materac dla alergika, materace, hilding

Materac dla alergika – jaki powinien być?

Jesteś alergikiem? Dobry materac to dla Ciebie bardzo ważna sprawa. Podstawą Twojego dobrego funkcjonowania w ciągu dnia jest efektywny sen w nocy. Dzięki dobrze dobranemu materacowi, który chroni przed niepotrzebnymi alergenami, nawet przy silnej alergii będziesz naprawdę spokojnie spać. O czym musisz pamiętać, aby wybrać naprawdę dobry materac dla alergika?

Materac dla alergika – piankowy czy sprężynowy?

Jak myślisz? Bo tak naprawdę każdy ma zalety. Wszystkie materace są robione z najwyższej jakości materiałów i z największą dbałością o szczegóły. Jak wiesz, alergik to osoba o szczególnych wymaganiach. Jednak oprócz tego schorzenia liczy się przecież wygoda i trwałość. Z tego powodu dobry materac lepiej wybieraj z rozwagą, biorąc pod uwagę nie tylko jego aspekty antyalergiczne. Ważne, aby dobrze podtrzymywał ciało śpiącej osoby, a ponadto miał odpowiednią twardość i był naprawdę dobrze wykonany.

Który materac dla alergika będzie lepszy? Zdecydowanie zaleca się takie, które nie są wykonane z naturalnych surowców. Powodem jest to, że czasami wywołują one dodatkowe zaburzenia gromadząc szkodliwe drobnoustroje, a to nie jest zdecydowanie wskazane. Z kolei materace sprężynowe, skądinąd bardzo wygodne, mają dużo wolnych przestrzeni. Są dobrze zabezpieczone i doskonale sprawdzają się dla osób uczulonych na przeróżne substancje. Jednak najczęściej zaleca się dla takich osób materace piankowe. Gdybyś miał jednak wybrać materac kieszeniowy to jednym z naprawdę godnych polecenia jest np. Delia Janpol – z pokrowcem idealnym dla uczuleniowców.

Materace piankowe, na przykład Foxtrot Hilding, mają często ściągane pokrowce. Możesz je prać w wysokiej temperaturze, a to zapewnia ich czystość i brak alergenów. Poza tym posiadają taką strukturę, która zapobiega gromadzeniu się kurzu. Jest to bardzo istotny argument przemawiający na ich korzyść w przypadku osób uczulonych na roztocza.

Antyalergiczne dodatki typu mata kokosowa, lateks itp.

Materac lateksowy Melody Hilding świetnie  stabilizuje ciało na całej powierzchni. Jednak to, co najważniejsze, producent zadbał także o to, aby był wolny od szkodliwych substancji i alergenów. Lateks nie przyciąga kurzu, eliminując roztocza, a dodatkowo zadbano tutaj o świetną wentylację i odprowadzanie wilgoci. Podsumowując, w łóżku nie gromadzi się pleśń oraz inne toksyczne drobnoustroje.

Taki materac będzie świetny dla osób z alergiami oddechowymi. Z kolei dla tych z alergiami skórnymi istotna będzie możliwość prania zdejmowanego pokrowca. Zapewni to jego czystość i całkowite usunięcie na przykład silnie alergizującej sierści psa czy kota.

Z pewnością bardzo dobrym pomysłem materaca, w którym zostały użyte naturalne materiały jest kupno takiego z matą kokosową. Włókno kokosowe zostało wytworzone ze skorup orzechów kokosowych. Ma ono cenne właściwości antyalergiczne i przeciwgrzybicze, a samo w sobie nie zawiera żadnych toksyn. To bardzo dobry wybór dla osób z alergią i nie tylko.

Wentylacja wewnętrzna a alergie

Materiał w orzechach kokosowych w naturalny sposób wchłania wilgoć i zapewnia optymalne napowietrzenie materaca. Szybko schnie zapobiegając rozwojowi drobnoustrojów. Z pewnością jest to bardzo ważna właściwość dla osób, które szczególnie są narażone na obecność szkodliwych substancji i alergenów, które rozwijają się najlepiej w ciepłym i wilgotnym otoczeniu.

Ponadto dobra wentylacja materaca jest o tyle istotna, że w czasie snu wydzielamy spore ilości pary wodnej. Gdyby gromadziła się ona we wnętrzu materaca tworzyłaby świetne środowisko dla rozwoju bakterii, grzybów i pleśni. Są to czynniki wzmagające objawy alergiczne. Dobry materac zapewnia świetną wentylację i optymalne środowisko dla dobrego snu.

Materac dla alergika z kapsułkami antyalergicznymi

Jednym z najnowszych osiągnięć technologicznych w świecie dobrego snu są aktywne kapsułki. Dobrym przykładem jest tu materac piankowy Natura Aloe Materasso. Połączenie tradycyjnej już pianki z warstwą aloesową z mikrokapsułkami powoduje wytworzenie środowiska bardzo niekorzystnego dla wszelkich mikroorganizmów. Dzięki temu jeśli jesteś alergikiem, będziesz spał spokojnie, korzystając z dobrodziejstw tego wysokiej klasy materaca.

Materac dla alergika a alergie skórne

Bardzo częstym schorzeniem są tzw. alergie skórne, czyli te objawiające się zmianami na skórze. Jest to przykra  dolegliwość, która często powoduje świąd, a do tego może krępująco zmieniać wygląd. Dla takich osób szczególnie ważne jest korzystanie z materacy wysokiej jakości z przeznaczeniem dla alergików. Z pewnością te ze zdejmowanymi pokrowcami, które mogą być prane w wysokich temperaturach i mają świetną wentylację będą szczególnie cenne. Jak widzisz wszystko to tworzy optymalne warunki snu dla uczulonych osób, które czasami mają również problemy z oddychaniem.

Dobry materac to niezbędna sprawa dla Twojego komfortowego snu. Jest to wybór, którego dokonujesz na wiele lat, musi być więc jak najlepszy. W przeciwieństwie do pościeli, którą wymieniamy bardzo często, materac towarzyszy nam długo.

Zobacz też: Materac na wersalkę – jaki wybrać i czy warto? i Miękki materac — dla kogo?

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

Bądź na bieżąco:

Odbierz 5% rabatu na zakupy

Zapisz się do naszego newslettera i ciesz się zniżką na zakupy w sklepie internetowym oraz w salonach stacjonarnych. Dodatkowo otrzymasz informacje o nowościach i promocjach wprost na swojego maila.

Salony stacjonarne

Odwiedź jeden z naszych 10 sklepów stacjonarnych

Oferta na stronie wygląda dobrze, ale przed zakupem chcesz zobaczyć, dotknąć i wypróbować produkt? Odwiedź jeden z naszych salonów.

Może zainteresują Cię również inne artykuły?