https://swiatsypialni.com.pl uses cookies stored on your computer. If you do not agree to this, you can disable cookies on your browser.
Slider
Materac medyczny – czyli jaki?

Zdarza się czasem, że pogarsza się stan naszego zdrowia lub cierpimy na inne fizyczne dolegliwości. Takie sytuacje wymagają od nas zakupu specjalistycznego sprzętu codziennego użytku. Czasem musimy także wymienić tradycyjny materac na model, który będzie wspierał proces leczenia lub rehabilitacji. Jak wygląda materac medyczny i kto powinien z niego korzystać?

materac medyczny materace łóżka do sypialni

Materac medyczny przyda się także wszystkim tym, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa

Czy materac medyczny przeznaczony jest wyłącznie dla osób chorych?

Każdy człowiek zgodzi się z pewnością ze stwierdzeniem, że wygodny sen to jeden z elementów świadomego i zdrowego trybu życia. Jako że przesypiamy około ¼ swojego życia, bardzo ważne są warunki, w których ta czynność się odbywa.

Obecnie coraz więcej mówi się nie tylko o samych nawykach sennych, czyli o tym, jak i ile śpimy, ale również podkreśla się rolę odpowiedniego materaca. Wielu producentów tworzy produkty najwyższej jakości, aby nasz nocny odpoczynek był bezpieczny i w pełni komfortowy. W ofercie dostępne są różne modele, na przykład materace dla niemowląt lub te przeznaczone dla osób chorych. Czym jednak materac medyczny różni się od tradycyjnego? Czy powinny korzystać z niego wyłącznie osoby chore?

Dla kogo przeznaczony jest materac medyczny?

Jako pierwsze przychodzą nam na myśl osoby obłożnie chore, które nie są w stanie samodzielnie wstawać, oraz te, które muszą leżeć przez większą część czasu. Materac medyczny przyda się także wszystkim tym, którzy cierpią na schorzenia kręgosłupa, zmagają się z otyłością, a ich ciało wymaga dodatkowego podparcia w czasie snu. Mogą z niego korzystać wszyscy, którym zależy na zdrowym kręgosłupie i nienagannej postawie ciała.

Jakie cechy wyróżniają materac medyczny?

Materace medyczne to osobna kategoria produktów, w skład której wchodzą podłoża ortopedyczne, rehabilitacyjne czy przeciwodleżynowe. Zanim trafią one do sprzedaży, muszą jednak przejść szereg specjalistycznych i rygorystycznych testów, które zagwarantują późniejsze bezpieczne użytkowanie. Jako dowód najwyższej jakości oraz funkcjonalności świadczą zarówno certyfikat jakości, jak i pozytywna opinia ekspertów rehabilitantów oraz fizjoterapeutów. Dzięki temu możemy mieć pewność, że, stosując ten rodzaj materaca, nasz sen będzie bezpieczny.

Główne cechy materaca medycznego to:

 • idealne dopasowanie;
 • doskonała wentylacja;
 • trwałość;
 • właściwości antyalergiczne i przeciwbakteryjne.
materac medyczny materace łóżka do sypialni

Materac medyczny posiada te same cechy, co tradycyjny model. Dodatkowo został jednak wzbogacony o elementy, które jeszcze lepiej dbają o nasz kręgosłup i zdrową postawę.

Dlaczego warto zainwestować w materac medyczny?

Materac medyczny wyróżniają te same cechy, które posiada tradycyjny model podłoża. Warto jednak dodać, że został on wzbogacony o elementy, które jeszcze lepiej dbają o nasz kręgosłup i zdrową postawę.

Najlepszy materac to taki, który zapewnia naszemu ciału idealne podparcie. Większość dostępnych na rynku modeli posiada kilka stref twardości, które stanowią podporę dla stóp, łydek, ud, bioder, lędźwi, korpusu oraz głowy. Ta specjalna technologia sprawia, że ciało w czasie snu naprawdę odpoczywa. Dzięki temu rano budzimy się wyspani i wypoczęci. Warto także pamiętać, że materace medyczne dopasowują się do użytkownika, do jego nawyków i sposobu, w jaki się relaksuje. W ten sposób stają się one idealnie spersonalizowanym produktem.

Materac medyczny — zdrowie i bezpieczeństwo w jednym!

