https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
previous arrow
next arrow
Slider
Materac dla reumatyka

Reumatyzm nie określa jednej, konkretnej choroby. To raczej nazwa przypisywana różnym schorzeniom, które dotykają stawy i powodują przewlekły, wciąż nawracający ból. Sam reumatyzm może mieć swoje źródło zarówno w genetyce, jak i w szkodliwych czynnikach środowiska zewnętrznego. W naszym kraju z problemem tego typu zmaga się, aż 5 milionów osób. Przy czym spory odsetek stanowią kobiety. Tak czy inaczej, cierpiący z powodu reumatyzmu ludzie nie mogą cieszyć się spokojnym wypoczynkiem. Dolegliwości im towarzyszące powodują problemy ze snem, a w stanie spoczynku przysparzają nawet dodatkowego dyskomfortu. Dlatego właśnie tak ważne jest, by materac dla reumatyka dobrać w odpowiedni sposób. To od niego w dużej mierze zależy przecież ułożenie oraz podtrzymanie ciała.

materac dla reumatyka materace materace do spania

Materac dla reumatyka należy dobrać w odpowiedni sposób

Materac dla reumatyka — właściwości, na które należy zwrócić uwagę

Wybierając materac dla reumatyka, należy wziąć pod uwagę kilka zasadniczych kwestii. W przypadku takiej osoby problemy ze snem i nasilający się w stanie spoczynku ból, wynikają z przyjęcia niewłaściwej pozycji i nieodpowiedniego podparcia kręgosłupa. Złe ułożenie ciała powoduje nadmierne obciążanie stawów, co finalnie prowadzi do wyżej wymienionych problemów.

Odpowiedni materac musi więc zapewniać maksymalne podparcie dla kręgosłupa. Poza tym powinien być zaprojektowany tak, by równomiernie rozkładać ciężar ciała podczas snu. Przy czym ta właściwość ważna jest także podczas zmian pozycji. Decydując się na konkretny model materaca, należy zatem wziąć pod uwagę jego twardość i tworzywo, z którego jest wykonany. Złej jakości wykonanie, na przykład zbyt mocno uciskające sprężyny, tylko wzmagają reumatyczne problemy.

Co więcej, pamiętać trzeba też o tym, by wybrany materac był dobrany pod względem wagi, wzrostu i wieku konkretnego użytkownika. Z pewnością dobrym wyborem będzie model medyczny, z odpowiednimi atestami, który dedykowany jest wąskiej grupie klientów.

Materac medyczny, który zapewnia podparcie dla kręgosłupa

Specjalne materace medyczne, to modele zapewniające odpowiednią regenerację całego ciała podczas snu. Pełnią leczniczą funkcję i zapobiegają pogłębianiu się konkretnego problemu. Nie dość, że przeciwdziałają powstawaniu odleżyn, to jeszcze klasyfikuje się je, jako produkty rehabilitacyjne. Właśnie dlatego uważane są za idealne w przypadku wad rozwojowych całego układu mięśniowo-kostnego. Należy tylko wybrać odpowiedni model, który charakteryzuje się pożądanymi przez nas funkcjami.

Godny polecenia materac dla reumatyka, to między innymi materac kieszeniowy PASODOBLE HILDING. Jego kieszeniowe sprężyny gwarantują optymalną twardość, w zależności od strefy. Każda z nich ugina się niezależnie i w trakcie snu materac zapewnia idealne podparcie dla każdej części kręgosłupa. Poza tym, włókno kokosowe, w które wyposażony jest wskazany model, zabezpiecza wnętrze przed namnażaniem niepożądanych mikroorganizmów i reguluje wilgotność we wkładzie. Sam pokrowiec wykonany z naturalnych włókien poprawia też ogólną wentylację.

Materac kieszeniowy PASODOBLE HILDING daje solidne wsparcie dla kręgosłupa, co w przypadku osób z reumatyzmem jest kluczowe. Warto jednak podkreślić, że jest to propozycja dla osób, które lubią naprawdę twarde podłoże podczas snu.

Modele z tradycyjnej oferty, wzbogacone o lecznicze właściwości

Materace medyczne, to jednak niejedyne rozwiązanie. W przypadku problemów z reumatyzmem świetnie spisują się też tradycyjne modele wzbogacone tylko o konkretne właściwości. Materac kieszeniowy EIGER Infinity zapewnia idealne podparcie dla karku i kręgosłupa. Jego rdzeń i system sprężyn działają w sposób niezależny. A to oznacza, że nacisk ciała rozkłada się w naturalny, fizjologiczny sposób. Co więcej, system sprężyn od wewnętrznych pianek oddziela antyalergiczna i antygrzybiczna warstwa. Model daje zatem całkowity komfort wypoczynku i dodatkowo chroni przed działaniem ewentualnych alergenów.

Rozwiązaniem dla osób, które są zwolennikami materacy piankowych jest z kolei materac piankowy NATUR BIOGREEN Materasso. To model ortopedyczny, który tak samo, jak wyżej prezentowane materace, zapewnia idealne podparcie kręgosłupa. Ponadto stanowi też świetne rozwiązanie w przypadku osób z problemami układu oddechowego albo cierpiącymi z powodu nadciśnienia tętniczego. Co ważne, ta propozycja dostępna jest w różnych wersjach. Klient może wybrać odpowiadającą mu twardość materaca, a nawet stworzyć wersję partner — połączyć dwie, różne twardości w jednym materacu.

Pamiętaj! Wyłącznie odpowiednio dobrany materac dla reumatyka zapewni Ci zdrowy sen

Materac dla reumatyka musi być stosunkowo twardy. Niestety, trzeba unikać modeli miękkich. Prawidłowe ułożenie ciała i bezproblemową zmianę pozycji na łóżku zapewniają jednak wyłącznie produkty dedykowane klientom o specjalnych potrzebach. Wyposażone w różny stopień twardości materace, idealnie dopasowują się do ciała w spoczynku. Wybór między materacem sprężynowym kieszeniowym, czy piankowym pozostaje oczywiście sprawą odrębną. Tu wiele zależy od indywidualnych preferencji.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
  • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6