ofercie wielu sklepów nadal przeważają materace piankowe, to coraz większą popularnością cieszą się ich sprężynowe odpowiedniki. Wynika to głównie z faktu, że na przestrzeni ostatnich kilkunastu lat, producenci znacznie ulepszyli tego typu urządzenia.

Materace sprężynowe wielu z nas kojarzą się ze starymi łóżkami, gdzie każdy ruch znamionował skrzypienie. Współczesne materace sprężynowe nie mają bowiem nic wspólnego z tym, co było kiedyś. To nowoczesne, starannie zaprojektowane i wykonane modele, na których można bardzo wygodnie spać. Wygodny materac sprężynowy nie jest już oparty na grubych sprężynach, które miały zwyczaj wystawania z łóżka i przebijania materiału. Te, których używa się przy produkcji materacy kieszonkowych, są niewielkie, a jednocześnie bardzo wytrzymałe. Ich sprężystość przekracza znacznie możliwości wcześniejszych produkcji, co oznacza, że śpi się na nich bardzo wygodnie.
Same sprężyny zostały umieszczone w niewielkich kieszonkach. Kieszonki są płócienne. Im więcej w nich sprężyn, tym lepiej dla sprężystości materaca. Są umieszczane w nim niezależnie, oddzielone są od siebie płytkami z pianki, co pozwala na świetne dopasowanie się materaca do kształtu ciała, ponieważ w ten sposób uzyskuje się wiele punktów podparcia. W niektórych modelach sprężyny są łączone w formie siatki, dzięki czemu są w stanie objąć całą powierzchnię materaca. To rozwiązanie tańsze niż to zastosowane w materacach kieszonkowych, ale też mniej trwałe. Z reguły przy wyborze tego typu produktów obowiązuje prosta zasada. Im więcej jest sprężyn na metr kwadratowy, tym materac będzie wygodniejszy oraz trwalszy. Dłużej też zachowa swoje pierwotne, fabryczne właściwości. Najlepszym wyborem są te materace, gdzie sprężyny zostały pokryte warstwą ochronną. Ta może być wykonana z przeróżnego tworzywa czy składników. Najczęściej jest to włókno kokosowe, filc lub trawa morska. Wszystkie sprężyny są też klejone. Dzięki temu nie mogą się przemieszczać, co często było zmorą starych materaców sprężynowych.
Bez względu jednak jaki model wybierzemy, to w kontekście jakości i porównania odpowiednich modeli piankowych i sprężynowych, te ostatnie będą atrakcyjniejsze cenowo. Z ortopedycznego punktu widzenia modele sprężynowe także są polecane. Szczególnie te z dużą gęstością sprężyn na metr kwadratowy, które dają doskonałe podparcie dla całego ciała. Dużą zaletą tego typu urządzeń jest to, że sprężynowe materace kieszonkowe mogą mieć nawet do siedmiu stref twardości. To oznacza, że materac bez problemu dopasuje się do anatomicznych krzywizn naszego kręgosłupa. Osoba na nim leżąca może prawidłowo ułożyć wszystkie partie ciała. Z tego powodu takie materace są szczególnie polecane tym osobom, które cierpią z powodu schorzeń kręgosłupa lub są po przebytej operacji. Także dla osób starszych, materac sprężynowy jest dużo korzystniejszym rozwiązaniem z punktu widzenia komfort snu i zdrowia, niż materac piankowy. Ostatecznie Do zalet sprężynowych materacy kieszeniowych należy też to, że dobrze tłumią odgłos uginających się pod naciskiem użytkownika sprężyn.
—–

Zapraszamy do naszych salonów:

Cieszyn, C.H. Liburnia, ul. Liburnia 27

Rybnik, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B

Jastrzębie-Zdrój, ul. Warszawska 6

Bielsko-Biała, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23

Zawiercie, ul. Porębska 48A

Wodzisław Śląski, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76