wspólny materac materac dla dwojga materac dla pary

Jeden wspólny materac czy dwa niezależne?

Miłość to piękne uczucie, które wymaga dzielenia się wszystkim, co się posiada. Gdzie Ty tam ja – co moje to Twoje powiedział jeden z bohaterów bajki Adama Mickiewicza „Przyjaciele”. To właśnie przez ten początek pragniemy zachęcić do zastanowienia się nad kwestią dotyczącą tego, czy para śpiąca w jednym łóżku powinna mieć wspólny materac, czy raczej kupić dwa osobne. Wiemy, że wiele osób to rozważa, gdyż trzeba wziąć pod uwagę potrzeby nie jednej, a dwóch osób. Zapraszamy do lektury, być może uda nam się rozwiać wiele wątpliwości z tym związanych.

Dwa materace dla dwojga, czyli jakie są zalety i wady tego rozwiązania?

Zastanawiając się nad tym, która opcja jest lepsza, trzeba zestawić po dwóch stronach barykady każde rozwiązanie i bliżej przyjrzeć się zaletom oraz wadom. Zakup dwóch osobnych materacy na pierwszy rzut oka wydaje się doskonałym rozwiązaniem. Nie trzeba iść na kompromisy i każda osoba może zdecydować się na alternatywę idealnie wpisującą się w jej potrzeby. Jednak to tylko złudzenie, gdyż w trakcie zakupów napotkacie wiele problemów.

Po pierwsze dwa materace to irytująca przestrzeń pomiędzy posłaniami. Z pewnością nie pomoże Wam to podczas przytulania i okazywania sobie uczuć. Co więcej, negatywny czynnik dotyczący takiego wyboru to też duże prawdopodobieństwo, że materace nieprawidłowo ułożą się w ramie łoża. To z kolei przyczyni się do tego, że posłania będą przemieszczać się w trakcie nocnego odpoczynku i zmiany pozycji. Oczywiście wszystkim tym nieprawidłowościom można w pewien sposób zaradzić. W ofercie rynkowej dostępne są materace nawierzchniowe na całą szerokość łóżka, ale tak naprawdę jest to wspólne posłanie dla dwojga i oczywiście dodatkowy wydatek.

Wspólny materac dla dwojga, czyli dlaczego warto zdecydować się na taką opcję?

Wśród zalet jednego wspólnego materaca dla dwojga wymienia się między innymi niższą cenę. Jest to bardzo ekonomiczne rozwiązanie. Co więcej, nie ma tutaj też irytującej przerwy między posłaniami. Zapomnicie też o ewentualnej różnicy wysokości materacy. Jednak wydaje się, że należy tutaj iść na pewne kompromisy, jeśli chodzi o stopień twardości. Nic bardziej mylnego! Wystarczy wybrać odpowiedni produkt. Istnieje bowiem wiele takich posłań, które nie tylko spełnią odrębne potrzeby, ale zapewnią komfortowy i zdrowy sen zarówno jednej, jak i drugiej stronie.

Wspólny materac dla pary od marki Janpol

Wspaniałym materacem, który stworzono z myślą o parze jest model CORA od marki Janpol. Posłanie oferuje zróżnicowany stopień twardości. Jest to możliwe za sprawą sprężyn kieszeniowych punktowo podpierających ciało. W przypadku tego produktu zapomnisz o tak zwanym efekcie falowania. Dzięki temu jedna osoba zmieniająca pozycję w trakcie nocnego odpoczynku w żaden sposób nie zakłóci snu swojej drugiej połówce. Co więcej, 12-centymetrowa obustronna pianka poliuretanowa fantastycznie dopasowuje się do kształtów anatomicznych ludzkiego ciała. Stanowi też doskonałe wsparcie dla wierzchniej warstwy z lateksu, który ma właściwości antyalergiczne. Osoby wrażliwe, jeśli chodzi o aktywność czynników zewnętrznych, mogą w tym przypadku spać spokojnie. Lateks jest miękki, delikatny dla skóry, a także stanowi skuteczną blokadę dla niepożądanych drobnoustrojów.

Materac termoelastyczny od marki Hilding

Wspaniałym rozwiązaniem dla pary z pewnością okaże się też materac termoelastyczny Rumba od marki Hilding. Podstawę tego posłania stanowi wysokoelastyczna pianka Velvet Touch. Gwarantuje ona bardzo komfortowe podparcie dla całego ciała. Co więcej, tworzy też siedem zróżnicowanych stref twardości. Reaguje na temperaturę ciała i w rezultacie dopasowuje się do wybranej pozycji snu. Skutecznie podpiera głowę, ramiona, pas, biodra i nogi. Do tego ruchy jednej osoby, nie mają wpływu na wygodę partnera. Warto wspomnieć też o tym, że wkład posłania ma otwory wentylacyjne. Dzięki temu oddycha i zapewnia fantastyczną higienę snu. Zaprezentowane rozwiązanie wydłuża również trwałość materaca. Model ten zaleca się też ludziom zmagającym się z problemami z kręgosłupem i bólami stawów.

Wspólny materac, czy dwa osobne, co zatem wybrać?

Dwa osobne materace to nie jest rozwiązanie, które kategorycznie odradzamy. Ta opcja może się sprawdzić w niektórych przypadkach, a szczególnie wtedy, gdy potrzeby partnerów diametralnie się różnią. Jednak zanim podejmiecie ostateczną decyzję zakupową, zapoznajcie się z zaletami materacy stworzonych z myślą o parach. Modele te idealnie dopasowują się do krzywizn ciała i wybranej pozycji podczas snu. Co więcej, całkowicie rozwiązują kłopot związany z efektem falowania. Twoja połówka strasznie się wierci przed snem? Żaden problem! Decydując się na odpowiedni model, raz na zawsze zapomnisz o tym kłopocie. Właściwy produkt stanie się Twoim sprzymierzeńcem. Z nim sprawnie zaśniesz, a na drugi dzień obudzisz się wypoczęty i gotowy do podejmowania wyzwań, jakie postawi przed Tobą los. Skutecznie zadbasz też o swoją kondycję i zdrowie!

Zobacz też: Twardość materaca — skala twardości materaców i Materace jednoosobowe strefowe od 1000 zł

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?