Podłoża medyczne mają bardzo wiele zalet. Warto pamiętać, że, śpiąc na odpowiednio dobranym do naszych potrzeb materacu, dbamy o całe nasze ciało.

Dobrej jakości materac medyczny posiada specjalną antyalergiczną i antybakteryjną powłokę, która chroni przed niepożądanymi reakcjami naszej skóry. Co więcej, zapobiega ona namnażaniu się wewnątrz i na powierzchni szkodliwych roztoczy i bakterii, które mogą negatywnie wpływać na nasze zdrowie i samopoczucie. Ponadto podłoże jest także wyposażone w system wentylacyjny, który gwarantuje obieg powietrza wewnątrz produktu. Zapewnia on dostęp świeżego powietrza poprzez odprowadzanie wilgoci ze środkowych warstw.

Ważną cechą jest również to, że materace medyczne są bardzo trwałe. Potrafią wytrzymać długotrwałe oraz intensywne użytkowanie. Bardzo łatwo utrzymać je także w czystości. Wystarczy zdjąć zewnętrzny pokrowiec, który nadaje się do prania w pralce w 60 stopniach, a świeżość i czystość mamy zagwarantowaną!

Jaki rodzaj materaca medycznego wybrać?

Najpopularniejsze materace medyczne dostępne na rynku to wersja piankowa i hybrydowa. Czym różnią się między sobą?

Materac piankowy to wysokiej jakości materiał, dostępny w dwóch rodzajach: wysokoelastyczny lub termoelastyczny. Jest to rozwiązanie, które zniweluje wszystkie nasze problemy z postawą czy z bólami kręgosłupa. Zapewnia doskonałe dopasowanie i podparcie wszystkim częściom ciała.

Materac hybrydowy to z kolei połączenie warstwy piankowej z systemem sprężyn. Starannie opracowana technologia gwarantuje użytkownikom komfort i bezpieczeństwo. Sprężyny zamknięte są w specjalnych kieszeniach, które sprawiają, że nie odczuwamy ich pracy podczas snu. Co więcej, dzięki takiej konstrukcji zwiększa się liczba punktów podparcia dla naszego ciała, przez co odpoczynek staje się jeszcze wygodniejszy i lepszy dla organizmu.

Przykładami świetnych materacy medycznych są modele: materac sprężynowy PREMIER BIO EX LUXUS Materasso, materac piankowy SULTAN TERMOPUR Materasso oraz Gran Sonno Fresh Wash 2.0 PerDormire.

Materac medyczny — antidotum na wszystkie problemy!

Materac medyczny, mimo swojej nieco mylącej nazwy, to produkt dla wszystkich! Jest przeznaczony nie tylko dla osób po operacjach, kontuzjach czy cierpiących na problemy z kręgosłupem. To produkt dla wszystkich, którym zależy na zdrowym i komfortowym śnie.

Materace medyczne, dzięki zastosowaniu nowoczesnej technologii, dopasowują się do użytkownika i pomagają mu radzić sobie z takimi dolegliwościami jak bezsenność czy wady postawy. Stosując takie rozwiązanie, zapewniamy sobie zdrowy i bezpieczny sen. Rano budzimy się wypoczęci i pełni energii do działania.

Wysokiej jakości materace medyczne są także bezpieczne dla alergików. Są to produkty oddychające, które zapewniają również odpowiednią higienę. Specjalna warstwa zewnętrzna umożliwia wygodne zdjęcie pokrowca i wypranie go w pralce. Gwarantuje to świeżość i czystość na długi czas.

Chcesz dowiedzieć się więcej – zadzwoń lub odwiedź jeden z naszych salonów:

 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Bielsku-Białej, Retail Park Karpacka, ul. Kolista 23
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Rybniku, ul. Marii Skłodowskiej-Curie 1B
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Cieszynie, ul. Liburnia 47
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Jastrzębiu Zdroju, ul. Warszawska 6
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Zawierciu, ul. Porębska 48A
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Wodzisławiu Śląskim, Galeria Cyganek, ul. Jastrzębska 76
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Dąbrowie Górniczej, ul. 11 Listopada 24
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Gliwicach, Budynek Arenda, ul. Chorzowska 44b
 • Świat Sypialni Salon materacy i łóżek w Koninie, CH Kaufland, ul. Spółdzielców 6