elastyczność powierzchniowa i elastyczność punktowa materace sypialnia

Elastyczność powierzchniowa czy elastyczność punktowa – co jest ważniejsze?

Spokojny i zdrowy sen pomaga zyskać energię potrzebną do podejmowania wyzwań czekających w ciągu dnia. Dlatego należy zadbać o posłanie i zapewnić sobie jak najlepsze warunki. Szczególne znaczenie ma tutaj odpowiedni materac dostosowany do indywidualnych wymagań osoby śpiącej. Jednakże przy wyborze tego elementu posłania w głowie rodzi się wiele pytań i często niełatwo jest znaleźć odpowiedzi. Ważnym parametrem jest elastyczność, a dokładnie jej rodzaje. Może ona mieć charakter punktowy lub powierzchniowy. I tym właśnie zajmiemy się w tym artykule. Chcesz dowiedzieć się, co oznacza elastyczność powierzchniowa i elastyczność punktowa oraz która z nich jest ważniejsza? Poznaj różnice i zapewnij sobie to, co najlepsze. Zapraszamy do lektury!

Elastyczność powierzchniowa i elastyczność punktowa — co to jest w ogóle elastyczność materaca?

Na samym początku warto dowiedzieć się, co to właściwie jest elastyczność materaca. Termin ten, to nic innego jak podatność lub inaczej zdolność posłania do dostosowywania się do zmiany pozycji użytkownika. Może mieć ona charakter punktowy, albo powierzchniowy. Rozróżnienie tych terminów z pewnością pomoże w wyborze odpowiedniego produktu.

Co warto wiedzieć na temat elastyczności punktowej?

Elastyczność punktowa to nic innego, jak podparcie dla każdego centymetra naszego ciała. Takie posłanie pod wpływem nacisku dostosowuje się do kształtów anatomicznych osoby śpiącej. Doskonałym przykładem takiego produktu jest materac piankowy Lusso MollyFlex. Zapewnia on bardzo wysoki poziom komfortu. Struktura składa się z trzech pianek o różnych właściwościach. Na samej górze umieszczono warstwę termoelastyczną i kolejne dwie wysokoelastyczne. Pierwsza gwarantuje solidną podstawę i mocną stabilizację kręgosłupa. Środkowa część wyróżnia się właśnie elastycznością punktową. Doskonale podpiera każdy fragment ciała śpiącego. W rezultacie człowiek budzi się następnego dnia z nową energią do działania. Nie odczuwa żadnego dyskomfortu, czy też dolegliwości bólowych. Efektem jest też fantastyczne rozluźnienie stawów. Materac uwzględnia również serię nacięć wpływających na cyrkulację powietrza. Co więcej, dobrze masują one poszczególne partie ciała. Jest to świetne rozwiązanie dla każdego, kto oczekuje od swojego materaca najwyższej jakości, a także fantastycznych warunków nocnego odpoczynku.

Co to dokładnie jest elastyczność powierzchniowa?

W opozycji do powyższego rozwiązania stoi elastyczność powierzchniowa. Jest to typowe rozwiązanie wykorzystywane przy materacach bonellowych. Ponadto taką opcję stosuje się też w przypadku posłań, które mają w swojej strukturze dodatkowe maty kokosowe bądź też sizalowe. Cechą wyróżniającą tych produktów jest to, że równomiernie rozkładają one ciężar ciała na całej powierzchni. W rezultacie osoba śpiąca może liczyć na stabilne i dobre podparcie ciała. Jest jednak mała uwaga. Zmiana pozycji podczas nocnego odpoczynku wywołuje efekt falowania. Zatem po pewnym czasie w tym miejscu tworzy się zagłębienie. Dlatego takie produkty poleca się raczej ludziom śpiącym bez towarzysza.

Najważniejsze zalety elastyczności powierzchniowej

Są także pozytywne strony tego medalu. Mogą na nich z powodzeniem spać osoby o trochę większej wadze. Nacisk na materac bonellowy prowadzi do pracy wszystkich sprężyn. W konsekwencji nie musisz obawiać się nadmiernej eksploatacji jednego obszaru posłania. Dlatego produkty należące do tej kategorii wyróżniają się bardzo długą żywotnością. Musi minąć bardzo dużo czasu, zanim wytworzą się w nim trwałe odkształcenia. Zatem fantastycznie spełniają one swoje zadanie w przypadku starszych dzieci, które traktują swoje łóżko nie tylko jako miejsce do spania, ale także jako plac zabaw.

Elastyczność powierzchniowa i elastyczność punktowa – który rodzaj elastyczności stanowi lepsze rozwiązanie?

Elastyczność stanowi ważny parametr przy wyborze odpowiedniego materaca do spania. Dlatego staraj się zwrócić na nią szczególną uwagę. Pamiętaj, że Twoja decyzja wpłynie zarówno na samopoczucie, jak i zdrowie. Co więcej, tym sposobem zagwarantujesz sobie stabilniejsze podparcie podczas snu. Jednakże nie można jednoznacznie stwierdzić, które rozwiązanie jest lepsze. Wszystko uwarunkowane jest kwestią indywidualną. Nie kupuj zatem pierwszego lepszego posłania. Przejdź się po sklepach i sprawdź różne modele. Połóż się na nich, spędź trochę czasu, zmieniaj pozycję i zobacz, jak się czujesz. W przypadku, gdy Twoje testy nie rozwieją wątpliwości, skorzystaj z porady specjalisty. W każdym sklepie pracują osoby, które mają bardzo dużą wiedzę na temat materacy.

Wybór materaca to ważna decyzja, dlatego dokładnie przeanalizuj wszystkie czynniki oraz parametry. W przypadku elastyczności, zarówno pierwszy rodzaj, jak i drugi mają swoich zwolenników oraz przeciwników. Materace punktowe świetnie sprawdzają się przy osobach śpiących w towarzystwie. Dają one też gwarancję znacznie większej wygody. Natomiast druga opcja przyniesie pożądane rezultaty singlom i ludziom ważącym trochę więcej niż przewidują standardy. Wiążą się też ze znacznie niższym wydatkiem. Wybór należy do Ciebie! Najważniejsze jest to, aby przyczyniał się on do lepszego komfortu życia.

Zobacz też: Ból kręgosłupa materac na bolące plecy i Materac lateksowy czy piankowy? Podobne, ale inne

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?